انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اشکال در نمایش دسکتاپ در برخی از توزیعها بعد از نصب  (دفعات بازدید: 764 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
بنام خدا
باسلام
دوستان من یه توزیع بنام antix نصب کردم و بعد از نصب صفحه نمایشگر یا همان مانیتور به چهار قسمت تشکل شده و نوار ابزار را در یک چهارم بالا سمت چپ نمایش می دهد.و بدتر از اون نوار را روی پنجره های باز شده نمایش می دهد . چطور می تونم مشکل را حل کنم. اینم یه اسکرین شات
لازم به ذکر است که تا حالا چند تا توزیع که نصب کردم برخیش با این مشکل مواجه شد مثلا lubuntu صفحه را کامل نشون می دهد ولی وقتی پنجره ای را maximize می کنم در یک چهارم بالا سمت چپ نمایش داده می شود.
باتشکر
« آخرین ویرایش: 07 دی 1398، 10:36 ق‌ظ توسط firethumbs »

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
کسی نبود راهنمائی کنه؟ :(

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
چرا از این دسکتاپ های ضعیف استفاده میکنی xfce رو امتحان کن اگه دوباره اینجوری شد شاید مشکل کارت گرافیکه که شناسایی نشده اگه باز هم این جوری شد کارت مانیتور رو به اشتباه چند مانیتوره متوجه میشه  :o
اولین باره همچین مشکلی میبینم

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
چرا از این دسکتاپ های ضعیف استفاده میکنی xfce رو امتحان کن اگه دوباره اینجوری شد شاید مشکل کارت گرافیکه که شناسایی نشده اگه باز هم این جوری شد کارت مانیتور رو به اشتباه چند مانیتوره متوجه میشه  :o
اولین باره همچین مشکلی میبینم

سلام دوست عزیز
خیلی از توجهت ممنونم.
می شه راهنمایی بفرمائید که چطور می تونم xfce را نصب کنم. قدم به قدم
آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
antix میزکار نیست که ضعیف باشه، کلا یک میزکار هم نمی‌تونه ضعیف یا قوی باشه. میتونه مزایا یا معایب خاص خودش رو داشته باشه.
اتفاقا antix یکی از توزیع‌های خوب و جالب هست، و یکی از محدود توزیع‌هایی که بدون systemd ارائه می‌شه و شما می‌تونید هر میزکار دیگه رو رویش پیکربندی کنید.

من متاسفانه رو مسائل مرتبط با گرافیک تسلط خاصی ندارم ولی به نظرم این سوال رو تو فروم خود antix بپرسید بهتر بتونند جواب بدن بهتون یا یه جایی مثل unix.stackexchange، باز یک جستجو می‌کنم به نتیجه رسیدم همینجا قرار می‌دم.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
نقل‌قول
سلام دوست عزیز
خیلی از توجهت ممنونم.
می شه راهنمایی بفرمائید که چطور می تونم xfce را نصب کنم. قدم به قدم
اگر از apt استفاده می کنید
sudo apt install xfce4