انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: هارد اکسترنال پس از شناسایی در اوبونتو دیگه در ویندوز شناخته نمیشه  (دفعات بازدید: 3088 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین داود

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
این دیگه از اون مشکل هاست.
هارد اکسترنال پس از شناسایی در اوبونتو دیگه در ویندوز شناخته نمیشه  . حتی Mount کردم و Unmount اما خبری نشد. ???

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
از چه ویندوزی استفاده می‌کنید؟ اگر تو ویندوز بعد از اتصال هارد اکسترنال آیکون safe remove hardware تو تسک بار میاد اما تو my computer نمی‌بینیش احتمالا به دلیل اینه که تو ویندوز هیچ حرفی برا مونت شدنش تعریف نشده، به مسیر زیر یرید

Control Panel\System and Maintenance\Administrative Tools\Computer Management\Disk Management

و با کلیک راست روی هارد اکسترنال یه چیز تو مایه های assign drive letter یا Change Drive Letter باید باشه ، یکی از حروف اسنگلیسی رو انتخاب کنید بعد OK احتمالا مشکل حل بشه

آفلاین داود

• Newbie
  • *
از چه ویندوزی استفاده می‌کنید؟ اگر تو ویندوز بعد از اتصال هارد اکسترنال آیکون safe remove hardware تو تسک بار میاد اما تو my computer نمی‌بینیش احتمالا به دلیل اینه که تو ویندوز هیچ حرفی برا مونت شدنش تعریف نشده، به مسیر زیر یرید

Control Panel\System and Maintenance\Administrative Tools\Computer Management\Disk Management

و با کلیک راست روی هارد اکسترنال یه چیز تو مایه های assign drive letter یا Change Drive Letter باید باشه ، یکی از حروف اسنگلیسی رو انتخاب کنید بعد OK احتمالا مشکل حل بشه
از ویندوز سون . اما هارد شناخته میشه ولی به عنوان درایوی که فرمت نشده . این مشکل را تو فاروم های مایکروسافت و ابونتو هم مطرح شده بود . تنها راه حل اتصال هارد به یک ویندوز xp و اتصال دوباره آن به ویندوز 7 که الان من محتویات هارد را میبینم ولی هارد کاملاRead only  شده . اما در ابونتو هیچ مشکلی نداره . حتی دوباره همون بلا سرش اومد که با یکبار اتصال به ویندوز xp و تکرار ماجرا

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
تو اوبونتو برنامه gparted رو اجرا کن و روی هارد اکسترنالت کلیک راست کن و manage flag رو انتخاب کن ، اگر گزینه‌ای تیک خورده تیکش رو بردار، شاید درست شد

آفلاین داود

• Newbie
  • *
تو اوبونتو برنامه gparted رو اجرا کن و روی هارد اکسترنالت کلیک راست کن و manage flag رو انتخاب کن ، اگر گزینه‌ای تیک خورده تیکش رو بردار، شاید درست شد

این کار هم کردم نشد .
ولی اینو پیدا کردم:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies\WriteProtect

If this value exists AND is set to 1, the usb connected drive would present as read-only.
قطعا مشکل از ویندوز باید باشه . اما باز هم این اتفاق تکرار میشه . خیلی عجیبه روی دو هارد اکسترنال همین اتفاق تکرار میشه.
به هر جهت ممنون ولی انگار من چاره ای ندارم و باید هی برم تو رجیستری این ویندوز مسخره دستکار کنم .