انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به روز رسانی نرم افزار ها و بسته ها به صورت دلخواه  (دفعات بازدید: 825 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
آیا روشی وجود دارد که خود سیستم عامل همیشه بروز باشد ولی نرم افزارهای نصب شده به صورت اجباری به روز نشوند مثل اندروید که هر نرم افزاری که دوست داریم بروز رسانی می‌کنیم، برای کم شدن حجم آپدیت ها چون بعضی نرم افزارها روی سیستم نصب هستند و شاید هر چند ماه یکبار از آن ها استفاده شود و نیازی به آپدیت و مصرف اینترنت نباشد، اگر توزیعی هم می‌شناسید که همیشه به روز است ولی نرم افزار ها را به دلخواه آپدیت می کند معرفی کنید

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
آیا روشی وجود دارد که خود سیستم عامل همیشه بروز باشد ولی نرم افزارهای نصب شده به صورت اجباری به روز نشوند مثل اندروید که هر نرم افزاری که دوست داریم بروز رسانی می‌کنیم، برای کم شدن حجم آپدیت ها چون بعضی نرم افزارها روی سیستم نصب هستند و شاید هر چند ماه یکبار از آن ها استفاده شود و نیازی به آپدیت و مصرف اینترنت نباشد، اگر توزیعی هم می‌شناسید که همیشه به روز است ولی نرم افزار ها را به دلخواه آپدیت می کند معرفی کنید
تو آرچ میشه گفت از آپدیتیا کدومشون آپدیت بشن کدوم نشن منطقا تو مانجارو و آنتروگوس هم اینطوره اگه توزیع ساده تر میخوای فقط اونجا که میگه کدومارو میخوای نصب بشه به جای all باید شماره ی بسته هایی که میخوای آپدیت بشه رو بزن
پ.ن:الان منم زدم داره آپدیت میشه

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
تقریبا همه پکیج منیجرهای گنو/لینوکسی قابلیت ignore دارن، مثلا pacman داخل فایل تنظیمات در مسیر

/etc/pacman.conf
لیبره آفیس رو ایگنور میکنیم:

IgnorePkg   = libreoffice-fresh
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
توی گنو-لینوکس مرز سیستم‌عامل با نرم‌افزارها خیلی مشخص نیست. پیشنهاد من اینه که کل سیستم رو بروز کنید. اگر نرم‌افزاری هم هست که استفاده نمی‌کنید، خب حذفش کنید.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
تو اوبونتو و سایر دبیان بیس ها با دستور زیر پکیجی رو که نمیخواهیم آپگرید بشه رو تعریف می کنیم
sudo apt-mark hold package_name
برای در آوردن از حالت hold هم دستور زیر رو می زنیم
sudo apt-mark unhold package_name
با دستور زیر هم میتونید ببینید که کدوم پکیج ها در حالت hold هستند

sudo dpkg --get-selections | grep "hold"
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1399، 08:17 ب‌ظ توسط sun-pda »

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
توی گنو-لینوکس مرز سیستم‌عامل با نرم‌افزارها خیلی مشخص نیست. پیشنهاد من اینه که کل سیستم رو بروز کنید. اگر نرم‌افزاری هم هست که استفاده نمی‌کنید، خب حذفش کنید.

فرض کنید درحال توسعه‌ی نرم افزاری با ورژن خاصی از کامپایلر(مثلا gcc یا ورژن خاصی از پایتون) هستیم به نظر شما درسته که به صورت کورکورانه تمام بسته‌های سیستم را به این نحو به روز کرد.
مشکلی پیش نمیاد؟

یا مثلا برنامه libreoffice با نسخه کنونی خوب کار می‌کنه ایرادی هم نداره چرا باید آپدیت بشه؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
توی توزیع‌هایی مثل اوبونتو یا دبیان پایدار، نرم‌افزارها به آخرین نسخه بروز نمیشن، بلکه تنها مشکلات امنیتی اون‌ها، و در اوبونتو مشکلات بزرگ اون‌ها برطرف میشه، بدون اینکه به آخرین نسخه ارتقاع پیدا کنند. در نتیجه اگر بروزرسانی‌ای برای اون‌ها وجود داره، احتمالا بهترین کار بروزرسانی سیستم هستش.