انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: روش انتقال فایل به مسیر دیگر  (دفعات بازدید: 613 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین IsfTeams

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
روش انتقال فایل به مسیر دیگر
« : 18 اردیبهشت 1399، 04:57 ب‌ظ »
سلام
دوستان من یک فایل دارم که در ‍‍پوشه    downloads     است و میخوام منتقل به این ‍پوشه lib/firmware بشه ممنونم راهنمایی کنید تا این فایل رو منتقل کنم. نام فایل dvb-usb-az6027-03.fw هست این فایل نصبی هست؟اگر نصبی هست ممنونم روش نصب رو هم بگید.

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
پاسخ : روش انتقال فایل به مسیر دیگر
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1399، 07:37 ب‌ظ »
کپی:
sudo cp ~/Downloads/dvb-usb-az6027-03.fw /lib/firmware/dvb-usb-az6027-03.fwانتقال:
sudo mv ~/Downloads/dvb-usb-az6027-03.fw /lib/firmware/dvb-usb-az6027-03.fw
اینا دیگه خیلی پایه‌ای هست، حتماً دستورهای‌ پایه‌ای Command Line گنو/لینوکس رو یاد بگیرید.
و اینکه من نمی‌دونم این فایل چی هست، خودتون باید بدونید که دارید چیکار می‌کنید، ممکنه به سیستمتون آسیب برسونید.

آفلاین IsfTeams

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1399، 09:16 ب‌ظ »
سلام
دوستان من یک فایل دارم که در ‍‍پوشه    downloads     است و میخوام منتقل به این ‍پوشه lib/firmware بشه ممنونم راهنمایی کنید تا این فایل رو منتقل کنم. نام فایل dvb-usb-az6027-03.fw هست این فایل نصبی هست؟اگر نصبی هست ممنونم روش نصب رو هم بگید.

این درایور کارت dvb هست که گفتن باید در این پوشه گذاشته بشه.
این فایل نصبی هست؟
ممنونم راهنمایی کنید

آفلاین IsfTeams

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 18 اردیبهشت 1399، 09:21 ب‌ظ »
کپی:
sudo cp ~/Downloads/dvb-usb-az6027-03.fw /lib/firmware/dvb-usb-az6027-03.fwانتقال:
sudo mv ~/Downloads/dvb-usb-az6027-03.fw /lib/firmware/dvb-usb-az6027-03.fw
اینا دیگه خیلی پایه‌ای هست، حتماً دستورهای‌ پایه‌ای Command Line گنو/لینوکس رو یاد بگیرید.
و اینکه من نمی‌دونم این فایل چی هست، خودتون باید بدونید که دارید چیکار می‌کنید، ممکنه به سیستمتون آسیب برسونید.
یک مساله و مشکل دیگه هم هست که من وقتی ابونتو و ویندوز نصب میکنم هر کدوم تو درایو مجزا هست ولی نمیدونم چرا فرمت که بکنم کلا بوت سیستم بهم میریزه و کلا باید سیستم رو با خارج کردن باطری از روی مادربورد به تنظیمات برگردونم.
اگر میدونید کجا من اشتباه میکنم این مورد پیش میاد ممنونم راهنمایی کنید.