انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم دریافت آپگرید جدید + دریافت آپدیت Xenial  (دفعات بازدید: 1388 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 130
    • آریوداد
سلام.
سوال اول اینکه چرا آپگرید جدید از ۱۸.۰۴ به ۲۰.۰۴ با وجود گذشت تقریبا سه ماه ریلیز نشده؟! یا همه دوستان آپگرید (بصورت سیستمی خودکار نه بصورت دستوری و آپگرید دستی) رو دریافت کردند ؟!

مورد دیگه اینکه من مدت زیادی نیست که با میز کار KDE کار می‌کنم و طبیعتا رابط کاربریش برام یکم عجیبه و خیلی تنظیمات رو پیدا نمیکنم!
مثلا دنبال منوی زیر بودم پیداش نمیکردم و اصلا توی تنظیمات نیست!

البته کلی دنبالش گشتم و بالاخره پیداش کردم! شاید یک دلیلش هم این باشه که مثل گذشته تایم برای سر و کله زدن با سیستم عامل رو ندارم!

در حین این جستجو یک بخشی توی Discover یا همون Update Manager پیدا کردم به شکل عکس پیوست. یکی از اونهایی که تیک دریافت آپدیتش روشنه زده Xenial !! من دقیقا نمیدونم اینها چی هستند اما همینقدر می‌دونم که Xenial یکی از نسخه‌های قدیمی (شاید ۱۶.۰۴) اوبونتو بوده و نسخه فعلی من ۱۸.۰۴ LTS هستش. چرا باید همچین آپدیتی دریافت کنم؟؟!!

سال ۹۱ شمسی بود که در دانشگاه با اوبونتو آشنا شدم.(نسخه ۱۳.۰۴)
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : عدم دریافت آپگرید جدید + دریافت آپدیت Xenial
« پاسخ #1 : 30 امرداد 1399، 01:48 ب‌ظ »
درود. به روز رسانی خودکار ۲۰.۰۴ خیلی وقته اومده. احتمالاً مخازنت به طریقی دستکاری شده. مخزن xenial رو بردار و از طریق do-release-upgrade اقدام کن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Ariodaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 130
    • آریوداد
« پاسخ #2 : 31 امرداد 1399، 02:28 ب‌ظ »
درود. به روز رسانی خودکار ۲۰.۰۴ خیلی وقته اومده. احتمالاً مخازنت به طریقی دستکاری شده. مخزن xenial رو بردار و از طریق do-release-upgrade اقدام کن.

دانیال جان برای کوبونتو هم اومده؟
سال ۹۱ شمسی بود که در دانشگاه با اوبونتو آشنا شدم.(نسخه ۱۳.۰۴)
مدتی با این دنیای عجیب با میز کار گنوم/شل(اگر اشتباه نکنم)کار کردم و کم کم به جایی داشتم میرسیدم که میتونستم خودم مشکلاتمو حل کنم.تا اینکه یک روز همه چیز پرید و دیگه سیستمم بالا نیومد و من اوبونتو رو مقصر میدونستم.
اما حالا برگشتم دوباره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 01 شهریور 1399، 01:17 ب‌ظ »
بله. فرقی نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #4 : 01 شهریور 1399، 01:28 ب‌ظ »
https://discourse.ubuntu.com/t/focal-fossa-20-04-1-lts-point-release-status-tracking/17604
فعلا امکان به‌روزرسانی نیست. مگر با sudo do-release-upgrade -d. قبل از انجام اینکار بررسی کنید مشکلاتی که به‌روزرسانی رو بلاک کردند رو نداشته باشید.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/debconf/+bug/1876506
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/grub2/+bug/1891680
..I feel no fault for the fault I feel..