انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در باز نکردن تصویر ویدیو ها در نرم افزار vlc  (دفعات بازدید: 1154 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MortezaUbuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33

سلام دوستان.
من از اول نصب سیستم عامل لینوکسم با مشکل باز نشدن ویدیو ها(تصویرشون) مواجهم. فایل ها به خوبی در ویندوز اجرا میشن ولی این جا در vlc با مشکل مواجهم. فابل ها به درستی باز نمی شوند و ارور زیر نمایش داده میشه:

Codec not supported:
VLC could not decode the format "h264" (H264 - MPEG-4 AVC (part 10))

لینوکس نسخه open suse tumbleweed نصب کردم. آخرین نسخشه.
اگر میتونید کمک کنید.
هر کاری می کنم نمی تونم درستش کنم... :(
« آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 1399، 02:17 ب‌ظ توسط Mourtezaa »

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868

سلام دوستان.
من از اول نصب سیستم عامل لینوکسم با مشکل باز نشدن ویدیو ها(تصویرشون) مواجهم. فایل ها به خوبی در ویندوز اجرا میشن ولی این جا در vlc با مشکل مواجهم. فابل ها به درستی باز نمی شوند و ارور زیر نمایش داده میشه:

Codec not supported:
VLC could not decode the format "h264" (H264 - MPEG-4 AVC (part 10))

لینوکس نسخه open suse tumbleweed نصب کردم. آخرین نسخشه.
اگر میتونید کمک کنید.
هر کاری می کنم نمی تونم درستش کنم... :(
باید vlc رو از مخازن Packman نصب کنی. یعنی اول vlc رو پاک میکنی بعد از Packman دوباره نصب میکنی
Yast رو باز کن از اونجا میتونی Packman رو اضافه کنی
اسلکور

آفلاین MortezaUbuntu

• Jr. Member
  • *
یعنی اول تو ی yast حذفش کنم و بعد با خط فرمان ترمینال نصبش کنم؟؟
یک سوال دیگه: packman چیه؟همون پکیج منیجره لینوکس میشه؟؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
نیازی به حذف وی ال سی نیست، خیلی از کدک های ویدئویی و صوتی آزاد نیستن و بخاطر لایسنس گنو خود کاربر باید اقدام به نصبشون کنه:
sudo zypper addrepo --refresh --priority 90 https://ftp.gwdg.de/pub/linux/misc/packman/suse/openSUSE_Tumbleweed/packman.repo
sudo zypper refresh
sudo zypper dist-upgrade --from packman --allow-downgrade --allow-vendor-change
sudo zypper install --from packman ffmpeg gstreamer-plugins-bad gstreamer-plugins-libav gstreamer-plugins-ugly libavcodec58 libavdevice58 libavfilter7 libavformat58 libavresample4 libavutil56 vlc-codecs
پکمن هم ربطی به پکیج منیجر آرچ نداره، اسم یه مخزن هست، نوع نوشتاریشون هم متفاوته.
« آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 1399، 02:00 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین MortezaUbuntu

• Jr. Member
  • *
نیازی به حذف وی ال سی نیست، خیلی از کدک های ویدئویی و صوتی آزاد نیستن و بخاطر لایسنس گنو خود کاربر باید اقدام به نصبشون کنه:
sudo zypper addrepo --refresh --priority 90 https://ftp.gwdg.de/pub/linux/misc/packman/suse/openSUSE_Tumbleweed/packman.repo
sudo zypper refresh
sudo zypper dist-upgrade --from packman --allow-downgrade --allow-vendor-change
sudo zypper install --from packman ffmpeg gstreamer-plugins-bad gstreamer-plugins-libav gstreamer-plugins-ugly libavcodec58 libavdevice58 libavfilter7 libavformat58 libavresample4 libavutil56 vlc-codecs
پکمن هم ربطی به پکیج منیجر آرچ نداره، اسم یه مخزن هست، نوع نوشتاریشون هم متفاوته.
سلام
دستتون بینهایت درد نکنه!!
 مشکلم حل شد. :)
« آخرین ویرایش: 29 اردیبهشت 1399، 02:21 ب‌ظ توسط Mourtezaa »