انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساخت usb لایو ویندوز با persistence  (دفعات بازدید: 922 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • خوشحال
ساخت usb لایو ویندوز با persistence
« : 29 خرداد 1399، 11:08 ب‌ظ »
سلام دوستان. امیدوارم حال همتون خوب باشه. برای کار کردن با ویژوال استدیو نیاز به ویندوز دارم و اما نمیخوام ویندوز رو به صورت دوال بوت نصب کنم یا با ماشین مجازی بالا بیارم یا برای کار با ویزوال استدیو، wine رو نصب کنم. اگه میشه بگید جوری با اوبونتو یا حتی ویندوز بتونم یه یو اس بی لایو بسازم که بتونم تو هر سیستمی ازش استفاده کنم و برنامه هایی که نصب میکنم یا فایلایی که دانلود میکنم و ایجاد میکنم ذخیره بشن؟ اصلا امکانش هست؟

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
پاسخ : ساخت usb لایو ویندوز با persistence
« پاسخ #1 : 30 خرداد 1399، 07:46 ق‌ظ »
سلام دوستان. امیدوارم حال همتون خوب باشه. برای کار کردن با ویژوال استدیو نیاز به ویندوز دارم و اما نمیخوام ویندوز رو به صورت دوال بوت نصب کنم یا با ماشین مجازی بالا بیارم یا برای کار با ویزوال استدیو، wine رو نصب کنم. اگه میشه بگید جوری با اوبونتو یا حتی ویندوز بتونم یه یو اس بی لایو بسازم که بتونم تو هر سیستمی ازش استفاده کنم و برنامه هایی که نصب میکنم یا فایلایی که دانلود میکنم و ایجاد میکنم ذخیره بشن؟ اصلا امکانش هست؟

اگر زبان برنامه نویسی را که می خواهید استفاده کنید بگید می تونیم یک "محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار- IDE" معادل معرفی کنیم.

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
« پاسخ #2 : 30 خرداد 1399، 12:03 ب‌ظ »
برای انجام کاری از این ویندوز ۱۰ لایو استفاده کردم نمیدونم کار شما رو راه میندازه یا نه
https://www.hirensbootcd.org/download/
freedom

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #3 : 30 خرداد 1399، 12:16 ب‌ظ »

اگر زبان برنامه نویسی را که می خواهید استفاده کنید بگید می تونیم یک "محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار- IDE" معادل معرفی کنیم.

آره اینم راه حل خوبیه. من میخوام برای ساختن اپلیکیشن ویندوز فرم استفاده کنم و از rider ide که برای intellij هست استفاده کردم ولی متاسفانه نمیشه ازش برای ساختن ویندوز فرم اپلیکیشن استفاده کرد ولی نرم‌افزارای تحت کنسولی که با c# نوشته بودم بدون مشکل کار کردن. قبلا توی یه فروم خارجی خونده بودم که ساختن ویندوز فرم اپلیکیشن با لینوکس عملا امکان پذیر نیست و راه هایی مثل ماشین مجازی توصیه کرده بودن. حالا نمیدونم واقعا ide هست که بشه این کار رو تو اینوکس انجام داد یا نه. در هر صورت ممنون میشم کمک کنید. سپاسگزارم

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #4 : 30 خرداد 1399، 12:17 ب‌ظ »
برای انجام کاری از این ویندوز ۱۰ لایو استفاده کردم نمیدونم کار شما رو راه میندازه یا نه
https://www.hirensbootcd.org/download/

حتما نگاه بهش میندازم. مرسی از شما

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 30 خرداد 1399، 07:37 ب‌ظ »

آره اینم راه حل خوبیه. من میخوام برای ساختن اپلیکیشن ویندوز فرم استفاده کنم و از rider ide که برای intellij هست استفاده کردم ولی متاسفانه نمیشه ازش برای ساختن ویندوز فرم اپلیکیشن استفاده کرد ولی نرم‌افزارای تحت کنسولی که با c# نوشته بودم بدون مشکل کار کردن. قبلا توی یه فروم خارجی خونده بودم که ساختن ویندوز فرم اپلیکیشن با لینوکس عملا امکان پذیر نیست و راه هایی مثل ماشین مجازی توصیه کرده بودن. حالا نمیدونم واقعا ide هست که بشه این کار رو تو اینوکس انجام داد یا نه. در هر صورت ممنون میشم کمک کنید. سپاسگزارم
.NET برای ویندوز است. بهتر است برای توسعه برنامه هاش از خود ویندوز استفاده کنید ولی اگر می خواهد می تونید از
https://en.wikipedia.org/wiki/Qt_Creator

برای برنامه های با GUI در لینوکس استفاده کنید.

از interactive web apps مثل
https://shiny.rstudio.com
هم می تونید استفاده کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 31 خرداد 1399، 03:53 ب‌ظ »
بله، فرم‌های ویندوزی (هنوز) مختص خود ویندوز هستن. ولی با استفاده از کبوت می‌تونید برنامه‌هایی با رابط گرافیکی بنویسید که توی همهٔ سیستم‌عامل‌ها به صورت بومی اجرا بشن. این یعنی برنامه‌هایی که با کیوت نوشته باشید، روی ویندوز، به وسیلهٔ Windows form اجرا می‌شن و غیر مستقیم، همون کار انجام می‌شه؛ به علاوهٔ این که اون برنامه رو می‌تونید رو یگنو و مک و… هم اجرا کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #7 : 31 خرداد 1399، 09:52 ب‌ظ »
بله، فرم‌های ویندوزی (هنوز) مختص خود ویندوز هستن. ولی با استفاده از کبوت می‌تونید برنامه‌هایی با رابط گرافیکی بنویسید که توی همهٔ سیستم‌عامل‌ها به صورت بومی اجرا بشن. این یعنی برنامه‌هایی که با کیوت نوشته باشید، روی ویندوز، به وسیلهٔ Windows form اجرا می‌شن و غیر مستقیم، همون کار انجام می‌شه؛ به علاوهٔ این که اون برنامه رو می‌تونید رو یگنو و مک و… هم اجرا کنید.
من قصد توسعه نرم افزار ندارم. فعلا در حال یادگیری .net هستم و برای توسعه نرم افزازهای تحت کنسول .net، محیط Rider IDE کافی بود. الآن به مبحث Windows Form رسیدم. در ادامه قراره مبحث دیتابیس و ADO رو بخونم و بعدا مبحث ASP.Net Core خواهم رسید که ظاهرا نمیشه این کارهارو در لینوکس انجام داد. برا همین قصد دارم یه فلش بوتیبیل ویندوز (مثلا ۷) بسازم و Visual Studio رو روی همون ویندوزی که روی فلش بوتیبل هست نصب کنم و اینظوری ادامه بدم بلکه بعدا پول دستم امد و یه حافظه دیگه خریدم. چون اصلا قصدم این نیست که دوال بوت نصب کنم یا از راه ماشین محازی اقدام کنم.

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 31 خرداد 1399، 10:39 ب‌ظ »
من قصد توسعه نرم افزار ندارم. فعلا در حال یادگیری .net هستم و برای توسعه نرم افزازهای تحت کنسول .net، محیط Rider IDE کافی بود. الآن به مبحث Windows Form رسیدم. در ادامه قراره مبحث دیتابیس و ADO رو بخونم و بعدا مبحث ASP.Net Core خواهم رسید که ظاهرا نمیشه این کارهارو در لینوکس انجام داد. برا همین قصد دارم یه فلش بوتیبیل ویندوز (مثلا ۷) بسازم و Visual Studio رو روی همون ویندوزی که روی فلش بوتیبل هست نصب کنم و اینظوری ادامه بدم بلکه بعدا پول دستم امد و یه حافظه دیگه خریدم. چون اصلا قصدم این نیست که دوال بوت نصب کنم یا از راه ماشین محازی اقدام کنم.

تنها مزیت یادگیری سی شارپ برای من یادگیری شی گرایی بود.
اگر جای شما باشم اول زبانی مثل پایتون یاد می گیرم بعد هم سی سی دو مثبت!

آفلاین howsen

• Full Member
  • *
  • خوشحال
« پاسخ #9 : 02 تیر 1399، 12:10 ب‌ظ »

تنها مزیت یادگیری سی شارپ برای من یادگیری شی گرایی بود.
اگر جای شما باشم اول زبانی مثل پایتون یاد می گیرم بعد هم سی سی دو مثبت!

با مسائل شی‌گرایی و مفاهیم برنامه نویسی آشنا هستم. پایتون هم کار کردم. زبون های دیگه ای مثل جاوا، جاواسکریپت، php و vb.net هم کار کردم. الآن نیاز به یادگیری .net و توسعه نرم افزارهای windows form و asp نیاز دارم. حالا اینطور که به نظر میرسه نمیشه به توسعه این موارد در لینوکس پرداخت. پس نیاز دارم به نوعی ویندوز رو نصب کنم که  روش های ماشین مجازی و دوال بوت الان به کار من نمیاد. فقط میخوام یه حافظه فلش داشته باشم که بتونم روی اون ویندوز بریزم و ویژوال استدیو رو نصب کنم. من قبلا همچین کاری رو برای لینوکس کرده بودم. با نرم افزار lili usb creator یه یو اس بی لایو ساخته بودم که میتونستم لینوکس رو هر جا که دوست دارم و روی هر سیستمی بالا بیارم که این نرم افزار (lili usb creator) فقط با ایزوهای لینوکسی کار میکنه و برای ساخت فلش لایو ویندوز شاید راه مناسبی نباشه. پس یعنی حتی راهی هم نیست فلش لایو ویندوز ساخت؟ طوری که رو هر سیستمی بالا بیاد

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
« پاسخ #10 : 04 تیر 1399، 01:17 ب‌ظ »
https://www.youtube.com/watch?v=q0YmSdr6K2s
آموزش ساخت ویندوز پرتابل
freedom

آفلاین howsen

• Full Member