انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخ ها برای جدیدالورودهای دبیان  (دفعات بازدید: 1127 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین deepin20

• Full Member
  • *
  • ارسال: 188
سلام
وقت همگی بخیر

بعد از بررسی‌ توزیع ها حقیقتا به این نتیجه رسیدم که Deepin 20 beta واقعا عالی است. با اوبونتو تقریبا یک ماهی کار کردم ولی خب بیشتر جذب محیط دبیان شدم. حالا چون هارد SSD هم تهیه کرده ام میخواستم این توزیع رو برای طولانی مدت استفاده کنم. ولی خب یک سری سوالات ابتدایی هست که بغیر از فروم اوبونتو جایی پیدا نکردم مطرح کنم... از این که ساده هستند معذرت خواهی میکنم 8)

خب اطلاعات سخت افزاری سیستمم به شرح زیر است:

با یک هارد 500 گیگی و حافظه SSD 128 گیگی...

اول اینکه پارتیشن بندی دبیان مثه اوبونتو هست؟ یعنی یدونه پارتیشن روت با پارتیشن هوم و پارتیشن بوت داشته باشم؟
برای بوت 500 مگابایت و برای روت حافظه باقی SSD و برای هوم کل اندازه هارد 500 گیگی بدم. اینطوری خوبه؟

دوم اینکه DEEPIN همون دبیان است؟ الان آخرین نسخه پایدار دبیان چیه؟

سوم اینکه من میخوام استفاده بلند مدت داشته باشم. تا الان که از DEEPIN 20 beta استفاده کرده ام بغیر از مشکل صدا مشکل دیگه ای نداره. کی نسخه پایدار 20 میاد؟ پیشنهاد میکنید همین نسخه رو استفاده کنم؟

چهارم اینکه دبیان چه تفاوت هایی با اوبونتو داره؟ یا از نحوه نصب برنامه ها و استفاده از ترمینال و اینا...

پنچم اینکه دبیان یک App Store داره. پیشنهاد میکنید که با ترمینال برنامه ها رو نصب کنم یا با این برنامه؟ مثلا تلگرام رو که میخواستم نصب کنم دیدم که ورژن خیلی پایینی در اپ استور موجوده و اونی که تو خود سایت تلگرام هست خیلی بروزتره.

ششم اینکه وقتی تو اپ استور تعداد نصبی برنامه ها رو میبینم واقعا حس میکنم این توزیع تعداد کاربران کمی دارد! مثلا همین لایرآفیس تعداد نصبی خیلی پایینی دارد.

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
1- آره همین جوری خوبه
2- دیپین توزیعی بر پایه دبیان هست که ۹۰ درصد شبیه دبیانه فقط در فلسفه تفاوت داره.
3-اگر مشکلی نداری نیاز نیست توزیع عوض کنی همین خوبه
4-بازهم کاملا مثل هم هستن و فقط در فلسفه تفاوت دارن
5-اگر مشکلی با ترمینال ندارید قطعا راه سریع تر و بهتریه
درمورد قدیمی بودن تلگرام هم دبیان استیبل نرم افزارای قدیمی برای پایداری داره و فرقی نمیکه از ترمینال نصب کنید یا نه
اگر با این موضوع مشکل دارید میتونید مخازن رو به شاخه testing یا unstable ببرید
6-تا اونجایی که میدونم دبیان جامعه کاربری بزرگی داره

موفق باشید.
welcome to freedom

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
با توجه به سوالایی که پرسیدید، فکر کردم یه توضیح کوچولو در خصوص محیط های دسکتاپ بدم براتون مفید باشه. البته می دونم سوالتون در مورد توزیع دبیان هست ولی در مورد دیپین میخواستم توضیح بدم

در لینوکس سیستم عامل یک واحد یکپارچه نیست بلکه از قسمت های مختلف تشکیل شده و این قسمت ها کنار هم قرار میگیرن و مثلا توزیع های مختلف رو می سازن. حتی شما می تونید جداجدا این ها رو کامپایل و نصب کنید و یک سیستم لینوکسی داشته باشید. حالا یکی از این قسمت ها desktop environment یا محیط دسکتاپ هست که همونطور که گفتم از بقیه قسمت ها جداست. اگر شما صرفا از ظاهر deepin خوشتون میاد لازم نیست حتما توزیع لینوکسی دیپین رو نصب کنید. خیلی راحت می تونید محیط دیکتاپ دیپین رو روی توزیع های دیگه مثل اوبونتو یا فدورا نصب کنید. من خودم روی فدورا نصب کردم و بدون مشکل اجرا میشه.

بنابراین صرفا به خاطر ظاهر یک توزیع در موردش نباید قضاوت کرد چون شما هر ظاهری که خواستید رو میتونید روش نصب کنید.
شما آزادید به سیستمتون هر ظاهری بدید

ببخشید شاید می دونستید اینا رو ولی گفتم یه توضیح بدم شاید براتون مفید باشه
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1399، 07:35 ب‌ظ توسط moheb2000 »