انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل استیم با bumblebee  (دفعات بازدید: 525 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
مشکل استیم با bumblebee
« : 01 تیر 1399، 04:02 ب‌ظ »
سلام مشکل من اینه که وقتی  دستور  optirun steam میزنم بازی هایی که  با پروتون یا proton  هست  میزنم باز نمیشه که فکر کنم مشکل از هارد بازی هام تو هارد با فرمت ntfs
اما وقتی استیم با دستور optirun --no-xorg steam باز میکنم درسته همه چی  ولی خب خیلی من محدود میکنه این دستور مثلا  از بعضی از قابلیت های bumblebee نمیتونم استفاده کنم و قبلانا درست بودش با  optirun steam کار میکرد  ولی وقتی  دبیان رو بخاطر خرابی دوباره نصب کردم این مشکل پیش اومد و اینکه موقع روشن شدن یه ارور فک کنم مربوط به این که سرویس انویدیا اجرا نشده میده البته بعضی موقع هم نمیده ولی اکثر موقع میده
کلا  هم نصب bumblebee و nvidia خیلی رو مخ بود همیشه ممنون میشم جواب این مشکلم بدید  ;)

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
پاسخ : مشکل استیم با bumblebee
« پاسخ #1 : 04 تیر 1399، 05:12 ب‌ظ »
انگار که پاسخی نمی دید حداقل بگید این دستور optirun --no-xorg steam کارت گرافیک  nvidia استفاده میکنه یا نه از intel استفاده میشه بازم
بازم ممنون  ](*,)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 05 تیر 1399، 07:43 ب‌ظ »
اون دیتور که با خود انویدیا اجرا می‌کنه، فقط فرقش اینه که یه کارساز X جدا براش نمی‌سازه و توی همون قبلی اجرا می‌شه؛ برای همین هم محدوده.

در کل استفاده از bumblebee دیگه خیلی توصیه نمی‌شه و اگه گنوم داری، می‌تونی با کلیک راست روی نقشک استیم، بگی که با انویدیا اجراش کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 تیر 1399، 08:04 ق‌ظ »
بله درسته  ولی درایور اوپن سورس چندین برابر ضعیف تر از درایور انویدیا هستش    بعد به تازگی فهمیدم با اون دستوری که گفتم  یعنی دستور optirun --no-xorg steam اصلا با کارت گرافیک اینتل اجرا میشه چون با دستور  optirun --no-xorg glxgears -info تست ش کردم  ](*,)  اگه راه حلی دارید راهنمایی کنید لطفا