انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ریست کردن تنظیمات کل لینوکس  (دفعات بازدید: 730 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
ریست کردن تنظیمات کل لینوکس
« : 01 تیر 1399، 02:38 ب‌ظ »
ببخشید می خواستم بدونم راهی برای ریست کردن تنظیمات بدون پاک شدن برنامه ها و فایلا وجود داره؟ الان خواهر زاده ی ۳ سالم پریده رو کیبرد کل تنظیمات بهم خورده کیبوردو عوض کردم الان یه صدای مزخرف داره هرچی رو تایپ می کنم می خونه دکمه hOME هم تو خیلی جا ها کار نمی کنه چیکار باید بکنم؟

آفلاین A. Rahmati

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
پاسخ : ریست کردن تنظیمات کل لینوکس
« پاسخ #1 : 01 تیر 1399، 04:29 ب‌ظ »
پاک کردن پوشه‌ی .config باعث می‌شود تنظیمات برنامه‌ها ریست شود ولی فکر نکنم تنظیمات خود سیستم را عوض کند.

میز کار من LXQt است و انگار تنظیماتش را در همان پوشه‌ی .config ذخیره می‌کند و با پاک کردن پوشه منطقاً تنظیمات هم باید ریست شود ولی درباره‌ی بقیه‌ی میزکارها احتمالاً متفاوت است.

دانش بقیه‌ی اعضای انجمن از من بیش‌تر است و احتمالاً یک راه‌حلی پیدا می‌کنند. ولی در کل - اگر پوشه‌ی home را در یک پارتیشن جدا گذاشته باشی - نصب دوباره سیستم‌عامل خیلی مشکلی درست نمی‌کند. فایل‌ها و تنظیمات برنامه‌ها سر جایشان می‌مانند و صرفاً کافی است برنامه‌ها را دوباره نصب کنی - تنظیمات برنامه‌ها تغییر نمی‌کنند.
Ubuntu Gnome 20.04 LTS

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 01 تیر 1399، 05:06 ب‌ظ »
پاک کردن پوشه‌ی .config باعث می‌شود تنظیمات برنامه‌ها ریست شود ولی فکر نکنم تنظیمات خود سیستم را عوض کند.

میز کار من LXQt است و انگار تنظیماتش را در همان پوشه‌ی .config ذخیره می‌کند و با پاک کردن پوشه منطقاً تنظیمات هم باید ریست شود ولی درباره‌ی بقیه‌ی میزکارها احتمالاً متفاوت است.

دانش بقیه‌ی اعضای انجمن از من بیش‌تر است و احتمالاً یک راه‌حلی پیدا می‌کنند. ولی در کل - اگر پوشه‌ی home را در یک پارتیشن جدا گذاشته باشی - نصب دوباره سیستم‌عامل خیلی مشکلی درست نمی‌کند. فایل‌ها و تنظیمات برنامه‌ها سر جایشان می‌مانند و صرفاً کافی است برنامه‌ها را دوباره نصب کنی - تنظیمات برنامه‌ها تغییر نمی‌کنند.
تنظیمات درست شد مشکل اون صدا هست که هر کاری می کنمو می گه فکر کردم مشکل از اسکرین ریدره ولی اون نبود الان می گه شما فلان کلید رو تو صفحه فشار دادین که با زبان فارسی ورژن فلان کانفیگ شده و با موفقیت تایپ شد. بعد می گه شما موس را از فلان لکیشن به فلان جا منتقل کردید بعد می گه شما فلان دکمه را که با فلان نود جاوا اسکریپت اجرا می شه فشار دادید

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #3 : 01 تیر 1399، 08:03 ب‌ظ »
خب دوست عزیز شما بگید از چه توزیعی استفاده می کنید و از چه دسکتاپی استفاده می کنید

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 02 تیر 1399، 09:50 ب‌ظ »
خب دوست عزیز شما بگید از چه توزیعی استفاده می کنید و از چه دسکتاپی استفاده می کنید
ubuntu 20.04 (gnome)

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 03 تیر 1399، 08:05 ق‌ظ »
ری اینستال کردم درست شد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 05 تیر 1399، 07:19 ب‌ظ »
کافی بود صفحه‌خوان رو از تنظیمات خاموش کنی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن