انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف هارد دیسک و جایگزینی با SSD  (دفعات بازدید: 604 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
حذف هارد دیسک و جایگزینی با SSD
« : 27 امرداد 1399، 06:09 ب‌ظ »
لپ تاپم یکم کند کار میکنه و تصمیم گرفتم براش SSD نصب کنم
متاسفانه نمیشه SSD رو در کنار هارد دیسک نصب کرد و باید هارد رو بردارم و SSD رو بزارم جاش
میشه کل سیستم عامل ،نرم افزارها ،فایل ها و کلا همه چی رو انتقال داد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد ؟؟
I am Enriquette

آفلاین Arthur Scherbius

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
پاسخ : حذف هارد دیسک و جایگزینی با SSD
« پاسخ #1 : 27 امرداد 1399، 07:41 ب‌ظ »
متاسفانه نمیشه SSD رو در کنار هارد دیسک نصب کرد و باید هارد رو بردارم و SSD رو بزارم جاش
میشه کل سیستم عامل ،نرم افزارها ،فایل ها و کلا همه چی رو انتقال داد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد ؟؟
خب چرا می خوای کل سیستم عاملو کپی کنی رو SSD ؟ بهتره که دوباره رو خود اس اس دی نصبش کنی

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 27 امرداد 1399، 07:44 ب‌ظ »
خب چرا می خوای کل سیستم عاملو کپی کنی رو SSD ؟ بهتره که دوباره رو خود اس اس دی نصبش کنی
درسته که هنوز دو ماه نشده که لپ تاپو خریدم اما یسری نرم افزار نصب کردم و تغییراتی توشون اعمال کردم که نمیخوام دوباره انجام بدم
و دلیل دیگشم سرعت افتضاح اینترنت خونه‌اس برای دانلود دوباره نرم‌ افزارها
I am Enriquette

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #3 : 27 امرداد 1399، 08:20 ب‌ظ »
درسته که هنوز دو ماه نشده که لپ تاپو خریدم اما یسری نرم افزار نصب کردم و تغییراتی توشون اعمال کردم که نمیخوام دوباره انجام بدم
و دلیل دیگشم سرعت افتضاح اینترنت خونه‌اس برای دانلود دوباره نرم‌ افزارها

راستش چون لپتاپه و اگه بخوای همزمان دو تا هارد رو همزمان بهش وصل کنی، همینجوریش غیر ممکنه (مگر اینکه ابزارش رو داشته باشید) یخورده کار سخت می‌شه!
اگه به یه هارد سوم (مثلا یه هارد اکسترنال) دسترسی داری که بتونی اطلاعاتت رو اول رو اون بریزی و بعد دوباره بریزی روی SSD، میشه یه کار‌هایی کرد. ولی باز هم توصیه نمی‌کنم!! چون احتمال آسیب دیدن اطلاعاتتون در این صورت هستش و یا اینکه بعدش هم احتمالا باید گراب رو تعمیر کنید.
راهی که بهتون پیشنهاد می‌دم اینه که کل پارتیشن \home رو روی یه هارد اکسترنال کپی کنید و بعد از نصب، اطلاعاتش رو دوباره توی home بریزی. اینجوری اطلاعات شخصی که داری حفظ میشه. البته نرم‌افزار‌ها رو دوباره باید نصب کنی، ولی تقریبا همه تنظیماتش هم واست باقی می‌مونه.

ولی اگه واقعا تصمیم به اون کاری که گفتی داری، یسری نرم‌افزار مثل rsync و Clonezilla و FSArchiver هستش که این کار رو واست انجام می‌ده. البته بجز اولی از بقیش تاحالا استفاده نکردم. ولی تو همین انجمن هم بگردی می‌تونی روش استفادشون رو پیدا کنی. یا اینکه صبر کن دوستان دیگه هم نظر بدن.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 امرداد 1399، 08:55 ب‌ظ »
مشکلم اینه نمیتونم هارد و SSD رو باهم داشته باشم ،چون لپ تاپ کوچیکه DVD drive نداره و چون قدیمیه m2 هم نمیشه روش نصب کرد پس باید هارد رو بردارم و بجاش SSD بزارم .
البته هارد رو میشه به عنوان هارد اکسترنال استفاده کرد
I am Enriquette