انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فعال کردن paste در اوبونتو !!! حل شد  (دفعات بازدید: 823 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
فعال کردن paste در اوبونتو !!! حل شد
« : 29 تیر 1399، 04:59 ب‌ظ »
دوستان از اوبونتو و ویندوز در کنار هم استفاده میکنم
گزینه ‬paste در اوبنوتو غیر فعال میشه وقتی که از ویندوز استفاده کرده باشم و سیستم را خاموش کرده باشم
برای رفع مشکل باید یکبار با ویندوز بوت کنم سیستم رو ریستارت کنم و با اوبونتو بوت کنم تا گزینه paste مجددا فعال بشه.
راهی وجود داره که نیاز به بوت کردن ویندوز نداشته باشم؟
ممنون از راهنمایی
« آخرین ویرایش: 31 تیر 1399، 02:10 ب‌ظ توسط shojaei1049 »
freedom

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : فعال کردن paste در اوبونتو !!!
« پاسخ #1 : 29 تیر 1399، 06:53 ب‌ظ »
گزینه ‬paste در اوبنوتو غیر فعال میشه وقتی که از ویندوز استفاده کرده باشم و سیستم را خاموش کرده باشم
برای رفع مشکل باید یکبار با ویندوز بوت کنم سیستم رو ریستارت کنم و با اوبونتو بوت کنم تا گزینه paste مجددا فعال بشه.
ممنون از راهنمایی
قابلیت fast startup رو از داخل ویندوز غیر فعال کن.
در مورد شیوه غیر فعال کردنش سرچ کن.

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #2 : 30 تیر 1399، 05:09 ب‌ظ »
ممنون از راهنمایی

مشکل به خاطر اینه که ویندوز یک سری فلگ (اگه اشتباه نکنم) روی بعضی پارتیشن ها باقی میذاره که در راه اندازی دوباره سریع تر بالا بیاد. اوبونتو با دیدن این فلگ ها پارتیشن را در حالت فقط خواندنی متصل می‌کنه. پس قابلیت نوشتن فایل و به تبع چسباندن فایل رو ندارین.
غیر از راهی که پیشنهاد شد، یه دستور هم برای این کار هست که باعث میشه این فلگ ها پاک بشن:
sudo ntfsfix sdaXباید برای تمام پارتیشن های ویندوزیتون این دستور رو بزنین.
پ.ن حواستون باشه که اگه مثلا ویندوز رو هایبرنت کرده باشین بعد از زدن این دستور دیگه نمی‌تونین برگردین به ادامه کار در ویندوز و ویندوز از ابتدا بالا میاد.

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #3 : 30 تیر 1399، 05:27 ب‌ظ »
با خودتون سبک سنگین کنید که از ویندوز بیشتر استفاده میکنید یا از لینوکس. اگه از ویندوز بیشتر استفاده میکنید از همین ntfsfix که گفتن استفاده کن چون غیر فعال کردن حالت fast startup سرعت لود ویندوز رو پایین میاره ولی اگه از لینوکس به عنوان سیستم عامل اصلی استفاده میکنید قابلیت fast startup رو غیر فعال کنید بهترین روشه
اگر کامند ntfsfix وجود نداشت قبلش پکیج ntfs-3g رو نصب کنید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 31 تیر 1399، 12:39 ب‌ظ »
کلا کار با فایل‌سیستم NTFS رو در گنو-لینوکس پیشنهاد نمی‌کنم، چون ممکنه باعث خرابی در NTFS بشه. اگر هم اصرار به این کار دارید، غیر فعال کردن Fast Startup گزینهٔ بهتریه و شانس خرابی رو پایین‌تر میاره.

NTFS یک فایل‌سیستم بسته هستش که اطلاعاتش به صورت عمومی موجود نیست و در گنو-لینوکس توسط مهندسی‌معکوس پیاده‌سازی شده، در نتیجه ممکنه شرایطی وجود داشته باشه که شناخته‌شده نیست و نتیجهٔ اون خرابی یا از دست‌رفتن اطلاعات باشه.

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
« پاسخ #5 : 31 تیر 1399، 02:09 ب‌ظ »
تشکر از دوستان  ;)
freedom

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #6 : 31 تیر 1399، 04:37 ب‌ظ »
کلا کار با فایل‌سیستم NTFS رو در گنو-لینوکس پیشنهاد نمی‌کنم، چون ممکنه باعث خرابی در NTFS بشه. اگر هم اصرار به این کار دارید، غیر فعال کردن Fast Startup گزینهٔ بهتریه و شانس خرابی رو پایین‌تر میاره.

NTFS یک فایل‌سیستم بسته هستش که اطلاعاتش به صورت عمومی موجود نیست و در گنو-لینوکس توسط مهندسی‌معکوس پیاده‌سازی شده، در نتیجه ممکنه شرایطی وجود داشته باشه که شناخته‌شده نیست و نتیجهٔ اون خرابی یا از دست‌رفتن اطلاعات باشه.

fat هم همین طوره درسته؟ کلا فایل سیستم بازی هست که ویندوز بخوندش؟

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
پاسخ : فعال کردن paste در اوبونتو !!! حل شد
« پاسخ #7 : 31 تیر 1399، 05:10 ب‌ظ »

من یک بار با ntfs در لینوکس به مشکل خوردم اون هم موقعی بود که یک فایل ۱۰گیگی رو از یک پارتیشن ntfs در لینوکس پاک کردم اما با وجودی که این فایل پاک شد به فضای خالی پارتیشن چیزی اضافه نشد تا اینکه تو ویندوز با ابزار disk cleanup تونستم این ۱۰گیگ رو آزاد کنم

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
« پاسخ #8 : 31 تیر 1399، 05:34 ب‌ظ »

مشکلات fat در لینوکس کمتر از ntfs هست ، اما خود fat به علت قدیمی بودن مشکلاتی داره که استفاده از اون توصیه نمیشه مخصوصا در پارتیشنهایی با حجم بالا .
نرم افزارهایی هست میتونید به کمک اونها تو ویندوز به محتویات پارتیشن های لینوکسی دسترسی داشته باشید
البته یه جایی خوندم که به زودی در آپدیت های بعدی این قابلیت به خود ویندوز اضافه میشه و می تونید از طریق فایل منیجر خود ویندوز (Windows explorer) به پارتیشن های لینوکس دسترسی داشته باشید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
« پاسخ #9 : 31 تیر 1399، 05:37 ب‌ظ »
اطلاعات FAT32 موجوده و به خوبی توسعه داده شده. اطلاعات exFAT از آگوست سال گذشته در دسترس هستش، ولی در مورد وضع فعلی توسعهٔ اون اطلاعی ندارم.