انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل های عجیب و تکراری در اوبونتو  (دفعات بازدید: 519 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
مشکل های عجیب و تکراری در اوبونتو
« : 12 شهریور 1399، 05:41 ب‌ظ »
سلام برای من در اوبونتو چندتا اشکال تکرای هر مدت یکبار پیش میاد اول در حالی که زبان پارسی اضافه کردم در کنار انگلیسی چند روز یکبار اصلا بجز انگلیسی نمیشه پارسی نوشت میتونم زبان ها رو عوض کنم ولی اثری نداره دوباره باید برم توی تنظیمات گزینه پارسی حذف کنم دوباره اضافه کنم تا درست بشه تا نوبت بعدی خراب شدن
دومین اشکال در اندازه یا همون گزینه scale در تنظیمات هست الان تازگی این طور شده که هر بار ری استارت میکنم Top Bar که همیشه من تنظیم میکنم روی ۱۰۰ درصد بزرگتر میشه مثلا به ندازه ۱۲۵ درصد و دوباره باید برم تنظیم کنم همون ۱۲۵ درصد بعد بجای تایید گزینه برگشت بزنم تا اندازه عادی که مناسب اندازه ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ صفحه نمایش ام هست بشه این مشکل بزرگتر شدن علاوه بر بزرگ تر شدن ایکون ها و نوشته های Top Bar در صفحه لاگین و یوزرم ام هنگام بالا امدن سیستم هم هست

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
پاسخ : مشکل های عجیب و تکراری در اوبونتو
« پاسخ #1 : 12 شهریور 1399، 06:16 ب‌ظ »
عجیبه! در مورد مشکل اول، از اون بالا هم زبان رو عوض می‌کنی، باز هم کار نمی‌کنه؟
در مورد مشکل دوم، این دستور رو چک کن:
dconf reset /com/ubuntu/user-interface/scale-factorو اینکه بررسی کن ببین در قسمت settigs > Universal Access گزینه Large text خاموش باشه.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
پاسخ : مشکل های عجیب و تکراری در اوبونتو
« پاسخ #2 : 12 شهریور 1399، 07:02 ب‌ظ »
عجیبه! در مورد مشکل اول، از اون بالا هم زبان رو عوض می‌کنی، باز هم کار نمی‌کنه؟
در مورد مشکل دوم، این دستور رو چک کن:
dconf reset /com/ubuntu/user-interface/scale-factorو اینکه بررسی کن ببین در قسمت settigs > Universal Access گزینه Large text خاموش باشه.
سلام و تشکر
دستور ریست کردن زدم در ترمینال پیام خاصی نداد و اون گزینه روشن بود خاموش کردم و دوبار ری استارت کردم یکبار با میز کار گنوم کلاسیک و یکبار با اوبونتو بالا امدم همون مشکل بزرگ شدن باقی هست

البته این بگم به دو تا کار خودم شک دارم به دستکاری گزینه ای شبیه تغییر فونت یا شبیه این و دوم من هفته پیش توی اموزش ها رسیدم به
Unable to set my screen resolution higher
 مشکل نبود گزینه ای بالاتر از ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ در مورد اندازه صفحه نمایش در اوبونتو رفتم این مقاله ها اموزش ها رو دیدم ولی همیشه حواسم هست 
که اگر نخواهم توی دردسر بیافتم هیچ دستوری که تغییری بده نزنم واسه این هم فقط یکی دو دستور بیشتر جنبه اطلاع رسانی داشت که اره مثلا سیستم شما این پشتیبانی میکنه یا الان سیستم شما روی ۱۹۲۰×۱۰۸۰ هست این جور دستورها زدم چون بعد از خوندن دیدم به دردسرش نمی ارزه تازه من نیازی هم ندارم به اندازه بزرگتر از ۱۹۲۰×۱۰۸۰ ولش کردم ولی بازم این فقط یک شک هست   
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1399، 07:20 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »