انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نداشتن صدای beep در هنگام روشن شدن سیستم  (دفعات بازدید: 1294 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • Debian + Mate
نداشتن صدای beep در هنگام روشن شدن سیستم
« : 17 شهریور 1399، 01:13 ب‌ظ »
سلام

با وجودیکه Quiet Boot را در تنظیمات بایوس Disable کرده ام ولی کماکان صدای مربوطه را بعنوان "Post Success" در زمان روشن کردن سیستم را ندارم.

اگر راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.

« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1399، 10:40 ب‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
پاسخ : نداشتن صدای beep در هنگام روشن شدن سیستم
« پاسخ #1 : 18 شهریور 1399، 09:09 ب‌ظ »
باسلام
اگه منظورت بوق سلامت مادر برد هست ۲ نوع داریم یکی روی برد چسبیده نمیشه جداش کرد یکی هم معمولی هست که میتونی جداش کنی.ببین مادربرد داره؟

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #2 : 18 شهریور 1399، 09:38 ب‌ظ »
دستور beep رو امتحان کن ببین کار می‌کنه؟!
البته قبلش باید سیستم رو ریبوت کنی یه بار.
پ.ن: man beep رو بخون. قابلیت تغییر فرکانس و ... هم داره. باهاش آهنگ هم میشه زد!

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #3 : 20 شهریور 1399، 12:27 ق‌ظ »
(با تشکر از goloshon  و  mohammad kazemi  )

نمی دانم که مادربوردم داره یا نه. گزینه هایش را گشتم کمی برایم پیچیده بود . ولی فکر می کنم تنها بوق سلامت مادربورد شاید تنها در مادربوردهای قدیمی تر باید باشد و در مادر بوردهای جدیدتر احتمالا حذف گردیده باشد.ولی برایم تعجب آوره اگر مادربوردم نداره چه لزومی داره گزینه  Quiet Boot در آن بگذارند. شاید هم گزینه دیگری برای فعال سازی آن باشد. خلاصه سر درنیاوردم و بدون beep  به زندگی ادامه می دهم.
در ضمن سیستمم  دبیان ۱۰ می باشد . بصورت پیش فرض نرم افزار beep نداشت . آنرا نصب کردم و گزینه های مربوط به آنرا امتحان کردم .  دستورات مربوطه اش  در ترمینال بدون خطا اجرا می گردند ولی  چه فایده بدون صدا در سیستم من.
دو تا دستور پیدا کردم که صدا در می آورند و عکس آنها را پایین گذاشتم ولی بهر حال برایم beep نشد.
آخرین راهکار. برم مادربوردم را بدهم یک مادربورد قدیمی تر بخرم. شاید برایم beep beep بکنه!!!

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 شهریور 1399، 06:42 ب‌ظ »
باسلام
مدل مادربردسرچ کن یا دفترچه رو نگاه کن.یا راحت درب سمت راست کیس رو باز کن ببین داره یانه
قدیم و جدید نداره همه مادربردها دارن.
Quiet Boot برای اینه که گزینه های مربوط به بوت نمایش داده نشه سیستم بدون معطلی بر سراغ بوت سیستم عامل ربطی به صدای دیپ نداره.

« آخرین ویرایش: 20 شهریور 1399، 08:32 ب‌ظ توسط goloshon »

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #5 : 20 شهریور 1399، 08:19 ب‌ظ »
مدل مادربوردت چیه؟
می‌تونی یدونه اسپیکر مادربورد (یا همون بازر) بگیری و وصل کنی به مادربوردت.
پایین سمت راست مادربوردت رو بگردی یسری پین پیدا می‌کنی شبیه به این عکسی که پیوست کردم.
کنارش روی خود مادربورد نوشته که هر پین مربوط به چیه. سیم‌هایی هم که اونجا وصل شده از پنل جلوی کیس میاد و مربوط به کلید‌های پاور، ری‌استارت، چراغ هارد و ... هستش. کنارش هم یدونه هست که نوشته Speaker. اون بازر رو می‌تونی اگه نداره خودش، اونجا وصل کنی.
فقط اصولا خیلی ریزه و تشخیصش سخته. فقط حواست باشه سیم‌های پنل جلوی کیس کنده نشه یا مشکل دیگه پیش نیاد.

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
« پاسخ #6 : 21 شهریور 1399، 12:29 ق‌ظ »
(با تشکر از goloshon  و  mohammad kazemi  )

نمی دانم که مادربوردم داره یا نه. گزینه هایش را گشتم کمی برایم پیچیده بود . ولی فکر می کنم تنها بوق سلامت مادربورد شاید تنها در مادربوردهای قدیمی تر باید باشد و در مادر بوردهای جدیدتر احتمالا حذف گردیده باشد.ولی برایم تعجب آوره اگر مادربوردم نداره چه لزومی داره گزینه  Quiet Boot در آن بگذارند. شاید هم گزینه دیگری برای فعال سازی آن باشد. خلاصه سر درنیاوردم و بدون beep  به زندگی ادامه می دهم.
در ضمن سیستمم  دبیان ۱۰ می باشد . بصورت پیش فرض نرم افزار beep نداشت . آنرا نصب کردم و گزینه های مربوط به آنرا امتحان کردم .  دستورات مربوطه اش  در ترمینال بدون خطا اجرا می گردند ولی  چه فایده بدون صدا در سیستم من.
دو تا دستور پیدا کردم که صدا در می آورند و عکس آنها را پایین گذاشتم ولی بهر حال برایم beep نشد.
آخرین راهکار. برم مادربوردم را بدهم یک مادربورد قدیمی تر بخرم. شاید برایم beep beep بکنه!!!

Quiet Boot شاید برای سرکاریه

حالا چه گیری دادین دوست عزیز ولش کنی بهتره beep beep رو میخوای چی کار معمولن ازش فرار میکنن شما میری سراغش ؟؟
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #7 : 23 شهریور 1399، 01:57 ب‌ظ »
خیلی خیلی ممنون. بازر مربوطه را پیدا کردم و بر روی مادربورد نصب کردم.عکس بازر و عکس مربوط به محل الصاق آنرا گذاشتم.
الان می توانم صدای beep و آهنگ های نوشته شده در ترمینال را به لطف دوستان بشنوم.

متاسفانه صدای بوق سلامت مادربورد و همچنین اخطارهای آنرا بازهم در زمان روشن کردن سیستم را نمی توانم بشنوم. در این چندین روز، بر روی این موضوع کار کردم ولی
به نتیجه ای نرسیدم.
۱-گفتم شاید در حالت efi صدا نمی دهد. به حالت Legacy گذاشتم.(البته چون تغییر حالت دادم در این حالت سیستم عامل بالا نیامد.)
ولی باز هم نشد.

۲- عمل clear CMOS را انجام دادم . فایده ای نداشت.

۳-بنظرم اگر کارت گرافیکی را در می آوردم ، بایستی حتما صداهای بوق اخطار مادربورد را می شنیدم ولی صدانبود. کلیه اجزاء کارت گرافیکی ، کیبورد، ماوس، هارد،
سی دی رام  را در آوردم ولی باز هم با روشن خاموش کردن خبری از اعلام خطای مادر بورد نبود. تنها زمانی که همزمان دوتا رمم را خارج می کردم بوق خطای مادربورد
بصورت سه تا بوق پشت سرهم می امد. چرا در زمانهای دیگر ازقبیل وصل نبودن کارت گرافیکی یا... صدا ی مربوطه نبود؟ آیا اشکال در رمهایم هستند؟یا اصلا در این نوع
مادربورد بوق سلامت وجود ندارد؟ یا برای وصل نبودن برخی از اجزا دیگر بوقی تعبیه نشده است؟ 

اگر دوستان نظری داشتند خیلی خوشحال می شوم باز هم بشنوم و امتحان کنم چون واقعا چیز دیگری به ذهنم اصلا نمی رسد.

Motherboard:H61H2-M13(ECS)
SYSTEM BIOS: AMI BIOS con 64 MB SPI Flash ROM
« آخرین ویرایش: 23 شهریور 1399، 07:21 ب‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 23 شهریور 1399، 08:42 ب‌ظ »
‌باسلام
مدل مادربرد شما چیه؟
اون قطعه مثبت منفی داره روی برد دقت کنید.

مادربرد زمانی که ram یاcpu دربرخی مادربردها به خصوص (asus)کیبورد و گرافیک یا باطری بکاپ مشکل داشته باشه بوق

اخطارمیزنه.سی دی و موس مانیتور اسپیکر ربطی به موضوع نداره.

اگر مادربرد شما گرافیک آنبورد داشته باشه گرافیک pci بردارید مادربرد بوق نمیزنه.

وقتی سیستم سلامت باشه یه صدای تک بوق کوتاه زده میشه در برخی مادربردها خیلی ضعیف هست.

نقل‌قول
عمل clear CMOS را انجام دادم . فایده ای نداشت.

چگونه انجام دادید؟

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #9 : 23 شهریور 1399، 11:18 ب‌ظ »
عمل clear cmos:
سیم تغذیه برق کیس را درآوردم و باطری مادربورد را خارج کردم و سپس به مدت پانزده ثانیه کلید پاور را فشار دادم تا برق اضافی مادربورد تخلیه شود.
سپس باطری را سر جای خودش انداختم . سیم کیس را وصل نمودم. تنظیمات بایوس به حالت کارخانه برگشته بود از قبیل تارخ و ساعت و.....

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 24 شهریور 1399، 06:04 ب‌ظ »
باسلام
بهترین و مطمئن ترین روش

برق پاور کیس و کابل مانیتور جدا میکنی(کابل مانیتور خودش برق داره)

بعد از ۳۰ الی ۱ دقیقه باطری رو خارج میکنی

۲ الی ۳ بار پشت سر هم کلید پاور کیس رو میزن.(لازم نیست کلید رو نگه داری)

۲ پین مثبت و منفی جای باطری رو با پیچ گوشتی اتصال میدی.

دوباره کلید پاور کیس رو میزنی.باطری رو سرجاش میزاری

مدل مادر برد شما Elite H61h2-M13 معمولی هست
اگر سیستم بدون مشکل روشن میشه میتونی از صدای بوق سلامت چشم پوشی کنی.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #11 : 25 شهریور 1399، 10:27 ب‌ظ »
ممنون. بله  سیستمم بدون مشکل روشن میشه و از صدای بوق سلامت چشم پوشی می کنم. :guitar:

(ولی خداییش ،اگر چیزی به ذهنتون رسید بگید، گناه دارم.)