انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یکسری مشکلات در فیلمبرداری از صفحه  (دفعات بازدید: 854 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
سلام و از اینجور چیزا خدمت دوستان انجمن.
مشکلات زیادن و سعی میکنم خوب توضیح بدم. اول از همه سخت افزار :
ram 8
core i 7
nvidia gforce mx150
و از اوبونتو 20.04 استفاده میکنم
دوم :
با هر نرم افزاری که بگید تست کردم (از ساده اش گرفته تا obs و ...)
اولین مشکل اینه که فیلم ضبط شده خیلی لگه (کنده و درست فیلم برداری نمیکنه با اینحال که فریم ریت توی obs روی ۶۰ قفله.)
بعدیش هم صدای منه که بعد از ضبط شدن فقط از یک سمت هنسفری میاد که برای صدای desktop اینطوری نیست.
اگه اطلاعات دیگه ای نیاز بود بگید لطفا و لطفا بفرمایید که برای حل این مشکل چه کاری میتونم بکنم.
تشکر و از اینجور چیزا .  ;D ;D

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
پاسخ : یکسری مشکلات در فیلمبرداری از صفحه
« پاسخ #1 : 16 مهر 1399، 04:29 ب‌ظ »
سلام و از اینجور چیزا خدمت دوستان انجمن.
مشکلات زیادن و سعی میکنم خوب توضیح بدم. اول از همه سخت افزار :
ram 8
core i 7
nvidia gforce mx150
و از اوبونتو 20.04 استفاده میکنم
دوم :
با هر نرم افزاری که بگید تست کردم (از ساده اش گرفته تا obs و ...)
اولین مشکل اینه که فیلم ضبط شده خیلی لگه (کنده و درست فیلم برداری نمیکنه با اینحال که فریم ریت توی obs روی ۶۰ قفله.)
بعدیش هم صدای منه که بعد از ضبط شدن فقط از یک سمت هنسفری میاد که برای صدای desktop اینطوری نیست.
اگه اطلاعات دیگه ای نیاز بود بگید لطفا و لطفا بفرمایید که برای حل این مشکل چه کاری میتونم بکنم.
تشکر و از اینجور چیزا .  ;D ;D

از این Extensions استفاده کردید دوم شما از کدوم window manager استفاده میکنید با وجود سخت افزار خوب شما نباید لگ داشته باشی  خود من با این که با سخت افزار پایین تر از شما (بجز core i 7 که مال من هم اینه) obs بدون لگ با همین ۲۰٫۰۴٫۱ اوبونتو خوب کارمیکنه
به نظر من دو حالت هست یا تنظیمات obs شما مشکل داره یا با نصب نرم افزار ها و سنگین بودن سیستم منابع شما دیگه جوابگو نیست تجربه خودم وقتی  window manager  >> i3  استفاده میکتم بخاطر کمتر بودن تعداد پروسه های در حال اجرا سیستم سریعتره و من اون کار سنگین بهتر و روان تر توی i3 انجام میدم

https://chrome.google.com/webstore/detail/screen-recorder/hniebljpgcogalllopnjokppmgbhaden?hl=en

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #2 : 16 مهر 1399، 04:36 ب‌ظ »

از این Extensions استفاده کردید دوم شما از کدوم window manager استفاده میکنید با وجود سخت افزار خوب شما نباید لگ داشته باشی  خود من با این که با سخت افزار پایین تر از شما (بجز core i 7 که مال من هم اینه) obs بدون لگ با همین ۲۰٫۰۴٫۱ اوبونتو خوب کارمیکنه
به نظر من دو حالت هست یا تنظیمات obs شما مشکل داره یا با نصب نرم افزار ها و سنگین بودن سیستم منابع شما دیگه جوابگو نیست تجربه خودم وقتی  window manager  >> i3  استفاده میکتم بخاطر کمتر بودن تعداد پروسه های در حال اجرا سیستم سریعتره و من اون کار سنگین بهتر و روان تر توی i3 انجام میدم

https://chrome.google.com/webstore/detail/screen-recorder/hniebljpgcogalllopnjokppmgbhaden?hl=en
فرقی نداره دوست عزیز. من از هر نرم افزاری استفاده میکنم یه همچین مشکلی رو دارم.
عکسش رو گزاشتم (بیت ریت رو هرچی بزاری همین جوریه هیچ فرقی نداره حتی اگه بزاریش ۲۰۰)
« آخرین ویرایش: 16 مهر 1399، 04:41 ب‌ظ توسط HusseinDTS »

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #3 : 16 مهر 1399، 06:07 ب‌ظ »
من تا حالا زیاد با تنظیمات obs کار نکردم. ولی از منوی tools گزینه auto-configuration wizard رو که بزنی و بعد بذاریش روی optimize for recording سعی می‌کنه خودش بهترین تنظیمات رو واسه ضبط پیدا کنه.

آفلاین Mohammad Gho

• Full Member
  • *
  • ارسال: 140
« پاسخ #4 : 16 مهر 1399، 09:18 ب‌ظ »

فرقی نداره دوست عزیز. من از هر نرم افزاری استفاده میکنم یه همچین مشکلی رو دارم.
عکسش رو گزاشتم (بیت ریت رو هرچی بزاری همین جوریه هیچ فرقی نداره حتی اگه بزاریش ۲۰۰)

عکس تنظیمات obs
شما  از این تنظیمات استفاده کن
« آخرین ویرایش: 16 مهر 1399، 09:21 ب‌ظ توسط Mohammad Gho »

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #5 : 17 مهر 1399، 08:52 ب‌ظ »
نمیتونم روی hardware برازم ارور میده برای همین گزاشتم روی 264x که میاد روی سیپیو (کارت گرافیک رو نمیشناسه در عین حال هیچ نرم افزاری با کارت گرافیک مشکل نداره و میشناسش)

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #6 : 17 مهر 1399، 09:21 ب‌ظ »
درایور کارت گرافیک رو نصب دارید؟ مدلش؟

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #7 : 17 مهر 1399، 09:28 ب‌ظ »
nvidia mx150 و بله کارت گرافیک رو نصب دارم و nvidia x server هم نصب شده روی کامپیوترم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 23 مهر 1399، 01:33 ب‌ظ »
احتمالاً از همینه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #9 : 23 مهر 1399، 03:45 ب‌ظ »
منظورتون رو متوجه نمیشم. با اینکه کارت گرافیک نصب هست و خودم چندین بار دوباره نصبش کردم بازم خطا میده

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 23 مهر 1399، 04:11 ب‌ظ »
مشکل زا کارت گرافیک انویدیاست. راه‌انداز انحصاری انویدیا، روی یه سری دستگاه‌هاس خاص خوب جواب می‌ده و روی خیلی از دستگاه‌های دیگه، باعث بروز مشکلات شدید می‌شه. یه بار با novea امتحان کن، ببین اون‌جا مشکلی هست؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #11 : 23 مهر 1399، 05:26 ب‌ظ »
موقع انتخاب nouveau یه ارور میده میکه که libnvidia-encode-440 و 455 نصب نیست . دستی نصب کردم کلا سیستم پرید . بعد چند بار خاموش روشن کردن اومد بالا اما هنوز همون ارور ها رو میده