انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب ویندوز روی vm  (دفعات بازدید: 902 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
    • کام آرت
نصب ویندوز روی vm
« : 08 آبان 1399، 01:43 ب‌ظ »
با این حال که چند سالی هست اومدم سمت نرم افزار های آزاد و هر روز داره تنفرم از ویندوز بیشتر میشه اما چه کنم که به دلیل درس های مدرسه باید یک سری نرم افزار های سنگین رو نصب کنم روش که با واین درست حسابی اجرا نمیشن
اول یه ویندوز خوب معرفی کنید که روی vm درست بیاره و گرافیک رو بشناسه. (منظورم اینه که مشکل توی شناختن سخت افزار نداشته باشه چون قبلا یه ویندوز ۱۰ نصب کردم به جز کارت صدا هیچی نشناخت.)
بدترین بخشش اینه که بیشتر از ۴۰ گیگ نمیتونم بهش فضا بدم. پس فکر نکنم ویندوز ۱۰ مناسب باشه.
لطفا من رو از راهنمایی های خوب خودتون سیراب کنید ;D ;D

آفلاین Flu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پاسخ : نصب ویندوز روی vm
« پاسخ #1 : 08 آبان 1399، 07:25 ب‌ظ »
خب برای vm میتنوی از VirtualBox استفاده کنی معمولا ویندوز 7 ام برای ریختن افیس و یه سری نرم افزار های اختصاصی ویندوز کافیه و VB خوب ساپورتش میکنه.

یه راه دیگه ام به جز vm

dual-boot کردن کامپیوتر ته. اگه سخت افزار با ویندوز ۷ اکیه میتونی هم ویندوز ۷ هم اوبونتو داشته باشی . یا ویندوز ۱۰. ویندوز ۱۰ ام رویه fastboot بزاری بعد هر بار shutdown کردن خیلی سریع بالا میاد. برای اونایی که vm کنده براشون این راه بهتری ه.

راه آخرم میتونی live usb ویندوز ۱۰ درست کنی. یه کم دردسر داره و یه فلش ۱۶ یا ترجیحا ۳۲ رو باید بزاری برای اینکار .

Flu

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1264
« پاسخ #2 : 08 آبان 1399، 07:55 ب‌ظ »
بهتره سعی کنید نیازها را با استفاده از نرم‌افزارهای آزاد حل کنید
خصوصا با توجه به علاقه‌ای که دارید
نقل‌قول
با این حال که چند سالی هست اومدم سمت نرم افزار های آزاد و هر روز داره تنفرم از ویندوز بیشتر میشه

برای این منظور در تاپیکی دیگر نرم‌افزارهایی که می‌توانید به جای نمونه‌های غیرآزاد ویندوز استفاده کنید پیگیری کنید.

اما اگر قصد اجرای مجازی سازهایی نظیر Virtualbox را روی سیستم شخصی دارید مشخصات کامل سیستم را قرار دهید تا بهتر بشه نسبت به امکان و کیفیت اجرای مجازی ساز نظر داد.
lsmem && lscpu && echo; lspci | grep -i vga
اگر سیستم شما کانفیگ بالایی نداشته باشه عموما برای شبیه سازی سیستم‌عامل ویندوز تجربه خوبی نخواهید داشت.

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #3 : 08 آبان 1399، 08:25 ب‌ظ »
سی پی یو core i 7
ram 8
hard = ssd 264 که مشکل اصلی ام هست. چون برای نرم افزار هایی مثل اندروید استودیو و خیلی نرم افزار های برنامه نویسی دیگه خیلی هاردم پره و بیشتر از ۴۰ گیگ ندارم. (البته ۶۰ گیگ که ۲۰ گیگ home و 40 گیگ usr خالی هست.)
دوال بوت هم خوشم نمیاد چون قبلا داشتم و تجربه ی خوبی ازش ندارم.
و متاسفانه نرم افزار جایگزین خوبی هم نداره و بد تر از اون مجبورم با همون نرم افزار پروژه رو تحویل بدم

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #4 : 08 آبان 1399، 09:31 ب‌ظ »
سی پی یو core i 7
ram 8
hard = ssd 264 که مشکل اصلی ام هست. چون برای نرم افزار هایی مثل اندروید استودیو و خیلی نرم افزار های برنامه نویسی دیگه خیلی هاردم پره و بیشتر از ۴۰ گیگ ندارم. (البته ۶۰ گیگ که ۲۰ گیگ home و 40 گیگ usr خالی هست.)
و متاسفانه نرم افزار جایگزین خوبی هم نداره و بد تر از اون مجبورم با همون نرم افزار پروژه رو تحویل بدم
چرا همه پارتیشن‌ها مثل usr و ... رو از هم جدا کردی؟ اینجوری خیلی فضات اتلاف میششه.

آفلاین Flu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #5 : 08 آبان 1399، 11:17 ب‌ظ »
سی پی یو core i 7
ram 8

اگه نرم افزاری که میگی با ویندوز ۷ سازگاره . برای virtualbox ویندوز ۷ بریز. نیاز کمتری ام به حجم و رم داره نسبت به ۱۰.
Flu

آفلاین king-m

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
« پاسخ #6 : 08 آبان 1399، 11:47 ب‌ظ »
خب برای vm میتنوی از VirtualBox استفاده کنی معمولا ویندوز 7 ام برای ریختن افیس و یه سری نرم افزار های اختصاصی ویندوز کافیه و VB خوب ساپورتش میکنه.

یه راه دیگه ام به جز vm

dual-boot کردن کامپیوتر ته. اگه سخت افزار با ویندوز ۷ اکیه میتونی هم ویندوز ۷ هم اوبونتو داشته باشی . یا ویندوز ۱۰. ویندوز ۱۰ ام رویه fastboot بزاری بعد هر بار shutdown کردن خیلی سریع بالا میاد. برای اونایی که vm کنده براشون این راه بهتری ه.

راه آخرم میتونی live usb ویندوز ۱۰ درست کنی. یه کم دردسر داره و یه فلش ۱۶ یا ترجیحا ۳۲ رو باید بزاری برای اینکار .
از dual-boot استفاده کن خیلی سخته اما می تونی از wine استفاده کنی
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1399، 11:54 ب‌ظ توسط king-m »
من ازادم

آفلاین HusseinDTS

• Sr. Member
  • *
    • کام آرت
« پاسخ #7 : 09 آبان 1399، 10:43 ق‌ظ »
ویندوز ۷ رو روی سیدی دارم میتونم توی virtualbox بدون دانلود iso نصبش کنم؟

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #8 : 09 آبان 1399، 11:43 ق‌ظ »
ویندوز ۷ رو روی سیدی دارم میتونم توی virtualbox بدون دانلود iso نصبش کنم؟
بله میتونید
welcome to freedom

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19708
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 30 آبان 1399، 05:19 ب‌ظ »
البته virtualbox سنگینه و بخش‌های زیادیش هم آزاد نیست. بهتره از gnome-boxes استفاده کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن