انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کار نکردن میکروفون سمت راست  (دفعات بازدید: 502 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
کار نکردن میکروفون سمت راست
« : 04 آبان 1399، 07:14 ب‌ظ »
سلام
لپتاپم دو تا میکروفون داره. به خاطر نویز زیاد هنگام ضبط کردن امروز داشتم به تنظیمات aslamixer ور می‌رفتم و نتیجه رو با audacity چک می‌کردم که متوجه شدم صدای استریو ضبط می‌شه اما فقط خط مربوط به سمت چپ صدا ضبط کرده و اسپیگر همون طرف فقط پخش می‌کنه. خلاصه می‌خواستم ابروشو درست کنم چشمش هم کور شد.
اول با ویندوز تست کردم که از سلامت میکروفون ها مطمئن بشم. با همین نرم افزار audacity. هر دو میکروفون ضبط کردن و صدا هم خیلی شفاف و بلند بود.
در pavucontrol هم قسمت input device قفل یکسان سازی سمت چپ و راست فعاله.

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
پاسخ : کار نکردن میکروفون سمت راست
« پاسخ #1 : 05 آبان 1399، 05:40 ب‌ظ »
یه چیز جالبی متوجه شدم امروز.
رفتم تو pavucontrol و صدای میکروفون راست رو بردم تا آخر، میزان نویزی که در کادر پایینش نشون میداد کم شد خیلی و دیگه نوسان نداشت و ثابت مونده بود تقریبا. یه صدا باهاش ضبط کردم. هنوز فقط کانال سمت چپ ضبط می‌کرد اما موج هایی که audacity نشون میده عرضشون کم شده بود. صدا هم یکم کم شده بود. اما نویز پشت صفحه بود.
دفعه بعد سمت راست رو کامل بستم. موج های audacity بزرگ شدن و صدا هم بیشتر شد. نویز هم کماکان موجود.
انگار از سمت راستی به عنوان نویز گیر استفاده می‌کنه و صدا ضبط شده از راست رو از چپ حذف می‌کنه یا یه همچین چیزی.
واقعا قسمت صدا تو گنو لینوکس عجیب غریبه

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری
« پاسخ #2 : 06 آبان 1399، 07:53 ق‌ظ »
شاید این کمکت کنه sudo apt install alsa-tools-gui
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین ghasemi.hussein

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 آبان 1399، 10:09 ق‌ظ »
شاید این کمکت کنه sudo apt install alsa-tools-gui
ممنون
قبلا برای بهبود کیفیت صدای ضبط شده نصب کرده بودم. بعد در نرم افزار hdajackretast دو تا میکروفون شناسایی کرده بود. internal mic و black mic,right side.
دومی رو گذاشتم روی not connected و کیفیت صدا خیلی بهتر شد. اما چه قبل از این کار و چه بعد از این کار، مشکلی که در سوال ذکر شده باقی بود.

فکر کنم باید تنظیم کنم که خروجی صدای ضبط شده mono باشه(آموزشش تو ویکی آرچ بود) تا هرچی با میکروفون چپ ضبط کرد رو از دو طرف پخش کنه و نشه میکروفون راست رو به عنوان یه میکروفون عادی تعریف کرد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19708
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 30 آبان 1399، 05:07 ب‌ظ »
معمولاً لپ‌تاپ‌ّا و گوشی‌ها دو تا میکروفون فعّال ندارن. یکی ضبط می‌کنه و اون‌یکی صدای اون رو تصحیح می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن