انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راه اندازی گیت شخصی  (دفعات بازدید: 374 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
راه اندازی گیت شخصی
« : 08 آذر 1399، 11:00 ب‌ظ »
درود . روی سرور داخل شرکت یه KDE Neon نصب کردم و Git ، آی پیش هم استاتیک هست و با ssh از همه جا بهش دسترسی دارم و برای همه پروژه ها از گیت شخصی شرکت استفاده میکنیم ، اما امروز مادربرد سرور سوخت و توی این تعطیلی نتوتسم جایگزینش کنم ، و برای اینکه کارها پیش بره به فکر استفاده از سرویس های کنترل نسخه تحت وب افتادم ، ولی بعد از کلی جستجو و دیدن اون همه محدودیت و تحریم و کلاینت های انحصاری عجیب و .... پشیمون شدم و حس خوبی به این کار نداشتم ، به همین دلیل به این فکر کردم که همون Git ای که روی سیستم شرکت نصب کرده بودم رو یه جای دیگه نصب کنم و استفاده کنم ، اما با هزینه VPS هم برای فقط این کار کنار نیومدم ، به جاش به این فکر کردم که احتمالا راه های دیگه ای باشه برای این کار که دیگران تجربش رو داشته باشن ، راه های کم هزینه تر و راحت تر ، نمیدونم شاید یه سرویس رایگان مثل این هاست های رایگان ولی با امکانات بیشتر ، یا روشی کم هزینه برای داشتن یه آی پی استاتیک توی شبکه اینترنت و استفاده از یه نوت بوک خونگی به عنوان سرور ، سرور ابری ، داکر و یا هر روش دیگه ای ، برای همین خاستم اینجا مطرحش کنم تا دوستانی که تجربه ای دارن به اشتراک بزارن که هم من استفاده کنم هم دیگران ، با تشکر .
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1399، 11:02 ب‌ظ توسط vmxcodex »

آفلاین helium

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
پاسخ : راه اندازی گیت شخصی
« پاسخ #1 : 09 آذر 1399، 09:51 ق‌ظ »
سلام، گیت‌هاب یا گیتلب (با تغییر آی‌پی) رو که میشه استفاده کرد.
Gitlab, Gogs, Gitea همگی self hosted هم هستند. gitee.com چینی هست به عنوان SaaS استفاده میشه. کاربران به framagit.org که از گیتلب استفاده می‌کند هم اشاره کردند و شما می‌تونید برای سرویس‌های گیتلب عبارت زیر رو جست‌وجو کنید نکته مهم پایداری سرورها هستند:
"Discover projects, groups and snippets. Share your projects with others "
به خدا چنان امیدوار باش که اگر گناه جن و انس را بیاوری به تو رحم کند.

لقمان حکیم

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
پاسخ : راه اندازی گیت شخصی
« پاسخ #2 : 10 آذر 1399، 05:36 ب‌ظ »
سایت هایی که گیت لب رو هاست کردن، بعضیا تکمیل ظرفیت شدن، بعضیا فقط پروژه های پابلیک رو اجازه میدن، البته توشون چندتایی هست که خوب کار میکنن، شاید بد نباشه.

https://wiki.p2pfoundation.net/List_of_Community-Hosted_GitLab_Instances
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها