انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وب سرور  (دفعات بازدید: 311 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین anyms

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
وب سرور
« : 21 اسفند 1399، 11:00 ق‌ظ »
سلام من چند ماه پیش خواستم یه وب سرور درست کنم . بدون vps و روی اوبونتو دسکتاپ . از روی ip که مودم بهم میده که ۱۹۲.۱۶۸....اینه اپاچی نصب کردم و احتمالا میخواستم ورد پرس کار کنم دقیق یادم نمیاد الان وقتی ای ip  تو براوزر میزنم صفحه تنظیمات ورد پرس میاد.با هات اسپات گوشیم وارد شدم ifconfig گرفتم و آي پی جدیدم زدم رفت تو همون صفحه الان میخوام برگرده به حالت اولیه میشه؟ ممنوون

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : وب سرور
« پاسخ #1 : 21 اسفند 1399، 01:10 ب‌ظ »
چی برگرده به حالت پیشفرض؟ اپاچی؟ یا سیستم؟ یعنی وقتی میخواین ادرس اپی اوبونتو دسکتاپتون رو میزنین صفحه پیشفرض اپاچی بیاد و ورد پرس رو  پاک کنید، یا کلا میخواین هیچی نیاد .
اگه میخواین که هیچی نیاد که راحترین کار اینه که اپاچی رو متوقف کنید و از استارت اپ بردارینش. اگه این مد نظرتونه با کد زیر میتونید اپاچی رو متوقف کنید:
sudo systemctl stop apache2
و برای برداشتن از استارت اپ :
sudo systemctl disable apache2
البته احتمالا باید فایروال و مای اسکیول(یا هرچی دیگه) رو ببندید(یا متوقف).

ولی اگه میخواین وقتی ای‌پی رو تو مرورگر میزنید فقط صفحه ورد پرس نیاد و صفحه پیشفرض اپاچی بیاد، بهتره یه نگاه به ادرس "/var/www/html" بندازید. چون اپاچی به عنوان روت(/) این ادرس رو میشناسه اگه قبلا تغییرش نداره باشید. و بینید چی اون تو هست.
به طور پیشفرض فقط یه فایل اچ تی ام ال اون تو هست، اگه شما اون تو تغییری دادیید میتونید هرچی اون تو هست رو پاک کنید .اگه اون فایل اچ تی ام ال رو پاک کردید بگید تا براتون اپلود کنم.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.