انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چطور میشه از توربراوزر برای تلگرام هم استفاده کرد.  (دفعات بازدید: 1144 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
درود.

من توربراوزر پرتابل دارم. و براحتی وب گردی میکنم.منظورم اینه که خوب کار میکنه و مدام بروز میشه.
ولی برای تلگرام یک ترفندی میخوام. آیا وقتی توربروزر روشنه و مشغول کاره میشه از امکاناتش برای وصل شدن تلگرام استفاده کرد؟
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
درود.

من توربراوزر پرتابل دارم. و براحتی وب گردی میکنم.منظورم اینه که خوب کار میکنه و مدام بروز میشه.
ولی برای تلگرام یک ترفندی میخوام. آیا وقتی توربروزر روشنه و مشغول کاره میشه از امکاناتش برای وصل شدن تلگرام استفاده کرد؟
می‌شه، کافیه که یه پراکسی ساکس فایو با هاست 127.0.0.1 و پورت 9150 تو تلگرامت بسازی، اما وقتی تا وقتی که سرویسش هست چرا مرورگر؟
برای استفاده از سرویس:
sudo apt update
sudo apt install tor
sudo systemctl enable tor.service
sudo systemctl start tor.service
و بعد تو تلگرامت یه پراکسی ساکس فایو با هاست 127.0.0.1 و پورت 9050 ایجاد کن.
در صورتی که نتونستی متصل بشی اینجا بنویس تا بچه ها آموزش پل زدن رو بگن بهت.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
میشه انجامش داد.
مرورگر تور دارید یا سرویسش رو نصب کردید؟

اگه مرورگر دارید اول اونو اجرا کنید. بعد برید توی تلگرام و تنظیمات proxy رو پیدا و روشن کنید.

توی تنظیمات proxy نوع رو socks5 بزارید

URL رو یا localhost بزارید یا 127.0.0.1 (فرقی نداره کدوم باشه)

برای port شماره پورت 9150 رو وارد کنید.

قسمت username و password رو هم خالی بزارید چون پروکسی رو کامپیوتر خودتون کار می‌کنه و رمزی نداره. البته بقیه کامپیوتر‌ها نمی‌تونن به پروکسی شما وصل بشن.

تنظیمات رو ذخیره کنید و خارج بشید.

اگه سرویس تور دارید، مثل بالا پیش برید فقط به‌جای شماره پورت 9150 شماره پورت 9050 رو وارد کنید.

وقتی که کار انجام شد، هر بار که بخواهید وارد تلگرام بشید باید مرورگر تور یا سرویسش رو اجرا کنید در غیر اینصورت نمی‌تونید وصل بشید.

حواستون باشه تا وقتی پروکسی تلگرام فعاله، حتی اگه vpn روشن کنید ولی تور خاموش باشه باز هم وصل نمیشه. یا باید تور رو روشن کنید یا تنظیمات پروکسی توی تلگرام رو خاموش کنید تا وصل بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
برای ساده‌ شدن کار با تور از کاربراتور استفاده کنید.

« آخرین ویرایش: 30 اسفند 1399، 02:03 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
درود و سپاس.

گفتم که TorBrowser پرتابل دارم یعنی روی فلش هست و براحتی وب گردی میکنم.

چون چندبار لینوکسم بعد از گرفتن نرمافزار و آپدیت خراب شده دیگه نمیخوام ریسک کنم و چیزی دیگه اضافه کنم .
حالا چون برای استفاده از تلگرام یک یارو شکن میخوام.اولش رفتم سراغ لنترن ولی کار نکرد.بعد رفتم سراغ پروتون که آنهم کارنکرد یعنی همه کارهاش انجام شد ولی وصل نمیشه.
حالا گفتم این تور که اینقدرخوب کار میکنه بپرسم شاید راهی باشه که بشه از اتصالاتش برای تلگرام هم سود برد.
یعنی مشکلم فقط تلگرامه.
پس برای اطمینان از فهم درست راهنمائی هائی که کردین تکرار میکنم:
نخست توربراوزر را راه میندازم وقتی وصل شد بدون اینکه ببندمش میرم تلگرام را راه میندازم و در بخش کانکشن ساکس ۵ پورت ۹۱۵۰ و لوکال هاست را مینویسم و سیوش میکنم. که یعنی بعدش تلگرام وصل میشه. درسته؟بعد که کارم با تلگرام تمام شد دوباره تنظیمات پیش فرض را میارم و تور را هم میبندم بعد میتوانم به وب گردی اسلامی ادامه دهم.؟راستی internet option لینوکس کجاست؟ که در صورت باقی ماندن در وضعیت پروکسی بشه درستش کرد؟
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
لازم نیست بعد از اینکه کارتون با تلگرام تموم شد دوباره تنظیمات پروکسی رو خاموش کنید. روشن هم باشه مشکلی پیش نمیاد. فقط تا تور روشن نباشه وصل نمیشه.

الان من بررسی کردم دیدم اسم قسمت URL به server تغییر کرده.
تنظیمات رو پیدا و نوعش رو socks5 انتخاب کنید. توی قسمت server بنویسید localhost یا 127.0.0.1
توش قسمت port بنویسید 9150 بعد ذخیره کنید بیاید بیرون.

سوال آخرتون کامل واضح نیست.
یعنی منظورتون اینه‌که اگه کل سیستم رفت روی پروکسی چجوری به حالت اول برگردونید؟
اگه آره باید تنظیمات شبکه‌ی توزیع رو ببینید چون توی هر میزکار جاش فرق می‌کنه‌.
ولی شما دارید توی تلگرام پروکسی تنظیم می‌کنید، روی بقیه سیستم اثری نمی‌زاره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
با درود و سپاس و شادباش نوروز خدمت ایرانیان وایران دوستان این انجمن.

پرسش آخرم برمیگرده به اینکه گاهی وقتی در ویندوز پروکسی را خاموش میکنم یا خارج میشم؛باز گاهی تنظیم پروکسی همچنان باقی میمانه جوریکه اصلا بهیچ سایتی نمیشه رفت و انگار که اینترنت قطع باشه. برای درست کردنش میریم در control panel>internet options>connections>LAN ودرآنجا تیک باقی مانده ی روی پروکسی را برمیداریم و اینترنت درست میشه.
حالا نمیدانم چنین مشکلی آیا اصلا برای لینوکس هم پیش میاد یا نه. ولی اگر ممکن است پیش بیاد آن بخش "اینترنت آپشن" لینوکس چه نام داره و در کجاست تا بشود مشکل را رفع کرد.
اگر هم چنین مشکلی هرگز برای لینوکس پیش نمیاد که پس حله و دیگه پرسشی نیست.سپاس.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام

TorBrowser کاری به تنظیمات اینترنت شما نداره.

NetworkManager مدیریت شبکه

توزیع و میزکارتون چیه؟
« آخرین ویرایش: 01 فروردین 1400، 10:28 ق‌ظ توسط goloshon »

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
درود.

من دو نوع لینوکس دارم. یکی Linux Mint استکه روی فلش گذاشتم گمانم ورژن ۱۸ باشه و یکی هم Xubuntu استکه روی رایانه گذاشتم.من یک چیزی بنام:Network connectionsدر زوبونتو پیدا کردم منظورتان همین قسمت است؟

درضمن میخواستم راهنمائی هم بگیرم برای گرفتن Whatsapp که نمیدانم در همین جا بگم یا پست جدید بزنم.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
اصلا نیازی نیست
همونطور که گفتن کلا تور ( و تور براوزر که زیر مجموعه اش حساب میشه) کاری با تنظیمات اینترنت ندارن پس طبیعتا مشکلی پیش نمیاد مگه این که خودتون دستکاریش بکنید
تاپیک ها رو تو هم نریزیم :) برای مشکل جدیدتون یه تاپیک جداگانه لطفا باز کنید!

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام

NetworkManager معمولا کنار ساعت در نوار ابزار قرار داره.
Whatsapp نسخه دسکتاپ نداره نسخه وب داره.