انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: وضعیت فایل ها پس از نصب اوبونتو(حل شد)  (دفعات بازدید: 537 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین seyedmm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
وضعیت فایل ها پس از نصب اوبونتو(حل شد)
« : 02 اردیبهشت 1400، 09:08 ب‌ظ »
سلام
من الان روی ویندوز 10 هستم و تعداد قابل توجهی فایل از مینی پروژه های شخصی خودم و فایل های دیگه ای هم دارم که برام مهمن و نمیتونم روی گیتهاب آپلودشون کنم(حجمشون خیلی بالاست). آیا راهی هست که اوبونتو بریزم اما مشکلی برای فایلهام پیش نیاد؟ البته فکر میکنم تغییر درایو فایل ها (مثلا درایو F به درایو D) هم کارساز نباشه چون تا جایی که توی ویکی خوندم این پارتیشن بندی توی لینوکس معنی نداره
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1400، 11:30 ب‌ظ توسط seyedmm »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : وضعیت فایل ها پس از نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 02 اردیبهشت 1400، 09:27 ب‌ظ »
لینوکس یه جور دیگه با پارتیشن‌ها رفتار می‌کنه به خاطر همین درایو C و D و ... توی لینوکس معنا نداره. ولی به این معنی نیست که لینوکس نمی‌تونه پارتیشن‌ها  رو تشخیص بده. شما می‌تونید توی اوبونتو خیلی راحت به اطلاعات داخل پارتیشن‌های NTFS  و FAT دسترسی پیدا کنید. مشکلی هم پیش‌نمیاد.
تا وقتی اوبونتو روی یه پارتیشن به غیر از پارتیشنی که اطلاعات شما هست، نصب بشه، مشکلی پیش نمیاد.
مثلا اگه اطلاعات شما روی درایو C یا درایو D باشه، و شما موقع نصب اوبونتو یه پارتیشن دیگه بسازید، و روی اون نصب کنید، مشکلی برای اطلاعات شما پیش نمیاد.
بیشتر اوقات اوبونتو سیستم‌عامل‌های نصب شده روی حافظه ذخیره‌سازی رو تشخیص میده و خودش کار‌های لازم رو انجام میده.
اگه موقع نصب توی مرحله انتخاب محل نصب گزینه‌ای به اسم install allongside windows اومد، یعنی خودش ویندوز رو شناسایی کرده. با انتخابش کار‌های لازم انجام و نصب شروع میشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین seyedmm

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 02 اردیبهشت 1400، 10:22 ب‌ظ »
لینوکس یه جور دیگه با پارتیشن‌ها رفتار می‌کنه به خاطر همین درایو C و D و ... توی لینوکس معنا نداره. ولی به این معنی نیست که لینوکس نمی‌تونه پارتیشن‌ها  رو تشخیص بده. شما می‌تونید توی اوبونتو خیلی راحت به اطلاعات داخل پارتیشن‌های NTFS  و FAT دسترسی پیدا کنید. مشکلی هم پیش‌نمیاد.
تا وقتی اوبونتو روی یه پارتیشن به غیر از پارتیشنی که اطلاعات شما هست، نصب بشه، مشکلی پیش نمیاد.
مثلا اگه اطلاعات شما روی درایو C یا درایو D باشه، و شما موقع نصب اوبونتو یه پارتیشن دیگه بسازید، و روی اون نصب کنید، مشکلی برای اطلاعات شما پیش نمیاد.
بیشتر اوقات اوبونتو سیستم‌عامل‌های نصب شده روی حافظه ذخیره‌سازی رو تشخیص میده و خودش کار‌های لازم رو انجام میده.
اگه موقع نصب توی مرحله انتخاب محل نصب گزینه‌ای به اسم install allongside windows اومد، یعنی خودش ویندوز رو شناسایی کرده. با انتخابش کار‌های لازم انجام و نصب شروع میشه.

من حتی یک فایل هم روی درایو C (درایو نصب ویندوزم) ندارم. اگر اون گزینه نیومد چی؟ اون موقع باید چکار کنم؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 02 اردیبهشت 1400، 10:36 ب‌ظ »

من حتی یک فایل هم روی درایو C (درایو نصب ویندوزم) ندارم. اگر اون گزینه نیومد چی؟ اون موقع باید چکار کنم؟

مهم نیست فایل داشته باشی یا نه اون سیستم عامل رو تشخیص میده اگه نداد احتمالا صفحه ای برای پارتیشن بندی میاد خیلی راحت از فضای خالی پارتیشن جدید درست میکنه و نصب میکنی البته بهتره از روی اموزش ها پیش بری با سرچ کلمه نصب اوبونتو خیلی اموزش های خوبی میاد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4 : 02 اردیبهشت 1400، 10:37 ب‌ظ »
کلا اشتباه برداشت کردی اسم اون ها تو گنو لینوکس نمیاد بهتره قبلش حجمشون رو یاد داشت کنی و بر اساس اون پارتیشن بندی کنی
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین seyedmm

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 02 اردیبهشت 1400، 11:30 ب‌ظ »
ممنون