انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پایین بودن سرعت اینترنت  (دفعات بازدید: 468 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
پایین بودن سرعت اینترنت
« : 28 فروردین 1400، 12:13 ق‌ظ »
سلام
یه مدت پیش بدلیل سرعت پایین اینترنت از دوستان کمک گرفتم که حل شد (برای نرم افزار مدیریت دانلود uGet)
اما حالا مشکل سرعت اینترنت برای کل سیستم هست که بشدت پایین اومده و تقریبا قطع شده و گاهی به 30 کیلو بایت میرسه  :-X
چند هارد روی سیستم هست که روی یکیشون اوبونتو و روی یکی دیگش ویندوز 10 دارم
روی اوبونتو اینترنت این مشکل رو داره و ویندوز هیچ مشکلی نداره (قبلا سرعت اینترنت اوبونتو خوب بود)
الان هم برای کمک گرفتن ویندوز رو بالا اوردم و سوال رو نوشتم
-----
از وقتی با اوبونتو کار میکنم یه مدت گذشته حالا که اومدم سراغ ویندوز داره حالم بهم میخوره   :frown:
بیشترین استفاده ویندوز بنظرم برای 1-بازی و 2-تست برنامه هایی که توی لینوکس برای مشتری های ویندوزی مینویسم خوبه
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1400، 12:15 ق‌ظ توسط kook65247 »
{^-^}

آفلاین mah_diar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 227
پاسخ : پایین بودن سرعت اینترنت
« پاسخ #1 : 28 فروردین 1400، 10:11 ق‌ظ »
سلام، شاید به‌خاطر دانلود آپدیت‌ها یا چیزی مثل اون باشه.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #2 : 28 فروردین 1400، 12:24 ب‌ظ »
سلام
یه مدت پیش بدلیل سرعت پایین اینترنت از دوستان کمک گرفتم که حل شد (برای نرم افزار مدیریت دانلود uGet)
اما حالا مشکل سرعت اینترنت برای کل سیستم هست که بشدت پایین اومده و تقریبا قطع شده و گاهی به 30 کیلو بایت میرسه  :-X
روی اوبونتو اینترنت این مشکل رو داره و ویندوز هیچ مشکلی نداره (قبلا سرعت اینترنت اوبونتو خوب بود)
-----
از وقتی با اوبونتو کار میکنم یه مدت گذشته حالا که اومدم سراغ ویندوز داره حالم بهم میخوره   :frown:
بیشترین استفاده ویندوز بنظرم برای 1-بازی و 2-تست برنامه هایی که توی لینوکس برای مشتری های ویندوزی مینویسم خوبه

توی اوبونتو با این دستور چک کنین ببینین چه نرم افزارهایی دارن از نت استفاده می کنن :
netstat -lantp | grep -i stab | awk -F/ '{print $2 $3}' | sort | uniq
اگر netstat نصب نبود از این دستور برا نصبش استفاده کنین :
sudo apt-get install net-tools
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #3 : 28 فروردین 1400، 12:50 ب‌ظ »
سلام
-----
یه توزیع دیگه نصب کن اوبونتو خیلی وقته آپدیت هاش مشکل پیدا کردن یا گراب بالا نمیاد یا مشکل مخازن داره یا خیلی رم میگیره این همه توزیع بر اساس صلیقه یکی انتخاب کن
من توزیع arco linux رو بهتون پیشنهاد میدم
https://ftp.belnet.be/arcolinux/iso/index.html
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1400، 12:56 ب‌ظ توسط ###darklinux$$$ »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 28 فروردین 1400، 07:43 ب‌ظ »
یه توزیع دیگه نصب کن اوبونتو خیلی وقته آپدیت هاش مشکل پیدا کردن یا گراب بالا نمیاد یا مشکل مخازن داره یا خیلی رم میگیره
اطّلاعات غلط ندید. اوبونتو هرگز چنین مشکل‌هایی نداره. اگه چنین مواردی هست، مربوط به اشتباه‌های کاربره، نه اوبونتو.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #5 : 28 فروردین 1400، 08:14 ب‌ظ »
یه توزیع دیگه نصب کن اوبونتو خیلی وقته آپدیت هاش مشکل پیدا کردن یا گراب بالا نمیاد یا مشکل مخازن داره یا خیلی رم میگیره
اطّلاعات غلط ندید. اوبونتو هرگز چنین مشکل‌هایی نداره. اگه چنین مواردی هست، مربوط به اشتباه‌های کاربره، نه اوبونتو.

با یکی از این اشکالات که موقع نصب اوبونتو ۲۰.۱۰ پیش میومد خودم برخورد کردم و اونم اینه که مسیر نصب بوت لودر رو نمی شد توی هاردی که لینوکس روش نصب می شد داد و باید مسیر نصب بوت لودر رو روی پارتیشن روت میدادیم تا درست نصب بشه
روی هارد هم یک ویندوز ۱۰ از قبل بود من هم اون موقع چون این موضوع رو نمی دونستم رفتم مانجارو نصب کردم
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 فروردین 1400، 03:15 ب‌ظ »
سلام
-----
یه توزیع دیگه نصب کن اوبونتو خیلی وقته آپدیت هاش مشکل پیدا کردن یا گراب بالا نمیاد یا مشکل مخازن داره یا خیلی رم میگیره این همه توزیع بر اساس صلیقه یکی انتخاب کن
من توزیع arco linux رو بهتون پیشنهاد میدم
https://ftp.belnet.be/arcolinux/iso/index.html

ممنون بابت راهنمایی اما نسخه های پایدار که نصب کنید مشکل خاصی به چشم نمیاد.
احتمالا مشکلات از طرف شما بوده، بنده هم در اوایل استفاده از اوبونتو خیلی مشکلات دیدم که بعدا متوجه شدم مشکلات از خودم بوده نه از اوبونتو، در مورد استفاده از اینترنت هم یه مدته که سرعتش پایین اومده اما بطور کلی از ویندوز سرعتش قبلا بهتر بود.
این که الان مشکل پیدا کرده یعنی یه چیزی که تغییر دادم این مشکل رو میتونه بوجود اورده باشه.
{^-^}

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 31 فروردین 1400، 03:17 ب‌ظ »
آخرش نفهمیدم دلیلش چی بود اما درست شد!
{^-^}