انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل ایجاد نشدن بند انشگتی از pdf در thuanr و بعضی از ویدیو ها  (دفعات بازدید: 1381 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
من تازه زوبونتو ۲۱٫۰۴ نصب کردم ولی از فایل های pdf تصویر بند انگشتی ایجاد نمیشه از عکس ها ایجاد میشه از تقربیا بیشتر فیلم ها هم وجود داره ولی برای فایل pdf نشون نمیده. برسی کردم گفتن باید بسته ی poppler-utils باید نصب باشه که اونم نصبه. پس مشکل کجاست ؟! :(

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
اول محتویات پوشه مسیر زیرو پاک کنید و بسته مورد نظرو نصب کنید و فایل منیجرو ریستارت کنید:

/cache/thumbnails./~

sudo apt install ffmpegthumbnailer

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
اول محتویات پوشه مسیر زیرو پاک کنید و بسته مورد نظرو نصب کنید و فایل منیجرو ریستارت کنید:

/cache/thumbnails./~

sudo apt install ffmpegthumbnailer
این کارو کردم نشد تازه اون بسته هم ماله فیلم هاست که نصب هم هست بسته مربوط به pdf ها poppler-utils هست که اونم نصبه.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
بسته زیر نصب هست؟
apt list tumbler
برای pdfها نام فایل را ویرایش کنید. تغییری ایجاد می‌شود؟

ویرایش
برنامه تنظیمات thunar را اجرا کنید
$ thunar-settings
گزینه show thumbnail را بررسی کنید.

« آخرین ویرایش: 24 اردیبهشت 1400، 05:39 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
مشکلم با thunar حل نشد
افزوده شد: "مشکل با thuanr حل شد پایین توضیح داده شده."
الآن nautilus نصب کردم خیلی خوبه البته ضمن اینکه در این ادرس
/usr/share/thumbnailers
یه فایل به این اسم pdf.thumbnailer ایجاد کنید.

بعد اگر xubuntu دارید پس pdf خوان پیش فرض atril هست (که نصبه) حالا داخل فایلی که گفتم باز کنید اینا بنویسید.
[Thumbnailer Entry]
Version=1.0
Encoding=UTF-8
Type=X-Thumbnailer
Name=pdf
MimeType=application/pdf;application/x-pdf;image/pdf;application/x-gzpostscript;application/postscript;
Exec=atril-thumbnailer  -s %s %i %o

البته اگر دوست داشتید می تونید evince رو نصب که به خاطر اینکه Thumbnailer اش فرمت های بیشتری رو پشتیانی میکنه.اگر نصب کردید می تونید داخل فایل pdf.thumbnailer اینا رو بنوسید :
[Thumbnailer Entry]
TryExec=evince-thumbnailer
Exec=evince-thumbnailer -s %s %u %o
MimeType=application/vnd.comicbook-rar;application/vnd.comicbook+zip;application/x-cb7;application/x-cbr;application/x-cbt;application/x-cbz;application/x-ext-cb7;application/x-ext-cbr;application/x-ext-cbt;application/x-ext-cbz;application/x-ext-djv;application/x-ext-djvu;image/vnd.djvu+multipage;application/x-bzdvi;application/x-dvi;application/x-ext-dvi;application/x-gzdvi;application/pdf;application/x-bzpdf;application/x-ext-pdf;application/x-gzpdf;application/x-xzpdf;application/postscript;application/x-bzpostscript;application/x-gzpostscript;application/x-ext-eps;application/x-ext-ps;image/x-bzeps;image/x-eps;image/x-gzeps;image/tiff;application/oxps;application/vnd.ms-xpsdocument;application/illustrator

البته اگر نصبش کنید خودش این فایلو ایجاد میکنه فقط حواستون باشه داخله ادرس usr/share/thumbnailersپیکربندی هایی هستن که مشخص می کنند کدوم فرمت ها (MimeType) توسط چه دستوری از شون بندانگشتی درست بشه.
پس نباید تو یک فایل از فرمت application/pdf با یک دستور و تو فایل دیگه هم باز برای فرمت application/pdf یه دستور دیگه باشه

فکر کنم مشکل منم سر thunar به همین دلیل بود چون تو پیش فرص atril نصب بود و من evince رو نصب کردم و هر دوشون برای فرمت pdf یه فایل پیکربندی تو این ادرس درست کردن که به نظر thunar رو با شمکل مواجع کردند  :(
به رحال الآن که این کانفیگ رو دستی درستش کردم و nautilus کردم همه چی خوبه  :D

افزوده شده:

مشکل رو از thuanr حل کردم چه طوری ؟
به این شکل که این سرویس بند انگشتی سازی xfce که اسمش Tumbler هست یه فایل پیکربندی داره تو این آدرس که بازش کنید:
sudo nano /etc/xdg/tumbler/tumbler.rc
تو این فایل میگه برای هر مجموعه از فرمت ها( مثلا مالتی مدیا ها یا اسناد یا فونت ها )که ابزارشون همش مشخصه ماله برنامه Tumbler یا tumbler-plugins-extra هست خوب پس ابزار رو نمیشه تغیر داد ولی اگر چند بندانشگتی ساز از یک فرمت پشتیبانی کنند میشه اولیت شون رو تغیر داد.
حالا چون تو این لیست بند انگشتی ساز ها تو این فایل یه [DesktopThumbnailer]هست که باز میره از سرویس های تو ادرس usr/share/thumbnailers استفاده می کنه.
حالا چون تو اون ادرس نرم افزار های atril یا evince برای خودشون سرویس بند انکشتی ساز از pdf درست کردن این با اون که مال خوده Tumbler هست به مشکل می خوره.

خیلی توضیح دادم در کلا آخر حل مشکل من فقط این بود که تو این فایل sudo nano /etc/xdg/tumbler/tumbler.rc

تو این بخش
# thumbnailers provided by .thumbnailer desktop files
[DesktopThumbnailer]
Disabled=true
Priority=3
Locations=
Excludes=
MaxFileSize=2147483648

یا Priority رو عدداش رو زیاد کیند یا کلا جلوی Disabled بنویسد true که کلا این مورد رو غیرفعال کنه.
« آخرین ویرایش: 16 تیر 1400، 11:55 ب‌ظ توسط alitoos23 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته ناتیلوس روی xfce خیلی خوب نمی‌شینه. pcmanfm گزینهٔ بهتریه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
مثلا تو چه مواردی ممکنه اذیت کنه ؟

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام

من همین مشکل رو با فایل منیجر thunar در دبیان داشتم برای بیشتر فایلها همینطور pdf
بسته های زیر رو نصب کردم مشکل همه فایلها حل شد.
apt install tumbler-plugins-extra
apt install ffmpegthumbnailer