انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فونت فارسی پیشفرض اوبونتو  (دفعات بازدید: 399 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
فونت فارسی پیشفرض اوبونتو
« : 02 تیر 1400، 09:16 ق‌ظ »
من اوبونتو بادجی نصب کردم و فونت پیش‌فرضش برام جالب بوده. دقیقا یادم نمیاد فونت اوبونتوی اصلی هم اینجوری بود یا نه (چند سال قبل به مانجارو رفتم و الان تازه به بادجی برگشتم) ولی کنجکاو بودم که اصم این فونته چیه. بولدش خوب دیده نمی‌شه (نمونش توی بالای ویندوز هست) ولی فونت اصلی که توی کادرها و جاهای مختلف وارد می‌شه رو خیلی دوست داشتم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : فونت فارسی پیشفرض اوبونتو
« پاسخ #1 : 02 تیر 1400، 07:40 ب‌ظ »
این قلم رو نمی‌شناسم. ولی تلفّط درست budgie «بوجی» است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 02 تیر 1400، 08:22 ب‌ظ »
من اوبونتو بادجی نصب کردم و فونت پیش‌فرضش برام جالب بوده. دقیقا یادم نمیاد فونت اوبونتوی اصلی هم اینجوری بود یا نه (چند سال قبل به مانجارو رفتم و الان تازه به بادجی برگشتم) ولی کنجکاو بودم که اصم این فونته چیه. بولدش خوب دیده نمی‌شه (نمونش توی بالای ویندوز هست) ولی فونت اصلی که توی کادرها و جاهای مختلف وارد می‌شه رو خیلی دوست داشتم.
من هم نمیشناسم ولی سرچ کن ببین کدومه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
« پاسخ #3 : 02 تیر 1400، 09:04 ب‌ظ »
تلفظ که هرچی باشه قطعا و نیست \ˈbə-jē\ فونته رو هم پیدا کردم. تو تنظیمات می‌شد اسم فونت رو دید (نمی‌دونم چرا این قضیه یادم رفته بود) تا جایی که یادم میاد اوبونتو اصلی یه چیزی داشت به اسم اوبونتو مونو یا همچین چیزی در حالی که این اسم فونتش noto sans هست. به نظر فونت خیلی خوبیه و بین همه فونت‌های پیشفرض توزیع‌های مختلف این برام قابل‌قبول‌تر بوده. بازم هر چیزی بهتر از تاهومای ویندوزه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 03 تیر 1400، 01:14 ب‌ظ »
البته Noto Sans دگرگونهٔ فارسی نداره. این داره از یه قلم fallback استفاده می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن