انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فایل ها در لینوکس و ویندوز  (دفعات بازدید: 821 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
فایل ها در لینوکس و ویندوز
« : 31 خرداد 1400، 10:59 ق‌ظ »
سلام
من کنار اوبونتو ویندوز هم دارم
وقتی از اوبونتو وارد درایو های ویندوزی میشم  میتونم یه فایل رو کپی کنم توی اوبونتو ولی یسری کار ها مثل کات کردن،ساخت فولدر جدید توی اون درایو و از همه مهم تر حذف کردن رو نمیتونم انجام بدم و در واقع بخوام یه فایل رو حذف کنم مجبورم کامپیوتر رو خاموش کنم برم روی ویندوز حذفش کنم و برگردم
کسی اطلاع داره چطوری باید توی درایو های ویندوز دسترسی های کاملی داشته باشم؟
برای این اینجا سوالمو پرسیدم که توی انجمن تازه کارها نمی‌دونم چرا نمیتونم تاپیک درست کنم اگه کسی می دونه لطفا در این مورد هم راهنمایی کنه
ممنون
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1400، 11:01 ق‌ظ توسط amirabbasjadidi »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : فایل ها در لینوکس و ویندوز
« پاسخ #1 : 31 خرداد 1400، 11:04 ق‌ظ »
اووو سختی نکش داداش نرو ویندوز(ملعون ;D)
ببین ویندوز یه قابلیتی داره به نام fast startup  اینو غیرفعال کن تا این اتفاق پیش نیاد بعدش هم میری توی گنو/لینوکس یبار پارتیشن رو تعمیر میکنی البته منظورم تعمیر  نیستا :D  بعد چند ثانیه مشکلش برطرف میکنه، با برنامه هایی مثل گنوم دیسک و... میشه بصورت گرافیکی درستش کرد که راحت تو 10 ثانیه (: و با محیط خط فرمان هم میشه که بیخیال اون
ولی اگه اون قابلیت ویندوز غیرفعال کنی  دیگه نیاز نیست هربار این دردسر بکشی وگرنه باید هربار تعمیرش کنی البته گفتم تعمیرش کار مهمی نیست و زیاد زمان نمیبره شایدم اصن اسم اینکارتعمیر نیست ;D  مرگ بر ntfs ملعون =D>
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1400، 11:08 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 31 خرداد 1400، 12:27 ب‌ظ »
ببین ویندوز یه قابلیتی داره به نام fast startup  اینو غیرفعال کن تا این اتفاق پیش نیاد بعدش هم میری توی گنو/لینوکس یبار پارتیشن رو تعمیر میکنی البته منظورم تعمیر  نیستا :D  بعد چند ثانیه مشکلش برطرف میکنه، با برنامه هایی مثل گنوم دیسک و... میشه بصورت گرافیکی درستش کرد که راحت تو 10 ثانیه (: و با محیط خط فرمان هم میشه که بیخیال اون
ولی اگه اون قابلیت ویندوز غیرفعال کنی  دیگه نیاز نیست هربار این دردسر بکشی وگرنه باید هربار تعمیرش کنی البته گفتم تعمیرش کار مهمی نیست و زیاد زمان نمیبره شایدم اصن اسم اینکارتعمیر نیست ;D  مرگ بر ntfs ملعون =D>
چطوری باید تعمیرش کنم؟ حوصله ندارم برم رو ویندوز فقط یه ساعت طول می‌کشه بفهمه ساعت چنده

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 31 خرداد 1400، 12:33 ب‌ظ »
مطمئن باش که fast startup توی ویندوز خاموشه. و همینطور اینکه ویندوز رو hibernate نکردید.
بعد کامپیوتر رو خاموش کنید و وارد اوبونتو بشید.
تعمیر هم بیشتر مواقع لازم نیست. اگه بدونه تونستید کار‌ها رو انجام بدید، تعمیر رو فراموش کنید.
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1400، 12:35 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 31 خرداد 1400، 12:37 ب‌ظ »
مطمئن باش که fast startup توی ویندوز خاموشه. و همینطور اینکه ویندوز رو hibernate نکردید.
بعد کامپیوتر رو خاموش کنید و وارد اوبونتو بشید.
تعمیر هم بیشتر مواقع لازم نیست. اگه بدونه تونستید کار‌ها رو انجام بدید، تعمیر رو فراموش کنید.
راهی ندارن بدون اینکه برم روی ویندوز و بدون اینکه اطلاعاتی بپره درستش کنم؟ حوصله ندارم برم روی ویندوز
و اگه fast startup درایو c رو خاموش کنم خراب نمیشه؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #5 : 31 خرداد 1400، 12:41 ب‌ظ »
نه درایو c خراب نمیشه اگه faststartup رو خاموش کنید.
اگه الان هم به زور پارتیشن رو درست کنید، یه بار دیگه که وارد ویندوز بشید، باز هم همینجوری میشه.
ممکن هم هست به اطلاعات شما آسیب برسه. ولی حتمی نیست.
بهتره برید و توی ویندوز fast startup رو خاموش کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 خرداد 1400، 12:45 ب‌ظ »
نه درایو c خراب نمیشه اگه faststartup رو خاموش کنید.
اگه الان هم به زور پارتیشن رو درست کنید، یه بار دیگه که وارد ویندوز بشید، باز هم همینجوری میشه.
ممکن هم هست به اطلاعات شما آسیب برسه. ولی حتمی نیست.
بهتره برید و توی ویندوز fast startup رو خاموش کنید.
خیلی ممنون پس هروقت رفتم رو ویندوز درستش میکنم

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #7 : 31 خرداد 1400، 02:30 ب‌ظ »
یه راهکار موقتی هم اینه که درایو ntfs رو اول با ntfsfix چک کنی بعد مونتش کنی برای مثال /dev/sda1

sudo ntfsfix /dev/sda1 && sudo mount /dev/sda1 /mnt

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #8 : 04 تیر 1400، 10:41 ق‌ظ »
چطوری باید تعمیرش کنم؟ حوصله ندارم برم رو ویندوز فقط یه ساعت طول می‌کشه بفهمه ساعت چنده
سلام ببخش نبودم، همینطور که دوستمون گفت میتونی توی محیط متنی هم اینکارو انجام بدی یا به صورت گرافیکی(شاید راحت تر باشی)

عکس نمیدونم چجوری یه سره بارگذاری کرد توی این تارنما ولی فقط گزینه اضافه کردن عکس با آدرس دیدم (شایدم مستقیم نمیشه) برا همین از اینترنت عکس اوردم.. گزینه ششم و هفتم بزن و انجام بده و بعدش احتمالا مشکلت حل میشه ولی اگه اون قابلیت ویندوز غیرفعال نکنی مجبوری هر دفعه اینکارو انجام بدی..

آفلاین amirabbasjadidi

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 05 تیر 1400، 10:39 ق‌ظ »
سلام ببخش نبودم، همینطور که دوستمون گفت میتونی توی محیط متنی هم اینکارو انجام بدی یا به صورت گرافیکی(شاید راحت تر باشی)

عکس نمیدونم چجوری یه سره بارگذاری کرد توی این تارنما ولی فقط گزینه اضافه کردن عکس با آدرس دیدم (شایدم مستقیم نمیشه) برا همین از اینترنت عکس اوردم.. گزینه ششم و هفتم بزن و انجام بده و بعدش احتمالا مشکلت حل میشه ولی اگه اون قابلیت ویندوز غیرفعال نکنی مجبوری هر دفعه اینکارو انجام بدی..
ممنون

آفلاین Zincstudio

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
« پاسخ #10 : 13 تیر 1400، 11:42 ق‌ظ »
سلام
من کنار اوبونتو ویندوز هم دارم
وقتی از اوبونتو وارد درایو های ویندوزی میشم  میتونم یه فایل رو کپی کنم توی اوبونتو ولی یسری کار ها مثل کات کردن،ساخت فولدر جدید توی اون درایو و از همه مهم تر حذف کردن رو نمیتونم انجام بدم و در واقع بخوام یه فایل رو حذف کنم مجبورم کامپیوتر رو خاموش کنم برم روی ویندوز حذفش کنم و برگردم
کسی اطلاع داره چطوری باید توی درایو های ویندوز دسترسی های کاملی داشته باشم؟
برای این اینجا سوالمو پرسیدم که توی انجمن تازه کارها نمی‌دونم چرا نمیتونم تاپیک درست کنم اگه کسی می دونه لطفا در این مورد هم راهنمایی کنه
ممنون

سلام در ترمینال بنویسید.
sodo natilus

و بعد کاراتون رو انجام بدید.

چون دسترسی درایو های ویندوز به یوزر عادی داده نمیشه، مگه اینکه دسترسی هارو عوض کنید.

ولی راه سادش همینه.

Sudo nautilus

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 13 تیر 1400، 04:25 ب‌ظ »
سلام در ترمینال بنویسید.
sodo natilus

و بعد کاراتون رو انجام بدید.

چون دسترسی درایو های ویندوز به یوزر عادی داده نمیشه، مگه اینکه دسترسی هارو عوض کنید.

ولی راه سادش همینه.

Sudo nautilus
هرگز و به هیچ دلیلی نباید هیچ برنامهٔ گرافیکی‌ای رو با دسترسی ریشه اجرا کنید، چون قطعاً به خاطر تداخل ICE، سیستمتون رو خراب خواهد کرد.
برای داشتن دسترسی ریشه در ناتیلوس می‌تونید nautilus-admin رو نصب و ازش استفاده کنید.
هرچند مشکلی که این‌جا مطرح شده، ربطی به دسترسی ریشه نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن