انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیشنهاد کیبورد مناسب برای برنامه نویسی (حل شد )  (دفعات بازدید: 968 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام
میخواستم یک کیبورد بخرم که واسه تایپ راحت باشه چون کیبورد خودم xp-8401 هست و واقعا افتضاح است
بدون پایه ها ارتفاع با دکمه ها تقریبا ۲ سانت هست خود کلید ها ۵ میلی‌متر هست وقتی یک دکمه رو میزنم یا سه چهار بار تایپ میشه یه اصلا نمیشه همه کلید ها هم همین طور است کلید های برجسته j.f  اینقدر برجستگی کم است که پیدا نمیشه کردشون وقتی دارم تایپ میکنم دلم میخواد کلم رو بکوبم بهش ](*,)
شما چه کیبورد و چه مشخصاتی رو پیشنهاد میدین و استفاده میکنید ؟
 ???
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1400، 11:02 ق‌ظ توسط Mehr32 »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
پاسخ : پیشنهاد کیبورد مناسب برای برنامه نویسی
« پاسخ #1 : 22 فروردین 1400، 05:13 ب‌ظ »
وقتی هم  حروف بزرگ لازم دارم باید با شیفت بگیرم که ...
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sajjadDaneshmand

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
« پاسخ #2 : 22 فروردین 1400، 05:20 ب‌ظ »
سلام
این پادکست در مورد همینه:
https://t.me/sourceiran/7075

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #3 : 23 فروردین 1400، 09:23 ق‌ظ »
ergonomic keyboard

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
« پاسخ #4 : 23 فروردین 1400، 01:04 ب‌ظ »
من از کیبرد شرکت ایرانی tsco استفاده میکنم.
ازش راضیم
مدلش:
TSCO TK 8120N

مزیت هاش:
۱- چراغ پس زمینه (موقع برنامه نویسی توی تاریکی عالیه البته بعد یه مدت جای دکمه هارو حفظ میشه  ;) و اونقت صرفا زیبایی داره).
۲- من هم توی وینوز و هم توی اوبونتو ازش استفاده کردم و مشکلی ندیدم.
۳-خیلی مقاومه(با جاروبرقی مستقیم تمیزش میکنم اما تابحال هیچ دکمه ایش کنده نشده و قبلا برای اینکه داخلش رو تمیز کنم برش میگردوندم و به پشتش ضربه میزدم تا تمیز بشه)
۴- دکمه ها جوری چیده شده که برای من خیلی حس خوبی داره(حالت چیدن صندلی های سینماست و هر ردیف که بالا میره حدود ۲ میلی متر ارتفاع بیشتر میشه و فاصله دکمه ها از هم خوبه که ترکیب این دوتا مزیت باعث میشه بدون نگاه کردن بتونم راحت تر جای دکمه هارو پیدا کنم)
۵- دکمه های نرمی داره
۶- حروف فارسی و انگلیسیش پاک نمیشن.

اگر سوالی بود در خدمتم

البته هر کس سلیقه خاص خودش رو داره
{^-^}

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 23 فروردین 1400، 04:19 ب‌ظ »
اگه صفحه‌کلید مکانیکی پیدا کنی که از همه بهتره، ولی خب یه کم گرونه. بعدش صفحه‌کلیدهای ارگونومیک بهترن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #6 : 25 فروردین 1400، 02:35 ب‌ظ »
سلام
میخواستم یک کیبورد بخرم که واسه تایپ راحت باشه چون کیبورد خودم xp-8401 هست و واقعا افتضاح است
بدون پایه ها ارتفاع با دکمه ها تقریبا ۲ سانت هست خود کلید ها ۵ میلی‌متر هست وقتی یک دکمه رو میزنم یا سه چهار بار تایپ میشه یه اصلا نمیشه همه کلید ها هم همین طور است کلید های برجسته j.f  اینقدر برجستگی کم است که پیدا نمیشه کردشون وقتی دارم تایپ میکنم دلم میخواد کلم رو بکوبم بهش ](*,)
شما چه کیبورد و چه مشخصاتی رو پیشنهاد میدین و استفاده میکنید ؟
 ???

با سیستم ۸۰ ملیونیم دوسال پیش یه کیبرد خریدم ۱۰۰ هزار تونم تا الانم اینقدر بهم کار داده که خودم تعجب کردم !!!

خریدنشم جنبه شوخی بود ولی بعد یه مدت دیدم خیلی عالیه !!!!

حالا این کیبرد چی هست ؟ 

https://www.digikala.com/product/dkp-2860877/%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%DA%A9%D8%B3-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-d-310-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%81-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1400، 02:38 ب‌ظ توسط sameet »
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
سلام بعد چند وقت اخر مجبور شدم و یک کیبورد خوب گرفتم دیروز خیلی خوبه کلید های نرم و بی صدا واسه مچ جا داره طراحیش خیلی خوبه ایرانی هم هست قیمتش هم عالی بود
کیبورد سادیتا مدل SK-1600S

https://www.digikala.com/product/dkp-1478874/%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%84-sk-1600s-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%81-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C
تا الان که خیلی باهاش دارم حال میکنم سرعتم چند برابر شده و مثل قبلی اصلا چنتا نمینویسه الان دارم باهاش مینویسم خیلی خوبه برای برنامه نویسی و تایپ
فقط کلید \ بالا ی  اینتره که چون صفحه کلید گنو لینوکس استاندارده مشکلی ندارم  ;D