انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا میشه بعد نصب اوبونتو دوباره اوبونتو را پارتیشن بندی کرد؟  (دفعات بازدید: 566 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین linux kar

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
سلام دوستان من موقع نصب اوبونتو پارتیشن بندی نکردم و الان فقط یک پارتیشن home رو دارم .
آیا روشی هست که بشه پارتیشن بندی کنم؟
لطفا اگه روشی گفتین بهم بگین چه پارتیشن هایی درست کنم.
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1400، 07:42 ب‌ظ توسط Radin mirmohamadi »
i love linux

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
فقط یه پارتیشن home که اصلا نمیشه نصب کرد!
حتما یه پارتیشن برای روتتون (موقع نصب با / نشون داده میشه) باید گذاشته باشید
به نظرم غیر از پارتیشن هوم نیاز نیست چیز دیگه ای رو جدا کنید ولی اگه اصرار دارید میتونید با gparted جداش کنید و فرمتش رو تعیین کنید بعد باید محتویات فعلی اون قسمتی که میخواید مونت بشه رو توش بریزید بعد با ویرایش فایل /etc/fstab بگید هربار اون پارتیشن رو تو اون نقطه مونت کنه

آفلاین linux kar

• Jr. Member
  • *
فقط یه پارتیشن home که اصلا نمیشه نصب کرد!
حتما یه پارتیشن برای روتتون (موقع نصب با / نشون داده میشه) باید گذاشته باشید
به نظرم غیر از پارتیشن هوم نیاز نیست چیز دیگه ای رو جدا کنید ولی اگه اصرار دارید میتونید با gparted جداش کنید و فرمتش رو تعیین کنید بعد باید محتویات فعلی اون قسمتی که میخواید مونت بشه رو توش بریزید بعد با ویرایش فایل /etc/fstab بگید هربار اون پارتیشن رو تو اون نقطه مونت کنه
میشه دقیقا بگید چیکار کنم
i love linux

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
میشه دقیقا بگید چیکار کنم
گفتم دیگه! برای جزئیات باید جستجو کنید اینجا خیلی طولانی میشه اگه بنویسم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
همونطور که گفتن نمیشه فقط هوم داشته باشید. باید یه جایی هم برای / وجود داشته باشه.
حالا شما می‌خواهید برای کجا پارتیشن اضافه کنید؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
میتونید با استفاده از نرم افزار GParted، پارتیشن بندی رو انجام بدید. این فرآیند تقریبا مثل فرآیند پارتیشن بندی در هنگام نصب هست. پس اگر نصب کردید،‌ فرآیند جدیدی براتون نیست. ممکنه محدودیتی در تعیین حجم پارتیشن ها داشته باشید که اگر در حالت لایو این کار رو انجام بدید، احتمالا مشکلی وجود نخواهد داشت
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین linux kar

• Jr. Member
  • *
میتونید با استفاده از نرم افزار GParted، پارتیشن بندی رو انجام بدید. این فرآیند تقریبا مثل فرآیند پارتیشن بندی در هنگام نصب هست. پس اگر نصب کردید،‌ فرآیند جدیدی براتون نیست. ممکنه محدودیتی در تعیین حجم پارتیشن ها داشته باشید که اگر در حالت لایو این کار رو انجام بدید، احتمالا مشکلی وجود نخواهد داشت
ممنون این روش جواب داد
i love linux

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
الان اون پارتیشن به صورت خودکار سوار نمیشه. باید fstab رو هم ویرایش کنید. مگه اینکه نخواهید توی اوبونتو از اون استفاده کنید یا اینکه خودکار سوار بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است