انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مطالعه پایتونی  (دفعات بازدید: 2318 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : مطالعه پایتونی
« پاسخ #15 : 15 تیر 1400، 09:07 ب‌ظ »
راستی از موضوع تاپیک دور شدیم پروژه ای پیشنهاد نمیکنید که در این حد بتونم انجام بدم ؟ یا پروژه ای که بتونم بخونم؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #16 : 15 تیر 1400، 09:09 ب‌ظ »
این که بعد از ۴۰ قسمت، تازه رسیده به تابع
در عوض خیلی خوب آموزش میده. من خودم از این طریق پایتون رو یاد گرفتم. کاملا راضیم
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #17 : 15 تیر 1400، 09:53 ب‌ظ »
یه تمرین می‌تونه این باشه:
یه آرایه از اعداد رو بگیرید و از کوچک به بزرگ یا از بزرگ به کوچک مرتب کنید. براب اینکار می‌تونید از الگوریتم مرتب‌سازی حبابی استفاده کنید. البته کد رو از یه‌جا کپی نکنید. :) سعی کنید اول الگوریتم رو بفهمید بعد پیاده‌سازی کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #18 : 15 تیر 1400، 10:07 ب‌ظ »
یه آرایه از اعداد رو بگیرید و از کوچک به بزرگ یا از بزرگ به کوچک مرتب کنید. براب اینکار می‌تونید از الگوریتم مرتب‌سازی حبابی استفاده کنید. البته کد رو از یه‌جا کپی نکنید. :) سعی کنید اول الگوریتم رو بفهمید بعد پیاده‌سازی کنید.
الگوریتم مرتب سازی حبابی؟!!
چی هست؟
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 15 تیر 1400، 10:18 ب‌ظ »
من این رو نمیشناسم ولی تو لیست ها یک متود بود که بر اساس حروف یا اعداد این کار رو انجام میداد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
« پاسخ #20 : 15 تیر 1400، 11:30 ب‌ظ »
من این رو نمیشناسم ولی تو لیست ها یک متود بود که بر اساس حروف یا اعداد این کار رو انجام میداد
متود sort بود
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #21 : 16 تیر 1400، 12:58 ق‌ظ »
نه نه منظورشون استفاده از تابع ها و متدهای built in پایتون نبود
خودتون یه الگوریتم بنویسید که مرتبش کنه
مثلا یه ایده اینه که هربار یه حلقه توی لیست بگذره بعد مقدار ماکسیمم رو بندازه ته لیست به این مرتب سازی میگن مرتب سازی انتخابی (selection sort)
لینک ویکی پدیای زیر مفیده
الگوریتم های مرتب سازی
حالا که حرفش رو زدن یادم اومد من قبلا یه برنامه نوشتم که توش یه چند تا از الگوریتم های مرتب سازی رو نوشته بودم و بعد سرعتشون رو مقایسه می کرد این لینک گیتهابش میتونید الگوریتم های مرتب سازی که پیاده سازی کردم رو چک کنید یا یه الگوریتم دیگه رو خودتون پیاده سازی کنید
Sort Github

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 17 تیر 1400، 06:06 ب‌ظ »
ممنون از همه حتما این الگوریتم رو پیاده سازی می کنم سایت codewars هم خیلی خوبه اموزشی که تو لیموناد گفتم روش تدریسش خیلی خوب نیست به همین ادامه میدم ولی روزی باید دوتا ببینم اموزش درک و اموزش برنامه نویسی رو هم ا جادی پیدا کردم عالی هست دارم اون هم میبینم خیلی خوب توضیح میده

اگه تمرین دیگه ای هم برای بهتر شدن یادگیری پیدا کردید ممنون میشم بگید  ;)
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1400، 06:08 ب‌ظ توسط Mehr32 »

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #23 : 18 تیر 1400، 02:11 ق‌ظ »
ممنون از همه حتما این الگوریتم رو پیاده سازی می کنم سایت codewars هم خیلی خوبه اموزشی که تو لیموناد گفتم روش تدریسش خیلی خوب نیست به همین ادامه میدم ولی روزی باید دوتا ببینم اموزش درک و اموزش برنامه نویسی رو هم ا جادی پیدا کردم عالی هست دارم اون هم میبینم خیلی خوب توضیح میده

اگه تمرین دیگه ای هم برای بهتر شدن یادگیری پیدا کردید ممنون میشم بگید  ;)
پروژه qtile هم بد نیست
یه مدیر پنجره مثل i3 هست با این تفاوت که با پایتون پیکربندی میشه
qtile
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1400، 02:12 ق‌ظ توسط AbOl »
welcome to freedom

آفلاین pythonly

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
  • Arch one :)
« پاسخ #24 : 20 تیر 1400، 12:49 ق‌ظ »
سلام
دارم پایتون یاد میگیرم و با این اموزش
https://toplearn.com/courses/2150/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-(-python-)?episodeId=11867
جلسه ۴۱ هستم

گفتم برای اینکه دانسته هام تثبیت بشه یکم کد های نوشته شده رو بخونم اگه پروژه خوبی در حد من دارید خوش حال میشم ببینمشون

راستی در حد من که الان با این اموزش به ساخت فانگشن ها رسیدم چه پروژه ساده ای رو پیشنهاد میکنید انجام بدم ؟
مهرداد جان ببین من خودم تا چند روز پیش داشتم این دوره رو می دیدم و چند روزه تموم شده به نظرم ارزششو داره به نظرم از دامیومنت هم بخون و میتونی نسخه افلاین داکیومنت ها رو با برنامه zeal داشته باشی میتونی سایت هایی مثل realpython و eulerproject رو چک کنی ⁦:^)⁩
JUST SUDO IT
============
   LINUX

آفلاین seyedmm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #25 : 20 تیر 1400، 09:45 ق‌ظ »
دوره پایتون مقدماتی و پایتون کاربردی خانه ریاضیات اصفهان خیلی خوبه. غیر حضوری هم هست و از همه ایران دانش آموز می پذیره. اگه به توابع رسیدی باید بری سراغ پایتون کاربردی. اما اگه نمیخوای بری کلاس آنلاین، دوره پایتون پیشرفته جادی توی مکتبخونه خیلی خوبه.

آفلاین seyedmm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #26 : 20 تیر 1400، 09:51 ق‌ظ »
راستی از موضوع تاپیک دور شدیم پروژه ای پیشنهاد نمیکنید که در این حد بتونم انجام بدم ؟ یا پروژه ای که بتونم بخونم؟

یه فانکشن بنویس که ورودی یوزرنیم و پسورد بگیره و بعدش هم بر اساس لیست کاربران که توی یه دیکشنری هست نام فرد رو خروجی بده. البته این خیلی خیلی ساده هست. اگر توابع بازگشتی (ریکرسیو) رو بلدی یه فانکشن فاکتوریل بنویس که ریکرسیو باشه. اگر هم به ریکرسیو نرسیدی یه فانکشن فاکتوریل بنویس که ریکرسیو نباشه ;D میتونی الگوریتم مرتب سازی خطی و دو دویی رو هم بررسی کنی. تمرینات پیشرفته تر رو دوستان عرض کردن
« آخرین ویرایش: 20 تیر 1400، 09:53 ق‌ظ توسط seyedmm »

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #27 : 20 تیر 1400، 02:32 ب‌ظ »
من پایتون رو با «یک بایت از پایتون» شروع کردم.
به کسی که تازه می‌خواد شروع کنه، این کتاب و در ادامه خوندن داکیومنت‌های پایتون رو پیشنهاد می‌کنم.
اما اگر دنبال کورس هستی:

نقل‌قول
100 Days of Code - The Complete Python Pro Bootcamp for 2021
از Angela Yu