انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف deepin و نصب kde (حل شد)  (دفعات بازدید: 1002 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین pythonly

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
  • Arch one :)
حذف deepin و نصب kde (حل شد)
« : 20 تیر 1400، 05:01 ب‌ظ »
سلام دوستان من چند وقتی هست که روی آرچ دپین رو نصب کردم ولی خیلی باگ داره می‌خوام ببینم چطور میشه deepin رو حذف و kde رو نصب کنم؟
« آخرین ویرایش: 21 تیر 1400، 01:21 ق‌ظ توسط pythonly »
JUST SUDO IT
============
   LINUX

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
پاسخ : حذف deepin و نصب kde
« پاسخ #1 : 20 تیر 1400، 06:29 ب‌ظ »
آرچ نصب کردی بعد نمیدونی چطور میز کار حذف و نصب کنی؟ :| چطور از اول میزکار ریختی؟
جالا مهم نیست اول گروه deepin رو پاک کن
sudo pacman -Rsu deepin بعد برای اطمینان deepin-extra
sudo pacman -Rsu deepin-extra
بعد میتونی kde رو نصب کنی اگه میخوای مینیمال نصب کنی یه پست داره آقای امیرصمیمی که یه جستجو کنی میاره(البته جدیدا سایتشون مشکل پیدا کرده بود انگار) اگر هم کامل که بسته plasma رو نصب کن
sudo pacman -S plasma
حالا باید login manager یا همون display manager رو تغییر بدی اگه میخوای از sddm استفاده بشه
sudo systemctl enable sddm -f
حالا کارت تمومه ولی میخوای برای اطمینان بسته هایی که دیگه نیازی بهشون نیست رو با این دستور پاک کن ( دسترسی روت میخواد قاعدتا)
pacman -Qdtq | pacman -Rs -
فقط دقت کن! معمولا فایل های DE میمونه این میتونه منجر به بازنویسی تنظیمات و ... بشه به غیر از این مورد یه سری برنامه شاید از قلم بیفته ولی چون جفتشون بر پایه qt هستن زیاد چیز سنگین و عجیبی فکر نکنم بشه
دوم اینکه به ویکی آرچ همیشه یه سر بزن هر چی من گفتم رو صد برابر و با تفصیل اونجا گفتن!

آفلاین pythonly

• Jr. Member
  • *
پاسخ : حذف deepin و نصب kde
« پاسخ #2 : 20 تیر 1400، 07:09 ب‌ظ »
آرچ نصب کردی بعد نمیدونی چطور میز کار حذف و نصب کنی؟ :| چطور از اول میزکار ریختی؟
بعد میتونی kde رو نصب کنی اگه میخوای مینیمال نصب کنی یه پست داره آقای امیرصمیمی که یه جستجو کنی میاره(البته جدیدا سایتشون مشکل پیدا کرده بود انگار) اگر هم کامل که بسته plasma رو نصب کن
sudo pacman -S plasma
حالا باید login manager یا همون display manager رو تغییر بدی اگه میخوای از sddm استفاده بشه
حالا کارت تمومه ولی میخوای برای اطمینان بسته هایی که دیگه نیازی بهشون نیست رو با این دستور پاک کن ( دسترسی روت میخواد قاعدتا)
فقط دقت کن! معمولا فایل های DE میمونه این میتونه منجر به بازنویسی تنظیمات و ... بشه به غیر از این مورد یه سری برنامه شاید از قلم بیفته ولی چون جفتشون بر پایه qt هستن زیاد چیز سنگین و عجیبی فکر نکنم بشه
دوم اینکه به ویکی آرچ همیشه یه سر بزن هر چی من گفتم رو صد برابر و با تفصیل اونجا گفتن!
نه برای این که توی یک فایل تنظیمش کردم گفتم
تازه این اولین ارچی هست که نصب کردم ⁦⁦:-|⁩
JUST SUDO IT
============
   LINUX

آفلاین pythonly

• Jr. Member
  • *
پاسخ : حذف deepin و نصب kde(حل شد)
« پاسخ #3 : 21 تیر 1400، 01:20 ق‌ظ »
sudo pacman -S plasma
اقا حل شد دم شما گرم
JUST SUDO IT
============
   LINUX