انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نصب پکیجdev-qt/qtgui  (دفعات بازدید: 1112 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
مشکل نصب پکیجdev-qt/qtgui
« : 18 شهریور 1400، 05:24 ق‌ظ »
سلام خب من مثل همیشه میخوام جنوتو بروزرسانی کنم ولی پکیج dev-qt/qtgui نصب نشد نسخه جدیدش/:
خب هرکاری کردم نشد و در آخر حذف نصبشم خواستم کنم بازم بعد حذف نصب نشد.. خلاصه گیر کردم و برنامه هایی هم به این پکیج نیاز دارن ولی نصب نمیشه متن ارور

[b]/mkspecs/linux-g++ -o .obj/qguivariantanimation.o /var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2/src/gui/animation/qguivariantanimation.cpp
/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2_build/src/gui/qvkgen_wrapper.sh /var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2/src/gui/vulkan/vk.xml /var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2/header.LGPL vulkan/qvulkanfunctions
make: *** [Makefile:1813: vulkan/qvulkanfunctions.h] Illegal instruction
make: *** Waiting for unfinished jobs....
 * ERROR: dev-qt/qtgui-5.15.2-r2::gentoo failed (compile phase):
 *   emake failed
 *
 * If you need support, post the output of `emerge --info '=dev-qt/qtgui-5.15.2-r2::gentoo'`,
 * the complete build log and the output of `emerge -pqv '=dev-qt/qtgui-5.15.2-r2::gentoo'`.
 * The complete build log is located at '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/temp/build.log'.
 * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/temp/environment'.
 * Working directory: '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2_build/src/gui'
 * S: '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2'

>>> Failed to emerge dev-qt/qtgui-5.15.2-r2, Log file:

>>>  '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/temp/build.log'

* Messages for package dev-qt/qtgui-5.15.2-r2:

* ERROR: dev-qt/qtgui-5.15.2-r2::gentoo failed (compile phase):
 *   emake failed
 *
 * If you need support, post the output of `emerge --info '=dev-qt/qtgui-5.15.2-r2::gentoo'`,
 * the complete build log and the output of `emerge -pqv '=dev-qt/qtgui-5.15.2-r2::gentoo'`.
 * The complete build log is located at '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/temp/build.log'.
 * The ebuild environment file is located at '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/temp/environment'.
 * Working directory: '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2_build/src/gui'
 * S: '/var/tmp/portage/dev-qt/qtgui-5.15.2-r2/work/qtbase-everywhere-src-5.15.2'[/b]

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
پاسخ : مشکل نصب پکیجdev-qt/qtgui
« پاسخ #1 : 26 شهریور 1400، 08:45 ب‌ظ »
چرا نمیگین جنتو ؟
راستی کار با این توزیع چطوره ؟
چه مشکلاتی داره ؟

« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1400، 09:43 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #2 : 27 شهریور 1400، 04:39 ب‌ظ »
چون فکر کردم جنوتو نوشته میشه و خوندم قبلا(شاید اشتباه میکنم)
خوبه فقط باید بگم حوصله میخواد  چیزاش تنظیم کنی البته یاد گرفتنش اگه بخوای زیاد سخت نیس ولی خلاصه وقتت میگیره و کامپایل برنامه هاش شاید اولش بگی بابا بیخیال یه محیط فوقش چند ساعت طول میکشه مهم نیست ولی کم کم یجوری میشه آدم خودم مثلا نصب یه برنامه توی توزیع معمولی میدیدم حس میکردم یچیزی خرابه نباید انقد زود نصب شه و کفم میبرید ;D ولی درکل توزیع خوبیه یعنی راحتی باهاش از لحاط اینکه محدودت نمیکنه مثل ارچ مخازن جدا داره که البته به صورت محدود تر...(هخ گفتم محدود که ;D) یا همه چی آزادی و نیاز نیس بابت هر چیز مسخره ای توزیع عوض کنی مثل systemd یا openrc یا هرچی.. برنامه هارو مجوز بندی میکنه میتونی مثلا فقط نرم افزار آزاد نصب کنی یا اینکه مثلا یه دونه نرم افزار فقط اجازه بدی آزاد نباشه و... خلاصه سرت درد نیارم کلا میشه گفت دستت کلا وا گذاشته :D ولی فرایند کامپایلش اگه سیستم ضعیفی داری بنظرم رو مخت میره
من وقتی فرایند کامپایل رو مخم میره که به یه مشکل میخورم مثل الان! چندین روز شایدم هفته داشتم کامپایل میکردم ببینم مشکل چیه!! هی میزدم این نصب کنه چند ساعت طول میکشد میزدم فلان چیزارو دوباره نصب کنه چند روز طول میکشید و.. :( :( :(
مشکلاتش بنظرم چیز خاصی جز سختیش که جدا از اینکه باید یاد بگیری کلا یکم باید سر کله بزنی باهاش(البته اونطور که میگمم رو مخ نیس) :D

راستی پاکش کردم دیگه بعد اینهمه مدت خیلی رفت رو مخم! البته احتمالا بعدا نصبش میکنم نمیتونم دل بکنم ;D
نمیدونم چرا اکثر موقع کسی جوابم توی انجمن نمیده(: شاید سوالاتم یکم غیر عادی یا اینکه کسی جنوتو نداره... به هرحال
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1400، 04:45 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 27 شهریور 1400، 05:00 ب‌ظ »
نمیدونم کلا انجمن یکم ار رونق (اشتباه ننوشتم که ؟)افتاده یا کسی نمیدونه چیزی (مثل من ) یاوقتش کمه مثل من  ::)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com