انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: محل ذخیره این لیست کجاست؟  (دفعات بازدید: 604 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
محل ذخیره این لیست کجاست؟
« : 23 تیر 1400، 07:32 ب‌ظ »
سلام
بصورت عادی اگر سمت چپ پایین اوبونتو رو نگاه کنیم یه نه عدد نقطه کنار هم هست به شکل مربع که روش برید نوشته show application و وقتی که برنامه ای رو نصب میکنیم اینجا نشون داده میشه.
تعداد برنامه هایی که نصب کردم زیاده و حالا سیستم پریده و من این برنامه هایی که نصب کرده بودم توی show application با یک نظم دسته بندی و چیده بودم
حالا کسی میدونه محل ذخیره این دسته بنده ها یا لیست نرم افزار ها کجاست تا اطشون کپی بگیرم یا حداقل لیست تمام نرم افزار هایی که نصب کرده بودم رو پیدا کنم؟
{^-^}

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : محل ذخیره این لیست کجاست؟
« پاسخ #1 : 24 تیر 1400، 05:34 ق‌ظ »
شاید توی دایرکتوری config. توی هوم همون کاربر باشه شاید هم توی دایرکنوری local.
کلا بهتره دایرکتوری‌های config. و local. از هوم رو کپی بگیرید. چون تقریبا همه‌ی شخصی‌سازی‌های مربوط به کاربر (تنظیماتی که روی کل سیستم اثر داره. نه)  اینجا ذخیره میشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 24 تیر 1400، 09:18 ق‌ظ »
اون‌ها توی gobject ذخیره می‌شن که یه سامانهٔ ذخیرهٔ دودویی مربوط به کاربره. طبیعتاً می‌تونید حدس بزنید که توی خانهٔ هر کاربری ذخیره می‌شه، ولی به صورت متنی قابل خوندن نیست و نیاز به ابزاری مثل gsettings یا dconf-editor داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 24 تیر 1400، 01:13 ب‌ظ »
سلام
بصورت عادی اگر سمت چپ پایین اوبونتو رو نگاه کنیم یه نه عدد نقطه کنار هم هست به شکل مربع که روش برید نوشته show application و وقتی که برنامه ای رو نصب میکنیم اینجا نشون داده میشه.
تعداد برنامه هایی که نصب کردم زیاده و حالا سیستم پریده و من این برنامه هایی که نصب کرده بودم توی show application با یک نظم دسته بندی و چیده بودم
حالا کسی میدونه محل ذخیره این دسته بنده ها یا لیست نرم افزار ها کجاست تا اطشون کپی بگیرم یا حداقل لیست تمام نرم افزار هایی که نصب کرده بودم رو پیدا کنم؟
همونطور که Dragon- گفت، اگه دایرکتوری‌های مربوط به کانفیگ دسکتاپ رو از /home/username پاک نکنی، پس از نصب مجدد توزیع دسته بندی‌هایی که انجام دادی سرجاشون می‌مونن.
البته پاک نکردن این دایرکتوری‌ها گاهی روی زورگ دردسرساز می‌شه و ممکنه به Login loop بخوری، اما تو وی‌لند مشکلی به وجود نمیاد.

آفلاین workwood98

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
  • پارتیشن اداری شیشه ای و پارتیشن ام دی اف
    • پارتیشن اداری چوبی
« پاسخ #4 : 05 امرداد 1400، 10:08 ق‌ظ »
به احتمال زیاد داخلی دایرکتوری config. بتونین پیداش کنین.
پارتیشن اداری ورک وود
http://workwood.ir/