انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در اینترنت.  (دفعات بازدید: 810 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
مشکل در اینترنت.
« : 11 امرداد 1400، 04:55 ب‌ظ »
با درود.
زوبونتو ۱۸.۴ دارم روی رایانه معمولی که با سیم مخصوص (ونه بیسیم) وقتی روشن میکنم باید به اینترنت وصل شود.
ولی گاهی چنین نمیشه و حتی آیکون مخصوص اینترنت هم در پنل نیست و باید دوباره راه اندازی کنم و در همچنین یکبار سیم اینترنت را بیرون کشیده و دوباره وصل کنم .آنوقت هم آیکون اینترنت ظاهر میشه و هم شروع میکنه به ارسال و دریافت دیتا.
چرا چنین وضعی پیش میاد و چگونه میشه کاری کرد که برای اتصال به اینترنت لزومی نباشد که یکبار سیم کابل اینترنت را قطع و وصل کنم؟
یاد آوری کنم که این حالت برای لپتاپم که بیسیم به وای فای وصل میشه هرگز پیش نمیاد و همیشه اینترنتش پس از روشن کردن وصل و آیکون هم در پنل همواره هست.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : مشکل در اینترنت.
« پاسخ #1 : 11 امرداد 1400، 06:29 ب‌ظ »
یه خروجی دیگه روی مودم رو امتحان کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
« پاسخ #2 : 11 امرداد 1400، 09:24 ب‌ظ »
زوبونتو ۱۸٫۰۴ !! :(
احساس نمیکنید یه کم زیادی قدیمی ؟! به اخرین نسخه یعنی ۲۱٫۰۴ بروزرسانی کنید مطمئنا خیلی از مشکلات از بین میره.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 11 امرداد 1400، 09:39 ب‌ظ »
کامپیوتر ایشون ۳۲ بیتی هست و آخرین نسخه زوبونتو که از پردازنده‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی می‌کنه، همین هست که نصب کردند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #4 : 11 امرداد 1400، 10:17 ب‌ظ »
والا برعکسش به نظر من منطقیه! یعنی اترنت کاملا درست کار کنه مشکل با wifi باشه
دفعه بعدی که به مشکل خوردید به جای اینکه کابل رو در بیارید و دوباره وصل کنید دستور زیر رو بزنید ببینید درست میشه یا نه
sudo systemctl restart NetworkManager

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
« پاسخ #5 : 12 امرداد 1400، 09:00 ق‌ظ »
با درود بر همه.
از بذل توجه و دقت دوستمان دراگون سپاسگزارم که همواره در خاطرمبارکشان هست که اینجانب طبقه ضعیف جامعه بناچار از چه رایانه ای استفاده میکنم.بسیار علاقه داشتم یکی از همانهائی که زاکربرگ استفاده میکنه میخریدم ولی چه کنم دست ما کوتاه و خرما بر نخیل.
درضمن این مدم من هم فقط یک در گاه خروجی داره و گمان نمیکنم از درگاه مربوطه باشه چون کابل مخصوص را از مدم جدا و وصل نمیکنم بلکه از خود رایانه بیرون آورده و دوباره وصل میکنم انگار که رایانه تصور میکنه این خط مربوط به سیستم دیگریست و حق استفاده از آن را ندارد. ولی وقتی قطع و وصل مجدد میکنم ظاهرا بخش نت ورکینگ انگار ریست میشود.
دستوری که دوست گرامی مرتضی یادآوری کردند را اجرا و نتیجه را میگزارشم.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #6 : 12 امرداد 1400، 12:50 ب‌ظ »
با درود بر همه.
از بذل توجه و دقت دوستمان دراگون سپاسگزارم که همواره در خاطرمبارکشان هست که اینجانب طبقه ضعیف جامعه بناچار از چه رایانه ای استفاده میکنم.بسیار علاقه داشتم یکی از همانهائی که زاکربرگ استفاده میکنه میخریدم ولی چه کنم دست ما کوتاه و خرما بر نخیل.
درضمن این مدم من هم فقط یک در گاه خروجی داره و گمان نمیکنم از درگاه مربوطه باشه چون کابل مخصوص را از مدم جدا و وصل نمیکنم بلکه از خود رایانه بیرون آورده و دوباره وصل میکنم انگار که رایانه تصور میکنه این خط مربوط به سیستم دیگریست و حق استفاده از آن را ندارد. ولی وقتی قطع و وصل مجدد میکنم ظاهرا بخش نت ورکینگ انگار ریست میشود.
دستوری که دوست گرامی مرتضی یادآوری کردند را اجرا و نتیجه را میگزارشم.
دوست عزیز و گرامی ضمن این که اوبونتو پشتیبانی از 32 را به اتمام رسانده پیشنهاد بنده این است از توزیع های دبیان بیس استفاده کنید و لذت ببرید
linux mint debian edition
mx linux

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #7 : 12 امرداد 1400، 12:58 ب‌ظ »
زورین اواس هم یک نسخه سبک و ۳۲بیتی داره از اون هم می تونید استفاده کنید فقط سایتش شیلتر فکن لازم داره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #8 : 12 امرداد 1400، 01:09 ب‌ظ »
زورین اواس هم یک نسخه سبک و ۳۲بیتی داره از اون هم می تونید استفاده کنید فقط سایتش شیلتر فکن لازم داره
چه کاریه زورین بر پایه ی گنومه کلا سنگینه برای سیستم های 32 پیشنهاد نمیشه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 12 امرداد 1400، 01:39 ب‌ظ »
چه کاریه زورین بر پایه ی گنومه کلا سنگینه برای سیستم های 32 پیشنهاد نمیشه
نه این سبکش میزکار ایکس اف سی ای داره فقط به شکل توزیع خودشون در اوردن
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 12 امرداد 1400، 05:52 ب‌ظ »
اوبونتو ۱۸.۰۴ لینوکس ۴٫۱۵ داره که قدیمیه. دبیان ۱۱ رو امتحان کن که لینوکس ۵٫۱۰ داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن