انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم پشتیبانی از صفحه نمایش 4k توسط برخی از نرم افزارها  (دفعات بازدید: 466 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
سلام و خسته نباشید.
یک مشکل آزار دهنده ای هست که مدتیه درگیرشم ولی موفق نشدم کامل حلش کنم.
ناسازگاری بعضی از نرم افزارها با نمایشگرهای رزولوشن بالا.
قبلا تو نسخه های پایین تر اوبونتو اوضاع بدتر بود و حتی برای اجرای خود اوبونتو کلی دردسر میکشیدم (nomodeset) اما در نسخه های جدید بهتر شد ولی کامل حل نشد به طوری که واقعا برای کار با بعضی برنامه ها باید ذره بین استفاده کرد.
تو ویندوز گزینه ای هست به اسم compatibility mode برای رفع اینجور مشکلات که به نظرم جای خالیش اینجا احساس میشه.
همونطور که احتمالا می دونید اسکریپتی به اسم run_scaled هست اما حداقل برای من کار راه اندار نبود و برنامه ای مثل xdman رو با همون سایز کوچیک اجرا کرد.
اگر کسی راهی بلده لطفا راهنمایی کنه.
ممنون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
کتابخونه‌های گرافیکی اون نرم‌افزارها باید پشتیانی از HiDPI رو اضافه کنن. برای مثال، برنامه‌هایی که با نگارش ۳ یا ۴ GTK یا نگارش ۵ libkf نوشته شده شده باشن، باید درست نشون داده بشن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *
کتابخونه‌های گرافیکی اون نرم‌افزارها باید پشتیانی از HiDPI رو اضافه کنن. برای مثال، برنامه‌هایی که با نگارش ۳ یا ۴ GTK یا نگارش ۵ libkf نوشته شده شده باشن، باید درست نشون داده بشن.
درسته
راه حلی داره که کاربر خودش مشکل رو حل کنه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من چیزی ندیدم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *