انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بالا نیامدتان محیط گرافیکی در حالت انویدیا  (دفعات بازدید: 810 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
سلام
یه مدت درایور انویدیا نصب کرده بودم و نسبتا مثل آدم داشت کارش را می‌کرد تا اینکه یه بار که سیستم روی انویدیا یا حالت on-demand بود روشن کردم دیگه محیط گرافیکی را بالا نمیاورد. تا اینکه از TTY می رفتم و دوباره روی اینتل تنظیمش می کردم و در نهایت یک ریستارت .
حدسم اینه که ممکنه از وقتی یه بار روی ویندوز رفتم (که اونور هارد نصبه(دوال بوت)) این شکلی شد .
حالا کسی ایده ای دارد که کمک کنه

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
سعی کنید از اونجا X11 رو اجرا کنید. ببینید میشه یا نه.
startx
شاید اگه درایور‌ها رو دوباره نصب کنید، درست بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • کاربر کوبونتو بودم
سعی کنید از اونجا X11 رو اجرا کنید. ببینید میشه یا نه.
startx
نه با startx هم حل نمیشه (بعدا ارور را میگذارم)
درایور هم زدم دوباره نصب بشه ولی میگه نصبه
مگر اینکه پاک کنم بعد از اول نصب کنم، که یادم هست که مدت ها قبل که درایور را پاک کرده بودم کلا دیگه محیط گرافیکی بالا نمیومد.

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
با systemctl وضعیت login manager تون رو چک کنید
هنگام بوت اروری نمایش داده نمیشه؟

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • کاربر کوبونتو بودم
نقل‌قول
این کار را کردم حالا محیط گرافیکی بالا میاد ولی در واقعیت از کارت nvidia استفاده نمی کنه :(

نقل‌قول
  با systemctl وضعیت login manager تون رو چک کنید
هنگام بوت اروری نمایش داده نمیشه؟
موقع بوت خط ها سریع می‌روند ولی بادستور systemctl
● apparmor.service                                                                                                 loaded failed failed    Load AppArmor profilesاین سرویس خطا میده که تو بوت هم دیده بودمش

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این کار را کردم حالا محیط گرافیکی بالا میاد ولی در واقعیت از کارت nvidia استفاده نمی کنه :(
این، حالت مطلوبیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• *
خوب به طور پیش‌فرض همینطوری هست دیگه. نرم‌افزار‌هایی که می‌خواهید با گرافیک انویدیا اجرا بشه، باید با تنظیم دوتا متغیر محیطی اجرا بشه. این صفحه از ویکی دبیان رو ببینید. دیدن این صفحه از ویکی آرچ هم بد نیست.

● apparmor.service                                                                                                 loaded failed failed    Load AppArmor profilesاین سرویس خطا میده که تو بوت هم دیده بودمش
این رو باید بررسی کنید از کجا هست. خروجی دستور زیر چی میگه؟
systemctl status apparmor

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
این، حالت مطلوبیه.
به شرطی که نمایشگر مجزا به درگاه hdmi متصل نباشه. وگرنه مشکلات زیادی پیش میاد.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • کاربر کوبونتو بودم
این، حالت مطلوبیه.
خیر حالت مطلوبی نیست چون که گرافیک روشنه و گرم هم میشه ولی ازش استفاد نمیشه

خوب به طور پیش‌فرض همینطوری هست دیگه. نرم‌افزار‌هایی که می‌خواهید با گرافیک انویدیا اجرا بشه، باید با تنظیم دوتا متغیر محیطی اجرا بشه. این صفحه از ویکی دبیان رو ببینید. دیدن این صفحه از ویکی آرچ هم بد نیست.

این رو باید بررسی کنید از کجا هست. خروجی دستور زیر چی میگه؟
systemctl status apparmor
[left]apparmor.service: Failed with result 'exit-code'.
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC systemd[1]: Failed to start Load AppArmor profiles.
● apparmor.service - Load AppArmor profiles
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/apparmor.service; enabled; vendor preset: enabled)
     Active: failed (Result: exit-code) since Tue 2021-08-24 12:53:14 +0430; 59min ago
       Docs: man:apparmor(7)
             https://gitlab.com/apparmor/apparmor/wikis/home/
    Process: 817 ExecStart=/lib/apparmor/apparmor.systemd reload (code=exited, status=1/FAILURE)
   Main PID: 817 (code=exited, status=1/FAILURE)

آقۇست 24 12:53:13 MH-PC apparmor.systemd[832]: Skipping profile in /etc/apparmor.d/disable: usr.bin.firefox
آقۇست 24 12:53:13 MH-PC apparmor.systemd[860]: Skipping profile in /etc/apparmor.d/disable: usr.sbin.rsyslogd
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC apparmor.systemd[867]: AppArmor parser error for /etc/apparmor.d in /etc/apparmor.d/usr.lib.snapd.snap-confine.real at line 11: Could not open '/var/lib/snapd/apparmor/snap-confine'>
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC apparmor.systemd[943]: Skipping profile in /etc/apparmor.d/disable: usr.bin.firefox
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC apparmor.systemd[958]: AppArmor parser error for /etc/apparmor.d/usr.lib.snapd.snap-confine.real in /etc/apparmor.d/usr.lib.snapd.snap-confine.real at line 11: Could not open '/var/lib/snapd/apparmor/snap-confine' >
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC apparmor.systemd[965]: Skipping profile in /etc/apparmor.d/disable: usr.sbin.rsyslogd
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC apparmor.systemd[817]: Error: At least one profile failed to load
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC systemd[1]: apparmor.service: Main process exited, code=exited, status=1/FAILURE
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC systemd[1]: apparmor.service: Failed with result 'exit-code'.
آقۇست 24 12:53:14 MH-PC systemd[1]: Failed to start Load AppArmor profiles.

[/left]
« آخرین ویرایش: 02 شهریور 1400، 01:57 ب‌ظ توسط \SmHk/ »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خیر حالت مطلوبی نیست چون که گرافیک روشنه و گرم هم میشه ولی ازش استفاد نمیشه
حالت ایده‌ال نیست، ولی مطلوب‌ترین حالت برای انویدیاست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• *
پاسخ : بالا نیامدتان محیط گرافیکی در حالت انویدیا
« پاسخ #10 : 02 شهریور 1400، 01:15 ب‌ظ »
اسنپ رو حذف یا نصب کردید؟  از کی متوجه این مشکل شدید؟ خروجی هم کامل نیست. مقداری سمت چپش مونده که شما نگذاشتید.
با کلید‌های جهت‌نما چپ و راست می‌تونید اون خروجی رو جا‌به‌جا کنید.

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • کاربر کوبونتو بودم
« پاسخ #11 : 02 شهریور 1400، 01:53 ب‌ظ »
اسنپ رو حذف یا نصب کردید؟  از کی متوجه این مشکل شدید؟ خروجی هم کامل نیست. مقداری سمت چپش مونده که شما نگذاشتید.
با کلید‌های جهت‌نما چپ و راست می‌تونید اون خروجی رو جا‌به‌جا کنید.
از خیلی وقت پیش اسنپ را حذف کرده بودم
 ویرایش شد.

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #12 : 02 شهریور 1400، 02:46 ب‌ظ »
apparmor نتونسته یه پروفایل رو لود کنه. از اسم اون پروفایل به نظر میرسه که مربوط به اسنپ باشه. من با apt-file توی دبیان جست‌و‌جو کردم و دیدم اون فایل مربوط به بسته snapd هست. شاید توی کوبونتو مال یه بسته دیگه باشه. اول بررسی کنید که بسته  snapd نصب هست یا نه.
apt list --installed snapd
اگه بسته snapd نصب نبود، با dpkg -S ببینید اون فایل مال چه بسته‌ای هست.
dpkg -S usr.lib.snapd.snap-confine.real
شاید مشکل از این باشه که بسته snapd رو remove کردید اما purge نکردید.