انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف کامل گنوم شل (جایگزینی kde)  (دفعات بازدید: 2110 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
حذف کامل گنوم شل (جایگزینی kde)
« : 05 بهمن 1399، 07:41 ب‌ظ »
سلام. من اوبونتو ۲۰.۰۴ نصب کردم و بعدش تصمیم گرفتم kde روش امتحان کنم که بنظرم خیلی بهتر از گنوم جواب میده. حالا می‌خوام گنوم شل رو کامل حذفش کنم. چون فقط ۳ گیگ خالی دارم و می‌خوام فضا باز بشه. آیا مشکلی پیش نمیاد از نظر پایداری؟ اصلا حذف گنوم شل، چقدر حجم خالی میکنه. تاثیر داره؟ و با حذف کامل گنوم شل، برنامه‌هایی مثل gedit یا transmission هم پاک میشن؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : حذف کامل گنوم شل (جایگزینی kde)
« پاسخ #1 : 05 بهمن 1399، 08:17 ب‌ظ »
اگه بلد نباشید درست نصب و کانفیگ کنید، احتمالا مشکل پیش میاد. اول تو اینترنت جستجو کنید‌، بعد کار شروع کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #2 : 06 بهمن 1399، 02:57 ق‌ظ »
با حذف کامل گنوم شل، برنامه‌هایی مثل gedit یا transmission هم پاک میشن؟
سلام
راستش من الان اوبونتو ندارم پس این جواب ها هم قطعی نیستند ولی خب حتما مشابهتی وجود داره
توی آرچ خود گروه گنوم(شامل همه نرم افزار ها و....) یه چیزی حدود یه گیگ میشه پس پاک کردن کلش هم همچنین حجمی میگیره
اما اگه میخواید بعضی نرم افزار ها رو نگه دارید این باعث میشه که وابستگی ها (dependency) های اون هم بمونن و حجم کمتری آزاد بشه. اگر خیلی به نرم افزار ها وفادار هستید که هیچی ولی خب وقتی میخواید kde نصب کنید یه نگاهی هم به kwrite به جای gedit و ktorrent یه جای transmission انداختید؟ (من خودم تنها برنامه ای که واقعا جانشین خلفی براش اینور پیدا نکردم gnome clocks بود البته ktimer و kronometer بودن ولی اون یه چیز دیگه بود)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 11 بهمن 1399، 03:54 ب‌ظ »
خب چرا از اول کوبونتو نصب نمی‌کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین watermelon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 242
« پاسخ #4 : 23 اسفند 1399، 10:31 ق‌ظ »
خب چرا از اول کوبونتو نصب نمی‌کنی؟

دانیال جان، چون با اوبونتو خاطره دارم  ;D

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #5 : 23 اسفند 1399، 02:05 ب‌ظ »
بهترین حالت تنظیمات و هماهنگی بین بسته‌های یک توزیع با دسکتاپی که روش هست رو داخل همون فایل isoـی رسمی هر توزیع پیدا می‌کنی! اگه یه دسکتاپ جدید نصب کنی معمولا نمی‌تونی هماهنگی و پایداری کانفیگ رسمی رو بهش برسی و ممکنه مشکلاتی پیش بیاد.
به هر حال همیشه بهتره از اول flavor دلخواه نصب بشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین moheb2000

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 297
  • Hello, World
    • mebrahimi.ir
« پاسخ #6 : 24 اسفند 1399، 09:15 ق‌ظ »
سلام احتمال زیاد ممکنه دچار مشکل بشه. توی دبیان یا آرچ دسکتاپ عملا یه جزء جداس که روی سیستم عامل سرور نصب میشه ولی توی اوبونتو یا فدورا عملا بخشی از سیستم عامل هست و بسیار شخصی سازی شده.

آفلاین Moheb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
  • حرف نزن، کدتو نشون بده!
« پاسخ #7 : 11 مهر 1400، 09:11 ب‌ظ »
سلام.
منم یک نظر بدم؟
متاسفانه اوبونتو که خودش توزیع سنگینیه به gnome که میزکار خیلی سنگینیه رو آورده. که خب باعث خیلی چیز ها میشه.
از نظر من یک توزیع سبک و زیبا مثل Manjaro برای مبتدی ها ( و البته حرفه ای ها) یا انعطاف پذیر Arch (برای حوصله دار های حرفه ای البته غیر حرفه ای ها رو هم جواب می ده!) رو نصب کنید.
(به من باشه هر دو تاش رو می کنم!)‌.
بحث اوبونتو بود.
متاسفانه اوبونتو زیادی به gnome وابستس. و در بعضی از موارد برنامه های خارجی که روی اوبونتو نصب می شن و بعضی وقت ها هم پکیج های خود اوبونتو باعث دردسر می شن. به نظر من شما اول فقط خود gnome رو حذف کن بعد دونه دونه شروع کن برنامه هایی رو که نمی خوای بکن. دلیلش هم اینه که اگر بخوای همه چی رو از بیخ و بن بکنی خیلی از کتابخونه ها ( که برنامه ها فکر می کنن شما پیشفرض داری) و پکیج ها حذف می شن.
یک نرم افزار هم که واقعا به من کمک کرده توی موضوع جا خالی کردن ( اگر با کامند ها کار کنی راحت تر هم هست. اینو میگم برای اینکه هم حجمش کمه هم لازم نیست کامنداش رو بدونین) BleachBit هست. که یکی از کاراش ( که با کامند میشه)
apt-get autoremove
هست.
دیر جواب دادن بهتر از هرگز جواب ندادنه...  هرگز دیر جواب ندادن از اونم بهتره.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #8 : 11 مهر 1400، 09:36 ب‌ظ »
لظفا موضات فدیمی رو بالا  نیارید. :)
میدونید که زکات علم نشر آن است