انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مختصات شکل در svg بجای x, y با نمادهای center, right, align  (دفعات بازدید: 570 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rahmani

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
سلام
 آیا میتوان در svg بجای متغیرهای x,y  ثوابت center, right, left را برای مختصات‌ شکل یا متن بکار ببریم؟ چگونه؟
بسیار سپاسگزارم
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1400، 11:55 ق‌ظ توسط rahmani »
اگر در صحنه حق و باطل زمان خويش نيستي، هر جا كه خواهي باش....
 دكتر علي شزيعتي مزيناني

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
اگه منظورتون از center وسط صفحه هست، مختصات هندسی اون به این صورت هست: x اون برابر جمع بزرگترین و کوچک‌ترین x، تقسیم بر دو هست. یعنی شما میانگین بزرگترین x و کوچک‌ترین x رو باید حساب کنید‌، این از نظر طولی وسط صفحه هست. از نظر عرضی هم همینطوره یعنی شما میانگین بزرگترین y و کوچک‌ترین y صفحه رو باید حساب کنید، این عدد از نظر عرض وسط صفحه هست.

نقطه‌ای که x اون میانگین کوچک‌ترین و بزرگترین x باشه و y اون هم میانگین کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین y باشه، وسط صفحه هست.
من درباره طراحی سایت چیز زیادی نمی‌دونم، به خاطر همین همینقدر می‌تونم راهنمایی کنم. صبر کنید بقیه هم راهنمایی کنند.
منظورتون از left و right رو هم بگید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
منظورشون اینه که به جای اینکه نقاط طول و عرض(y و x) برای قرار دادن المنت‌ها در تصویر svg استفاده کنند، از مقدار راست، چپ، پایین، وسط و ... استفاده کنند.
من که فکر نمی‌کنم همچین ویژگی رو هنوز اضافه کرده باشن. اصلا فکر میکنم اضافه هم نخواهند کرد.

این کار ممکنه تصویرها رو در کامپیوتر های مختلف متفاوت نشون بده، باز نمیدونم شاید بگردم ببینم همچین چیزی هست یا نه.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.