انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شخصی سازی آسان ظاهر گنوم (حل شد)  (دفعات بازدید: 1497 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
شخصی سازی آسان ظاهر گنوم (حل شد)
« : 02 آبان 1400، 08:45 ب‌ظ »
سلام
چند سوال دارم
۱- چرا تم ها، آیکون ها و ... گنوم توی فروشگاه گنوم وجود ندارن؟ آیا فلسفه خاصی داره؟
۲- راهی ۱۰۰٪ گرافیکی و آسون برای شخصی سازی گنوم موجوده؟ روشی که من میدونم اینه که (برای تم) تم رو دانلود کنیم، استخراج کنیم، کپی کنیم داخل /usr/share/themes/. این راه برای کاربرایی که سطح کمی از دانش کامپیوتر دارن شاید سخت باشه. راهی ساده تر نیست؟
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1400، 10:25 ب‌ظ توسط Reza Hosseinzadeh »
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : شخصی سازی آسان ظاهر گنوم
« پاسخ #1 : 02 آبان 1400، 08:53 ب‌ظ »
سلام
چند سوال دارم
۱- چرا تم ها، آیکون ها و ... گنوم توی فروشگاه گنوم وجود ندارن؟ آیا فلسفه خاصی داره؟
۲- راهی ۱۰۰٪ گرافیکی و آسون برای شخصی سازی گنوم موجوده؟ روشی که من میدونم اینه که (برای تم) تم رو دانلود کنیم، استخراج کنیم، کپی کنیم داخل /usr/share/themes/. این راه برای کاربرایی که سطح کمی از دانش کامپیوتر دارن شاید سخت باشه. راهی ساده تر نیست؟
چرا..
برو به اینجا:
https://www.opendesktop.org/p/1136805/
و از بخش Files نسخهٔ مناسب توزیع خودت رو انتخاب و نصب کن، از اون به‌بعد موقع دانلود تم یا آیکن، به‌جای Download روی Install کلیک کن، به‌صورت خودکار دانلود و نصب می‌شه برات.

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #2 : 02 آبان 1400، 10:08 ب‌ظ »
ممنون. ولی چرا تم هم و ... توی فروشگاه گنوم نیستن؟ میخوام بدونم این ضعف هست یا دلیل خاصی داره.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 02 آبان 1400، 10:20 ب‌ظ »
ممنون. ولی چرا تم هم و ... توی فروشگاه گنوم نیستن؟ میخوام بدونم این ضعف هست یا دلیل خاصی داره.
من فکر می‌کنم به این خاطر که فروشگاه گنوم صرفا یه نرم‌افزار هست که توسط تیم سازندهٔ توزیع به مخازنشون متصل می‌شه، تم‌ها توسط هر کسی می‌تونن ویرایش یا ساخته بشن و هرجایی هم به اشتراک گذاشته بشن، خودم فکر می‌کنم لزومی نداره تو فروشگاه گنوم بخوان باشن.
از اون گذشته فروشگاه‌های تم، مثل pling store هم وجود دارن که می‌تونید اونا رو نصب/اجرا کنید و باهاشون تم‌ها رو بگیرید.
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1400، 10:22 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4 : 02 آبان 1400، 10:25 ب‌ظ »
ممنون

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : شخصی سازی آسان ظاهر گنوم (حل شد)
« پاسخ #5 : 02 آبان 1400، 11:17 ب‌ظ »
بعضی تم‌های معروفتر داخل مخازن توزیع‌ها هستن
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #6 : 03 آبان 1400، 11:41 ق‌ظ »
فکر می کنم منظورشون اینه که چرا همه چیز مثل ایکون و تم و... به راحتی در دسترس نیستند
کی دی ای احتمالا می دونید یک قسمت جدا در تنظیمات و فروشگاه مخصوص برای تم ایکون تم پنجره تم موش واره و... داره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #7 : 03 آبان 1400، 12:06 ب‌ظ »
فکر می کنم منظورشون اینه که چرا همه چیز مثل ایکون و تم و... به راحتی در دسترس نیستند
کی دی ای احتمالا می دونید یک قسمت جدا در تنظیمات و فروشگاه مخصوص برای تم ایکون تم پنجره تم موش واره و... داره
پلاسما به فروشگاه تم متصل کرده اون قسمت رو، اگه اشتباه نکنم باید pling باشه اون هم.
ولی خب گنوم احتمالا دلیلی برای این کار نمی‌بینه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #8 : 03 آبان 1400، 12:39 ب‌ظ »
پلاسما به فروشگاه تم متصل کرده اون قسمت رو، اگه اشتباه نکنم باید pling باشه اون هم.
ولی خب گنوم احتمالا دلیلی برای این کار نمی‌بینه.
درسته یک برنامه کوچکه که وقتی در تنظیمات بخوای تم و..‌‌نصب کنی خودش برات نمایش میده دانلود می کنه و نصب می کنه و کار رو ساده کرده
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #9 : 03 آبان 1400، 01:19 ب‌ظ »
همیشه kde میدخشد :D
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 03 آبان 1400، 01:46 ب‌ظ »
خیلی ساده است. چون گنوم از چیزی به اسم theme پشتیبانی نمی‌کنه!
این‌هایی هم که دوستان گذاشتن، هک‌هایی روی stylesheet پیش‌گزیده است که خود گنوم فعّالانه اصرار داره ازشون استفاده نشه. برای داشتن درکی از مشکلاتی که این کار به وجود می‌آره، این پایگاه رو ببین: https://stopthemingmy.app
از گنوم ۴۲ به بعد، کم‌کم ویژگی‌های شخصی‌سازی ظاهر به خود گنوم اضافه خواهند شد. پیش از هر چیز با ویژگی حالت تاریک و بعد با لهجه‌های رنگی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #11 : 03 آبان 1400، 02:01 ب‌ظ »
خیلی ساده است. چون گنوم از چیزی به اسم theme پشتیبانی نمی‌کنه!
این‌هایی هم که دوستان گذاشتن، هک‌هایی روی stylesheet پیش‌گزیده است که خود گنوم فعّالانه اصرار داره ازشون استفاده نشه. برای داشتن درکی از مشکلاتی که این کار به وجود می‌آره، این پایگاه رو ببین: https://stopthemingmy.app
از گنوم ۴۲ به بعد، کم‌کم ویژگی‌های شخصی‌سازی ظاهر به خود گنوم اضافه خواهند شد. پیش از هر چیز با ویژگی حالت تاریک و بعد با لهجه‌های رنگی.
وقتی گنوم از تم و ... به صورت رسمی پشتیبانی کرد ممکنه این تم ها به فروشگاه گنوم هم بیان؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 03 آبان 1400، 02:02 ب‌ظ »
وقتی گنوم از تم و ... به صورت رسمی پشتیبانی کرد ممکنه این تم ها به فروشگاه گنوم هم بیان؟
نه. مسئله اینه که اصلاً گنوم چیزی به اسم theme رو به رسمیت نمی‌شناسه که بخواد ازش پشتیبانی کنه. برای شخصی‌سازی، راه‌های دیگه‌ای رو فراهم می‌کنه که اون‌ها، مستقیم در تنظیمات قابل تغییرن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن