انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین توزیع لایو از نظر شما چیه؟  (دفعات بازدید: 1043 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آنلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 803
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : بهترین توزیع لایو از نظر شما چیه؟
« پاسخ #15 : 28 بهمن 1400، 10:51 ب‌ظ »
Knoppix از ابتدا برای فقط لایو بودن طراحی شده ! .
سلام خوبید؟ :)
اره درسته ولی می خوام بدونم خودتون باهاش کار کردین و تستش کردین؟(من با knoppix تا حالا تجربه ای نداشتم فکر کنم یه توزیع آلمانی هست)
مرسی شما خوبی
من خیلی وقت پیش کاربرش بودم ، نسخه ۴ ، تا جایی که یادمه یک نفر توسعش میداد ، یه آدم باحال :) ،
هدفش هم این بود که تا جایی که میشه ابزارهای عمومی مورد استفاده توی توزیعش باشه که کسی که لایو اجراش کرد همه چیز در دسترسش باشه ، با اینکه دبیان بیس بود ولی کدک ها رو هم پیشفرض داشت ، یه چیز جالبم داشت این بود که توی بوتش وقتی نوشته های بوت وربس بالامیرفتن نوشته هاش رنگی بود و به تعداد هسته های پردازنده سیستم شکلک پنگون نشون میداد ، جالبترش این بود که با اینکه توزیعش فقط لایو بود و نصب نمیشد ، یه قسمت داشت که اخرین تغیرات کاربر رو روی هارد سیستم ذخیره میکردی تا دفه بعدی که لایو بالا میای اون تغییرات رو بخونه و با اونا بالا بیاد ، یادمه توی یه نسخه دی وی دیش چندتا دسکتاپ همزمان هم داشت ! ، درکل بهترین توزیع لایوی بود که من باهاش کار کردم ، ولی بازم میگم خیلی وقته ازش استفاده نکردم ، بخصوص از وقتی که KDE رو دیگه به عنوان دسکتاپ پیشفرض استفاده نکرد ! .

آنلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 803
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #16 : 28 بهمن 1400، 10:56 ب‌ظ »
اینجا هم میتونید تستش کنید :
https://distrotest.net/index.php?module=systems&submodule=run&id=2110559

ماوس کرسر زیبای خودش و داره ،
یه بازی داره ، انیگما ، از همون نسخه ۴ روشه و عاشقشم :)
کامپیز هم روشه پیشفرض ! دانیال بیا کامپیز !
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1400، 10:59 ب‌ظ توسط vmxcodex »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #17 : 29 بهمن 1400، 11:52 ب‌ظ »
امیدوارم اشتباه نکنم اما …
کرنل مک ، داروینه ، مشتق از bsd ، خود کرنل آزاده ، اما مک انحصاری ! مهرداد جان گفتن گنو ! گنو سیستم عامله ! اگه بخوای توزیع گنو بسازی ، باید آزاد باشه !
اون چیزی که من از تعریف توزیع می‌دونم : گنو لینوکس بهینه ، شخصی سازی و پیکربندی شده در جهت فلسفه و هدف سازگان توزیع بعلاوه نرم افزار های پیش فرض و مخزن و بعضا لایو دیسک و در نهایت یک ایستالر !
سیستم‌عامل bsd، با مجوز bsd منتشر میشه. این یه مجوز سخت‌گیر نیست و  اجازه میده برنامه‌ای که با اون مجوز منتشر شده، توسط افراد دیگه استفاده و با یه مجوز دیگه یا حتی انحصاری منتشر بشه. داروین، با مجوز apsl منتشر میشه. این مجوز توسط apple بوجود اومده. از اونجایی مجوز bsd سخت‌گیر نیست، داروین که مبتنی بر اون هست، مجوزش به apsl تغییر پیدا کرده.
این مجوز به طور کامل copy left نیست و اجازه میده تا برنامه‌های مبتنی بر اون، به صورت انحصاری در بیان. در نتیجه با اینکه مک مبتنی بر داروین هست، ولی به صورت انحصاری منتشر میشه.

نمدونم من از سافت گذر گرفتمش رایگان بود
2 ماهی ازش میگذره
برنامه آزاد هست و کد‌های اون هم در دسترس هست. این چیزی که دانلود می‌کنید، پولی هست، در اصل فایل‌های آماده به فروش میرسه (اگه بخواهید، می‌تونید پشتیبانی هم داشته باشید، اگه پولش رو بدید) شبیه کاری هست که redhat انجام میده.
می‌تونید خودتون کد‌های اون رو دریافت و کامپایل کنید. پروژه آزاده و مشکلی هم نداره.
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 11:54 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #18 : 30 بهمن 1400، 12:53 ق‌ظ »
نقل‌قول
سیستم‌عامل bsd، با مجوز bsd منتشر میشه. این یه مجوز سخت‌گیر نیست و  اجازه میده برنامه‌ای که با اون مجوز منتشر شده، توسط افراد دیگه استفاده و با یه مجوز دیگه یا حتی انحصاری منتشر بشه. داروین، با مجوز apsl منتشر میشه. این مجوز توسط apple بوجود اومده. از اونجایی مجوز bsd سخت‌گیر نیست، داروین که مبتنی بر اون هست، مجوزش به apsl تغییر پیدا کرده.
این مجوز به طور کامل copy left نیست و اجازه میده تا برنامه‌های مبتنی بر اون، به صورت انحصاری در بیان. در نتیجه با اینکه مک مبتنی بر داروین هست، ولی به صورت انحصاری منتشر میشه.

این چیزی بود که توی دوره هوشمندی راد گفته بودن ایشون ، البته یا من اشتباه یادمه یا ایشون توضیح زیاد و کامل ندادن ، ممنونم بابت توضیحاتتون 🌹
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #19 : 30 بهمن 1400، 12:29 ب‌ظ »
توزیع های گنو لینوکس با مجوز gpl منتشر میشن و استفاده ازشون هیچ مشکلی نه از نظر قانونی نه عقلانی ندارد
همشون ؟ شاید یکی از کرنل فقط استفاده کنه یعنی مجبوره همه توزیعشو ازاد بده بیرون ؟
گنو/لینوکس
سیستم عاملش گنو است
کرنلش هم لینوکس
البته اینجا نکاتی هم وجود داره ولی من اجبار یا نبودنش رو نمیدونم

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #21 : 30 بهمن 1400، 07:44 ب‌ظ »
همشون ؟ شاید یکی از کرنل فقط استفاده کنه یعنی مجبوره همه توزیعشو ازاد بده بیرون ؟
باید قسمت‌هایی که با مجوز gpl منتشر شدند رو آزاد بذاره. بقیه قسمت‌ها بستگی به مجوزشون دارند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #22 : 01 اسفند 1400، 10:28 ق‌ظ »
یعنی قسمت هایی که خود توزیع اضافه کرده میتونه انحصاری باشه یا چیز انحصاری اضافه کنه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 01 اسفند 1400، 12:49 ب‌ظ »
یعنی قسمت هایی که خود توزیع اضافه کرده میتونه انحصاری باشه یا چیز انحصاری اضافه کنه
بستگی داره. در بیش‌تر موارد نمی‌تونه. چرا که معمولاً چیزهایی که اضافه می‌شن، برپایهٔ کدهای آزادی هستن که از پیش در توزیع موجودن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن