انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: میخوساتم راهنمای بفرمایین من یه سیستم عتیقه دارم چه لینوکسی نصب میشه روش  (دفعات بازدید: 851 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
دو تا توزیع SliTaz که اصلاً مخصوص دستگاه‌های عتیقه‌ست، و Tiny Core Linux، بسیار کم‌حجم و سبک هستن.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام دوست عزیز این توزیع اخری خیلی بیشتر از ۶۴ مگ رم میخواهد تقریبا ۵۱۲ میخواهد

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
سلام مینیکس یک توزیع گنو/لینوکس نیست ولی باید برای این لپتاپ جواب بده این نیازمندی های سخت افزاری هستن:
https://wiki.minix3.org/doku.php?id=usersguide:hardwarerequirements

این هم سایتش هست:
minix3.org
متنفر از گنو و FSF

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام مینیکس یک توزیع گنو/لینوکس نیست ولی باید برای این لپتاپ جواب بده این نیازمندی های سخت افزاری هستن:
https://wiki.minix3.org/doku.php?id=usersguide:hardwarerequirements

این هم سایتش هست:
minix3.org
سلام ممنون جالب بود دوست عزیز تقریبا جد جد لینوکس یونیکسه   اینو dsl-4.11.rc2تست کردم  تو مجازی جواب داد لینوکسه دیبان هستش برنامه اشم تقریبا خوب و تکمیله ولی یه سوال به نظر تون نمی تونم کامبیوتر اصلیم سرور کنم و اونه بهش وصل کنم با کابل لن که قدرتشو از کامبیوتر اصلیم بگیره کارایش بالاتره بره

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
دقت کنین که اگه توی ماشین مجازی درست کار کنه یعنی با اون مقدار رم مشکلی نداره ولی cpu از اون هم مهم تره اگه با cpu و بقیه سخت افزار ها درست کار کنه و از نظر سرعت مشکلی نباشه اون وقت بهترین گزینه همین هست.
بعد این لینوکس دبیان یعنی چی منظورتون اینه که شما دبیان دارین یا اون دبیانه؟ اگه منظور شما دومی باشه که اشتباهه مینیکس یه سیستم عامل مستقله.
فکر نکنم اگه هم بشه باز فایده‌ای نداره اگه می خواهین از همین استفاده کنین که خب از همه قدرت سخت افزارش استفاده کنین
متنفر از گنو و FSF

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
سلام ممنون جالب بود دوست عزیز تقریبا جد جد لینوکس یونیکسه   اینو dsl-4.11.rc2تست کردم  تو مجازی جواب داد لینوکسه دیبان هستش برنامه اشم تقریبا خوب و تکمیله ولی یه سوال به نظر تون نمی تونم کامبیوتر اصلیم سرور کنم و اونه بهش وصل کنم با کابل لن که قدرتشو از کامبیوتر اصلیم بگیره کارایش بالاتره بره
سلام
شاید بشه یه کار‌هایی کرد ولی زیاد راحت نیستند و از اونجایی که این لپ‌تاپ قدیمیه، احتمالا پورت اترنت سریعی هم نداره، اگه هم داشت، بعیده که پردازنده بتونه از اول اطلاعات رو بفرسته بعد اطلاعات پردازش شده رو درست مدیریت کنه. فکر نکنم این راه زیاد کمک کنه؛ ولی صبر کنید بقیه هم در مورد این، راهنمایی کنند.
میدونید که زکات علم نشر آن است