انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه های مناسب برای تولید محتوا  (دفعات بازدید: 433 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
برنامه های مناسب برای تولید محتوا
« : 05 اسفند 1400، 07:37 ب‌ظ »
با اجازتون میخوام تولید محتوا انجام بدم. پایتون، لینوکس،‌ sql و همچین چیزایی.
قطعا به یسری نرم افزار نیاز دارم تا بتونم این کار رو انجام بدم. ضبط صفحه، ویرایش و...

برای ضبط صفحه vokoscreen رو دارم که فقط بعضی اوقات صدا رو ضبط نمیکنه. OBS هم هست که اونم بعضی مواقع فایل رو نصفه یا خراب ضبط میکنه.
برای ویرایش، یچیزی میخوام که بتونم باهاش هم برش و چسبوندن رو انجام بدم هم اینگه بتونم ازش خروجی های مختلف بگیرم. کیفیت 1080 برای یوتیوب و کیفیت پایین تر برای اینستاگرام. فکر کنم اینستاگرام نسبت تصویرش فرق میکنه که باید درنظر گرفت. باید یجوری باشه که کیفیت تصویر بالا باشه و حجم پایین.
فعلا هم میکروفون ندارم. نمیدونم همین میکروفون لپ تاپ خوبه یا از ضبط صدای گوشی استفاده کنم.
I am Enriquette

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : برنامه های مناسب برای تولید محتوا
« پاسخ #1 : 05 اسفند 1400، 07:42 ب‌ظ »
واسه ضبط صفحه یه نرم‌افزار کوچیک و بهینه و سبک و سریعی هست به اسم kooha. امکانات و بزرگی چیزی مثل OBS رو نداره قطعاً، اما کارراه‌اندازه. یه نگاهی بهش بندازید.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 05 اسفند 1400، 08:17 ب‌ظ »
برای ویرایش ویدیئو، kdenlive رو امتحان کردید؟ blender هم می‌تونه ویدئیو ویرایش کنه ولی ممکنه یکم سنگین باشه، فقط هم برای ویرایش ویدیئو نیست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 05 اسفند 1400، 08:25 ب‌ظ »
kooha رو تست میکنم.
kdenlive خروجی هاش حجم زیادی داره و هم اینکه طول میکشه. شاید من بلد نیستم تنظیمش کنم. قبلا یه ویدیوی ۴۵ دقیقه‌ای رو ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول میکشید تا کاراش رو انجام بده و بعدش باید با handbrake حجمش رو پایین میاوردم که اونم حدودا ۱۰ دقیقه طول میکشید.
blender هم کارش سه بعدیه بنظرم فکر خوبی نیست فقط برای ویرایش ویدیو بخوام نصبش کنم.
I am Enriquette

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #4 : 05 اسفند 1400، 08:44 ب‌ظ »
kooha رو تست میکنم.
kdenlive خروجی هاش حجم زیادی داره و هم اینکه طول میکشه. شاید من بلد نیستم تنظیمش کنم. قبلا یه ویدیوی ۴۵ دقیقه‌ای رو ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول میکشید تا کاراش رو انجام بده و بعدش باید با handbrake حجمش رو پایین میاوردم که اونم حدودا ۱۰ دقیقه طول میکشید.
blender هم کارش سه بعدیه بنظرم فکر خوبی نیست فقط برای ویرایش ویدیو بخوام نصبش کنم.
Pitivi
آرچ و گنوم!

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #5 : 05 اسفند 1400، 10:58 ب‌ظ »
نمیدونم وضعیت نصب سیستم‌عامل جدید دارید یا نه ولی فکر اوبونتو استودیو مجموعه نرم‌افزارهای مخصوص اینکار رو دارا باشه
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #6 : 06 اسفند 1400، 08:11 ق‌ظ »
kooha رو تست میکنم.
اکثر به حدود همه نرم افزار ها قابلیت تنظیمش دارند مثلا شما میتونی بزنی با کدک x265 استفاده کنه برای فشرده سازی که کمتر بشه حجمش البته این کدک زمان بیشتری برای خروجی طول میده، و قابلیت تنظیم کردن هم داره میتونی ببینی موقع خروجی گرفتن تنظیماتش، من دیدم داشت و خروجی هم گرفتم مشکلی نبود، البته الان ندارم که مکانش توضیح بدم(:
ولی پیشنهاد من shotcut تنظیمات خروجی جامع و خوبی داره، میتونی راحت ویرایش بزنی و قابلیت های بسیار خوبشم استفاده کنی، من خیلی دوسش دارم، فقط نمیدونم بعضی افکت هاش چرا واسه من باگ شد نسخه جدیدش گرفتم(به صورت appimage) که احتمالا واسه تو اون مشکلات نباشه پس هیچی

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 07 اسفند 1400، 07:17 ب‌ظ »
kooha یه اروری میده که نمیدونم چیه. لینکی که داد رو باز کردم و بسته‌ای که نوشته بود رو نصب کردم اما بازم همون ارور رو میده. بازم چک میکنم.
فقط یه سوال، یوتیوب اگه جیمیلی که باهاش کار میکنم با آیپی ایران ساخته شده باشه مشکلی پیش میاد در آینده؟
I am Enriquette

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #8 : 07 اسفند 1400، 08:04 ب‌ظ »
kooha یه اروری میده که نمیدونم چیه. لینکی که داد رو باز کردم و بسته‌ای که نوشته بود رو نصب کردم اما بازم همون ارور رو میده. بازم چک میکنم.
فقط یه سوال، یوتیوب اگه جیمیلی که باهاش کار میکنم با آیپی ایران ساخته شده باشه مشکلی پیش میاد در آینده؟
مشکل یعنی چی؟ درآمد؟ فکر نکنم مشکلی بخوره،‌البته همین الانشم درآمدش برای ایرانیا مشکله باید یکی خارج داشته باشی یا با استفاده از یه واسطه اینکار انجام بگیره، ولی اگه منظورت ویدیو گذاشتن، فکر نکنم مشکلی باشه، من خودم چند سال پیش گذاشتم، فک نمیکنم نگاه کنه ای پی جیمیل، اگه هم انقد سمج باشه فک نکنم اصلا بفهمه هم مشکلی باشه

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #9 : 07 اسفند 1400، 09:35 ب‌ظ »
من با فلت‌پک نصبش کردم و مشکلی نداشتم.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 07 اسفند 1400، 10:14 ب‌ظ »
من با pacman نصب کردم و ارور میده. با فلت‌پک هم نصب نمیشه نمیدونم مشکل از اینترنته یا جی.
I am Enriquette

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 07 اسفند 1400، 10:16 ب‌ظ »
برای زیرنویس از چه برنامه‌ای استفاده کنم؟ زیرنویس ثابت نمیخوام اونو میتونم با گیمپ درست کنم. ازونایی که یه حاشیه/پس زمینه داره و متن از یه سمتی به سمت دیگه حرکت میکنه، مثل شبکه خبر که اخبار رو زیرنویس میکنه.
I am Enriquette

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن