انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: فوری:کمککک!!(مشکل در بوت)(حل شد.)  (دفعات بازدید: 743 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 325
  • Technoblade Nerver die💔
فوری:کمککک!!(مشکل در بوت)(حل شد.)
« : 03 فروردین 1401، 06:08 ب‌ظ »
سلام
من دیشب داشتم به اوبونتو ۲۲.۰۴ آپدیت میکردم که فایلهای اوبونتو ۲۲.۰۴ نصب می‌کرد که یهو!
پارتتتت! :o
یه صفحه آندرلاین اومد و ۱ ساعت بعد وقتی همچنان رو آندرلاین بود من کامپیوتر رو خاموش کردم.
(مشخصات سیستم منو میتونید از تایپک های ارسالی پیدا کنید)
امروز کامپیوتر رو روشن کردم و..
گومپپپپپ!! :P :'(
(انا الله و الیه راجعون :'()
(ببخشید چون دسترسی به کامپیوتر نداشتم عکس رو فشرده نکردم)

« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1401، 12:41 ب‌ظ توسط amirakbar110 »
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
پاسخ : فوری:کمککک!!(مشکل در بوت)
« پاسخ #1 : 03 فروردین 1401، 08:05 ب‌ظ »
سلام و درود

چون من در لینوکس حرفه ای نیستم بنابراین اینکار رو میکنم:

روش اول

برای آپدیت بهتره فایل iso اوبونتو ۲۲.۰۴ رو روی فلش بریزیم ( فلش رو بوتیبل کنیم )

بعد از طریق فلش سیستم رو بوت کنیم و شروع کنیم به نصب سیستم عامل

روش دوم:

البته میتونیم اوبونتو ۲۰.۰۴ رو از بخش آپدیت مثلا به اوبونتو ۲۱.۱۰ ارتقاش بدیم ولی خوب برای منی که تازه کارم اینکار میتونه گاهی اوقات خطرناک باشه و مشکلاتی بوجود بیاره که شاید بلد نباشم رفعشون کنم . بنابراین سعی میکنم از این روش استفاده نکنم

پ.ن :

این رو هم بگم که در حال حاضر بهتره نسخه ۲۲.۰۴ ابونتو رو نصب نکنید چون همچنان در مرحله توسعه هستش و ممکنه مشکلاتی داشته باشه . باید تقریبا یک ماه دیگه صبر کنیم تا نسخه اصلی و پایدارش منتشر بشه و اون موقع با خیال راحت میتونیم روی سیستم نصبش کنیم .

کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 فروردین 1401، 08:48 ب‌ظ »

روش اول که من به iso دسترسی ندارم
روش دوم که.....
بله میدونم درحال آزمایش هست منم به خاطر همین آپدیت کردم که تست و باگ هاش رو گزارش بدم.
ترجیحا میخوام از طریق کانال repair وارد بشم
ولی نمیدونم اگر بخوام اینترنتی تعمیر کنم وابستگی توزیع تست ام رو تعمیر میکنه یا وابستگی های اوبونتو ۲۱.۱۰؟!

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #3 : 03 فروردین 1401، 09:14 ب‌ظ »
سلام
این صفحه‌ی خطای گنوم هست.
موقع بالا اومدن سیستم، توی صفحه‌ی گراب، برید توی حالت بازیابی (Recovery) و وقتی سیستم راه‌اندازی تموم شد، توی صفحه‌ای که می‌آد، اینترنت رو فعال کنید و بعد وارد خط فرمان ریشه بشید. گزینه‌های زیادی نداره، راحت می‌تونید چیزهای که گفتم رو پیدا کنید. بعد از اون سعی کنید با apt به‌روز رسانی رو انجام بدید. توی اینترنت در مورد به‌روز رسانی اوبنتو از طریق اپت جست‌وجو کنید، دستور مربوطه رو پیدا می‌کنید.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #4 : 03 فروردین 1401، 10:07 ب‌ظ »

روش اول که من به iso دسترسی ندارم

میتویند از لینک زیر فایل iso اوبونتو ۲۲.۰۴ رو دانلود کنید :

https://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 05 فروردین 1401، 12:40 ب‌ظ »
مشکل حل شد با راهنمایی دوستمون:
سلام
این صفحه‌ی خطای گنوم هست.
موقع بالا اومدن سیستم، توی صفحه‌ی گراب، برید توی حالت بازیابی (Recovery) و وقتی سیستم راه‌اندازی تموم شد، توی صفحه‌ای که می‌آد، اینترنت رو فعال کنید و بعد وارد خط فرمان ریشه بشید. گزینه‌های زیادی نداره، راحت می‌تونید چیزهای که گفتم رو پیدا کنید.
کافی بود وارد حالت ریکاوری بشیم.اگر دوال بوت باشین گراب واستون میاد و باید روی 'گزینه های پیشرفته اوبونتو' کلیک کنید.
در مرحله بعد باید نسخه هسته رو انتخاب کنین.طبق معمول باید روی نسخه آخر هسته بریم.بعد که روی نسخه آخر کلیک کنید، راه اندازی شروع میشه،صبر کنید تا راه اندازی تمام شود.
نکته:اینجا یه رابط نیمه گرافیکی دارد و اینجا موسی در کار نیست.بلکه با کیبورد سر و کار دارید!برای رفتن روی کلید تایید باید از کلید Tab،برای جابجایی بین گزینه ها از کلید های بالا و پایین و برای کلیک کردن از space استفاده کنید.
بعد باید کامپیوتر رو به اینترنت وصل کنید،اگر توی اوبونتو وای‌فای خودتون رو بهش شناختید،اینجا خودکار به شبکه(وای فای) وصل میشه.
سپس باید ترمینال رو باز کنید.
اینجا شما دسترسی روت دارید و نیازی به sudo نیست.
باید این دستورات به ترتیب وارد کنین و سیستم رو ریستارت کنین.(دستور آخر این کار رو انجام میده.)
اول باید پارتیشن های روت،efi،بوت،هوم رو سوار کنید:
mount -o remount,rw /
mount -o remount,rw /home
mount -o remount,rw /boot
mount -o remount,rw /boot/efi
rm /var/lib/apt/lists/lock
rm /var/lib/dpkg/lock
rm /var/lib/dpkg/lock-frontend
rm /var/cache/apt/archives/lock
dpkg --configure -a
apt clean
apt update --fix-missing
apt install -f
dpkg --configure -a
صبر کنید...
شما باید فایرفاکسی که با apt نصب کردید رو حذف کنید! چون در مراحل بعدی بهتون ارور میده!چون میخواد فایرفاکس اسنپ رو نصب کنه.(برای من اینجوری بود.)
البته موقع حذف یه گزینه میاره که اونجا میتونید انتخاب کنید که دیتاهاتون بمونه یا نه!
apt remove firefox
apt upgrade
apt dist-upgrade
reboot

آنلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5123
پاسخ : فوری:کمککک!!(مشکل در بوت)(حل شد.)
« پاسخ #6 : 06 فروردین 1401، 12:40 ب‌ظ »
چرا فایل‌های lock رو پاک کردید؟ اون فایل‌ها مشخص می‌کنند که چه پروسه‌ای داره از apt یا dpkg داره استفاده می‌کنه. (گرفتن اطلاعات مثل apt show یا dpkg -L چنین اثری ندارند)

معمولا خود برنامه‌ها و apt، این فایل‌ها رو مدیریت می‌کنند و لازم نمیشه خود کاربر، اونها رو حذف کنه. تا حالا برای من اینجوری نشده.
میدونید که زکات علم نشر آن است