انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: متصل نشدن ابونتو به اینترنت دانشگاه  (دفعات بازدید: 635 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین a.e_hasiri@yahoo.com

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
متصل نشدن ابونتو به اینترنت دانشگاه
« : 15 اردیبهشت 1401، 10:24 ق‌ظ »
سلام
داخل دانشگاه ما برای اتصال به اینترنت ابتدا باید به ادرس internet.iut.ac.ir متصل شد. و بعد از لاگین کردن سیستم به اینترنت متصل میشه. اما مشکلی که من دارم اینه که این ادرس برای من باز نمیشه و زمانی که این ادرس ping  میکنم این خطا برای من نمایش میده.
temporary failur in name resolution من فایروال سیستم غیر فعال کزدم و با چند مرورگر مختلف هم مجددا امتحان کردم. اما نتیجه متفاوت نبوده لازم داره که اینم اضافه کنم که من باویندوزی هم که روی همین سیستم دارم همین مشکل دارم و با اونم نتونستم به این سایت متصل شوم.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : متصل نشدن ابونتو به اینترنت دانشگاه
« پاسخ #1 : 15 اردیبهشت 1401، 01:41 ب‌ظ »
فکر کنم مشکل از dns هست. نمی‌تونه ip اون دامنه رو بدست بیاره. خودتون dns جدا تنظیم کردید؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #2 : 15 اردیبهشت 1401، 02:06 ب‌ظ »
شما باید اول به وای فای دانشگاه وصل بشید بعد اون سایت رو باز کنید. اون سایت فقط وقتی بالا میاد که به اینترنت دانشگاه وصل باشید.
دانشگاه ما که اینطوری بود. یه سایت بود که باهاش رمز اکانت رو عوض میکردیم و نگاه میکردیم چقدر حجم مونده، یه سایتم بود که باید بهش وارد میشدیم تا بتونیم از اینترنت استفاده کنیم. فکر کنم جفتش باید به اینترنت دانشگاه وصل میشدیم تا باز بشه.
شاید دانشگاه شما هم همینطوری باشه.
I am Enriquette

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #3 : 15 اردیبهشت 1401، 04:42 ب‌ظ »
شما باید اول به وای فای دانشگاه وصل بشید بعد اون سایت رو باز کنید. اون سایت فقط وقتی بالا میاد که به اینترنت دانشگاه وصل باشید.
دانشگاه ما که اینطوری بود. یه سایت بود که باهاش رمز اکانت رو عوض میکردیم و نگاه میکردیم چقدر حجم مونده، یه سایتم بود که باید بهش وارد میشدیم تا بتونیم از اینترنت استفاده کنیم. فکر کنم جفتش باید به اینترنت دانشگاه وصل میشدیم تا باز بشه.
آقا فکر کنم بنده خدا دیگه حداقل وصل شده به اینترنت دانشگاه و امتحان کرده  ;D
یعنی به هیچ شبکه ای وصل نشده باشه بعد بیاد هی آدرس بزنه بگه چرا باز نشده  :-|

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #4 : 15 اردیبهشت 1401، 05:26 ب‌ظ »
سلام
داخل دانشگاه ما برای اتصال به اینترنت ابتدا باید به ادرس internet.iut.ac.ir متصل شد. و بعد از لاگین کردن سیستم به اینترنت متصل میشه. اما مشکلی که من دارم اینه که این ادرس برای من باز نمیشه و زمانی که این ادرس ping  میکنم این خطا برای من نمایش میده.
temporary failur in name resolution من فایروال سیستم غیر فعال کزدم و با چند مرورگر مختلف هم مجددا امتحان کردم. اما نتیجه متفاوت نبوده لازم داره که اینم اضافه کنم که من باویندوزی هم که روی همین سیستم دارم همین مشکل دارم و با اونم نتونستم به این سایت متصل شوم.
توی بقیه سیستم عامل ها مثل ویندوز یا اندروید این مشکل رو ندارید؟ ممکنه مشکل از اینترنت دانشگاه باشه
متنفر از گنو و FSF

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #5 : 15 اردیبهشت 1401، 05:41 ب‌ظ »
توی بقیه سیستم عامل ها مثل ویندوز یا اندروید این مشکل رو ندارید؟ ممکنه مشکل از اینترنت دانشگاه باشه
اینم اضافه کنم که من باویندوزی هم که روی همین سیستم دارم همین مشکل دارم و با اونم نتونستم به این سایت متصل شوم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #6 : 15 اردیبهشت 1401، 07:12 ب‌ظ »
اینطور که معلومه پس از اوبونتو نیست
دستگاهتون هم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه
بقیه مشکلی ندارند ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین chandlerbing

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
« پاسخ #7 : 15 اردیبهشت 1401، 08:04 ب‌ظ »
سلام

حدس میزنم آدرسو اشتباهی وارد کردی
ضمن اینکه به وایفای دانشگاهت وصل بشی
بعد تو مرورگرت لینک ورود به اکانت اینترنتتو وارد میکنی
اشتباه تو فکر کنم اینجاست که اون لینک، آخرش علامت دونقطه و یه عدد 4 رقمی داره و تو اونا رو وارد نکردی
مثلا برای دانشگاه ما این شکلیه لینک ورود به اکانت اینترنت
https://acc2.modares.ac.ir:8090/

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #8 : 15 اردیبهشت 1401، 10:26 ب‌ظ »
من اولین باری که فهمیدم دانشگاه اینترنت داره و باید وارد سایتش شد و این داستانا با اینترنت گوشیم خواستم وارد سایت بشم که دیدم بالا نمیاد،‌ به بچه‌ها گفتم بعد از مسخره بازی بهم گفتن باید به وایفای وصل بشم بعد امتحان کنم. گفتم شاید همین مسئله پیش اومده.
I am Enriquette

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 16 اردیبهشت 1401، 01:10 ق‌ظ »
اینطور که معلومه پس از اوبونتو نیست
دستگاهتون هم فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه
بقیه مشکلی ندارند ؟

نه بقیه مشکلی ندارند فقط این مشکل برای منه

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 16 اردیبهشت 1401، 01:12 ق‌ظ »
فکر کنم مشکل از dns هست. نمی‌تونه ip اون دامنه رو بدست بیاره. خودتون dns جدا تنظیم کردید؟
نه چیزی تنظیم نکردم ، کاری باید کنم؟

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 16 اردیبهشت 1401، 01:12 ق‌ظ »

اره تا این مرحله رو جلو اومدم  :guitar:

آفلاین amir28.ns

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
    • لینوکسی ها
« پاسخ #12 : 18 اردیبهشت 1401، 11:47 ق‌ظ »

اول آی‌پی مودم رو بگیر با استفاده از این لینک https://askubuntu.com/questions/605424/how-to-show-just-the-ip-address-of-my-router. سرراست ترینش همون زدن دستور ip route show هست که بعد از `default via` نشون میده آی‌پی رو.(البته اگه به دو تا شبکه وصل باشی یعنی مثلا هم وای‌فای هم اترنت باید بکنی اترنت رو یا راه‌های دیگه شو بری)
‍‍ترمینال:
sudo mv /etc/resolv.conf /etc/resolv.conf.bak
sudo nano /etc/resolv.conf
و بنویس namespace 8.8.8.8 و توی خط بعد namespace x.x.x.x رو بنویس که x.x.x.x همون آی‌پی مودمه. بعد با Ctrl-x و y خارج میشی و سیو میشه.
و ببین الان پینگ میشه سایت دانشگاه یا نه؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #13 : 18 اردیبهشت 1401، 02:20 ب‌ظ »
محتویات فایل resolv.conf توی /etc/ رو قرار بدید.
خروجی این دستورات رو بذارید.
cat /etc/resolv.conf
ls -l /etc/resolv.conf
nslookup internet.iut.ac.ir

اول آی‌پی مودم رو بگیر با استفاده از این لینک https://askubuntu.com/questions/605424/how-to-show-just-the-ip-address-of-my-router. سرراست ترینش همون زدن دستور ip route show هست که بعد از `default via` نشون میده آی‌پی رو.(البته اگه به دو تا شبکه وصل باشی یعنی مثلا هم وای‌فای هم اترنت باید بکنی اترنت رو یا راه‌های دیگه شو بری)
‍‍ترمینال:
sudo mv /etc/resolv.conf /etc/resolv.conf.bak
sudo nano /etc/resolv.conf
و بنویس namespace 8.8.8.8 و توی خط بعد namespace x.x.x.x رو بنویس که x.x.x.x همون آی‌پی مودمه. بعد با Ctrl-x و y خارج میشی و سیو میشه.
و ببین الان پینگ میشه سایت دانشگاه یا نه؟
nameserver هست، نه namespace.
موقع فرستادن خروجی دستورات و اینجور چیز‌ها توی انجمن، از تگ کد استفاده کنید‌ تا متن مورد نظر درست نمایش داده بشه. برای اینکار، موقع نوشتن، از بین دکمه‌های بالا اونی که علامت # داره رو بزنید تا یه تگ کد داخل نوشته شما قرار بگیره. متن مورد نظر رو بین این تگ بنویسید.
از قابلیت پیش‌نمایش استفاده کنید تا ببینید ارسال شما تقریبا چجوری قراره برای بقیه نمایش داده بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین amir28.ns

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
    • لینوکسی ها
« پاسخ #14 : 19 اردیبهشت 1401، 04:26 ب‌ظ »
سلام حق با شماست nameserver درسته. با namespace برنامه‌نویسی قاطی کردم موقع نوشتن