انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ventoy ابزاری برای ساخت فلش بوتیبل(لینوکس و ویندوز)  (دفعات بازدید: 2318 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 665
شاید برای شما هم پیش اومده باشه که کاملا به گنو لینوکس مهاجرت کرده باشید و دسترسی به رایانه ویندوزی دیگه ای نداشتید تا بتونید یک فلش قابل بوت ویندوزی(بهر دلیلی :) ) بسازید.
البته چندین روش و ابزار برای اینکار وجود داره که اغلب دشوار یا ناموفق بوده و ...
با  ventoy شما میتونید براحتی یک فلش بوتییل آن هم نه فقط محدود به یک سیستم عامل بلکه متشکل از چندین سیستم عامل (مالتی بوت) بسازید.
خوشبختانه توسعه دهندگان این ابزار علاوه بر ویندوز یک نسخه برای گنو لینوکس هم ارائه کرده اند که براحتی بروی تمام توزیع ها قابل اجراست.
کار با این ابزار بسیار راحته.کافیه  فلش موردنظرتونو با ventoy فرمت کنید و سپس فایلهای iso دلخواهتونو به فلش منتقل کنید. (copy & past)
حالا با راه اندازی سیستم و انتخاب راه انداز فلش مموریتون می تونید اقدام به نصب سیستم عامل مورد نظرتون کنید.

دانلود ventoy:

https://www.ventoy.net/en/download.html

لیست iso های تست شده:

https://www.ventoy.net/en/isolist.html

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
اینم صفحش توی ویکی:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Ventoy
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
من خیلی وقته ازش استفاده میکنم
درسته یه زمانی نسبت به Rufus ذخیره می‌کنه ولی من روی یه سری از توزیع ها و نصب ویندوز کمبود شدید سرعت رو احساس میکنم!
ولی خوب نسبت به قابلیتی که میتونیم چند تا ایزو بهش بدیم می ارزه
البته از طرفی هم روی دستگاه های قدیمی اجرا نمیشه و یه سری از توزیع ها رو بوت نمیکنه که به مرور زمان درست میشه
ولی قابلیت تم دادن بهش از همه خفن تره

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
من باهاش ویندوز و توزیع های گنو لینوکس نصب کردم مشکلی نداشت، دقت کن شاید iso درست نوشته نشده روی فلش، و اگه خیلی ایراد داره برو یبار دیگه ونتوی روش بریز نسخه جدیدش رو

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
خیلی نرم افزار خوبیه ولی تنها مشکلش اینکه دیگه نمیشه از اون فلش مموری برای پخش مالتی مدیا روی دستگاهای دیگه استفاده کرد.
من با unetbootin و rufus  وقتی فلشو به fat32 فرمت میکردم و مثلا یک توزیعی روش سوار میکردم ،باز هم میشد روی همون فلش فیلمو موسیقی ریخت و روی تلویزیون هوشمند تماشا کرد.
اما با ventoy فلش روی تلویزیون شناسایی و باز میشه ولی فایلهای رسانه ای خیر!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
میشه .
یا باید یک مقدار پارتیشن ازش جدا کنید برای این کار یا بعد از اتمام کار فرمتش کنید
اما یک سوال
شما با فلش توی تلوزیون هوشمند فیلم میبینید ؟ پس چرا هوشمند خریدید 
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
میشه .
یا باید یک مقدار پارتیشن ازش جدا کنید برای این کار یا بعد از اتمام کار فرمتش کنید
اما یک سوال
شما با فلش توی تلوزیون هوشمند فیلم میبینید ؟ پس چرا هوشمند خریدید

گاهی اوقات فیلمهای نایابی هست که فقط از اینترنت میشه پیدا و دانلود کرد و بخاطر اینکه خب صفحه تلویزیون بزرگتره میشه بهتر تماشا کرد.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
میدونم عزیز من
میگم تلوزیون هوشمند دارید به اینترنت وصل نیست ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
میدونم عزیز من
میگم تلوزیون هوشمند دارید به اینترنت وصل نیست ؟
خیر.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
خوب خسته نباشید  :D چرا خوب تلویزیون هوشمند خریدید ؟

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
خوب خسته نباشید  :D چرا خوب تلویزیون هوشمند خریدید ؟
دوست عزیز تاریخ تولید  تلویزیون موردنظر و تکنولوژی بکار رفته به هفت سال پیش میرسه و قابلیتهای نرم افزاری خیلی محدودی داره و تنها از طریق LAN به اینترنت وصل میشه ، از اونجایی که مودم بنده درگاه lan نداره بنابراین امکان اتصال هم وجود نداره.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
اها از اول بگو دیگه
خوب نمیشه براش کارت شبکه وای فای دار بگیری ؟ اگه بشناسه البته (البته به من ربطی نداره  :) بهتره از این بیشتر موضوع رو منحرف نکنیم )