انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عواقب حذف password keyring  (دفعات بازدید: 846 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
عواقب حذف password keyring
« : 12 تیر 1401، 10:40 ق‌ظ »
سلام دوستان

خوب من روی دبیان مرورگر کرومیوم رو نصب کردم و هربار سیستم رو ریستارت میکنم و میخوام مرورگر کرومیوم رو باز کنم باید رمزم رو وارد کنم

برای حل این موضوع توی اینترنت روش های مختلفی وجود داشت که بعضی هاش خیلی پیچیده بود ( البته برای من  :) ) اما یه روش خیلی ساده وجود داشت اونم اینکه password keyring رو حذفش کنیم یا بهتره بگم در هنگام تغییر رمز, محلی که باید رمز جدید وارد بشه رو خالی بزاریم تا password keyring هیچ رمزی نداشته باشه

اگر امکانش هست برام توضیح بدید که :

password keyring چی هست و به چه دردی میخوره ؟

آیا حذف password keyring خطر داره و ممکنه مشکلی رو به بار بیاره ؟ ( مثلا تمام اطلاعاتی که در مرورگر کرومیوم ذخیره کردم به دست بیگانگان یا آدم فضایی ها بی افته ( نمک پلاس  ;D  ) و ...  )
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1401، 10:36 ب‌ظ توسط Nixon »
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : عواقب حذف password keyring
« پاسخ #1 : 12 تیر 1401، 12:17 ب‌ظ »
این مشکل کرومیومه که با دسته‌کلید میزکار یکپارچه نشده. بهترین کار اینه که رهبار، رمز رو وارد کنی. برداشتن کذرواژهٔ دسته‌کلید، می‌تونه به هر فرد یا برنامه‌ای، اجازه بده تمامی گذرواژه‌هات رو در تمامی برنامه‌ها ببینن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Nixon

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • دبیان + گنوم
« پاسخ #2 : 14 تیر 1401، 02:38 ب‌ظ »
این مشکل کرومیومه که با دسته‌کلید میزکار یکپارچه نشده. بهترین کار اینه که رهبار، رمز رو وارد کنی. برداشتن کذرواژهٔ دسته‌کلید، می‌تونه به هر فرد یا برنامه‌ای، اجازه بده تمامی گذرواژه‌هات رو در تمامی برنامه‌ها ببینن.

خوب کرومیوم که متن باز هستش یعنی یه نفر نیست بیاد این قضیه رو درستش کنه ؟

فکر کنم گذرواژه هایی که در مرورگر ها ذخیره میکنیم در دسته کلید میزکار ( Password keyring ) اضافه میشه خوب حالا اگر من گذرواژه هام رو روی مرورگر ذخیره نکنم حذف کردن password keyring  خطر دیگه ای نداره؟

علاوه بر این من یه بار میخواستم نرم افزار balena etcher رو اجرا کنم که باز نیاز بود رمز password keyring وارد بشه ؟ این دیگه برای چیه؟  ](*,)
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1401، 10:37 ب‌ظ توسط Nixon »
کاربر تازه کار . حدود دوسال هست از گنو/لینوکس استفاده میکنم . شروع با لینوکس مینت + میزکار xfce - بعدش ابونتو و در آخر دبیان پایدار + میزکار گنوم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 14 تیر 1401، 02:48 ب‌ظ »
خوب کرومیوم که متن باز هستش یعنی یه نفر نیست بیاد این قضیه درستش کنه ؟
نکته همینه که فقط متن‌بازه، توسعه‌اش آزاد نیست و گوگل توسعه‌اش رو مدیریت می‌کنه. گوگل هم فعلاً اهمیتی به این موضوع نمی‌ده.

فکر کنم گذرواژه هایی که در مرورگر ها ذخیره میکنیم در دسته کلید میزکار ( Password keyring ) اضافه میشه خوب حالا اگر من گذرواژه هام رو روی مرورگر ذخیره نکنم حذف کردن password keyring  خطر دیگه این نداره؟
فقط برای مرورگر نیست. کلیدهای ssh و pgp و رایانامه و این‌ها هم توش قرار می‌گیرن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #4 : 14 تیر 1401، 04:12 ب‌ظ »
علاوه بر این من یه بار میخواستم نرم افزار balena etcher رو اجرا کنم که باز نیاز بود رمز password keyring وارد بشه ؟ این دیگه برای چیه؟  ](*,)
فکر کنم به خاطر این بوده که balena etcher باید با دسترسی روت اجرا بشه. احتمالا polkit رو فراخوانی کرده و polkit رمز شما رو پرسیده تا مطمئن بشه و بعد balena etcher رو با دسترسی روت اجرا کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است