انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پارتیشن بندی به طور اتوماتیک و جایگزینی اوبونتو با ویندوز  (دفعات بازدید: 352 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • بی صدا اماپرمعنا! کم گوی اماگزیده گوی! حافظ دوست:)
درود. به ناچار مجبورم که از اوپن سی یوز یا منجارو دل بکنم:( چون کسی در مورد این دو سیستم عامل و درخواست هام توان پاسخگویی نداره.
چون اوبونتویی‌ها در انجمن فراوان وجود دارن(!) و اوبونتو با محصولاتDELLو اجزای محصولات DELL سازگاری کاملی داره، ترجیحم اینه که از ویندوز به اوبونتو مهاجرت کنم.
خوب در مورد درایورهای سوالی ندارم چون ادیشینال درایورز تو اوبونتو کاملاً پاسخگو هست:)
اما در مورد پارتیشن بندی:
همونطور که مختون رو بردم( ;D) میخوام اوبونتو رو طوری نصب کنم که خودش:
_مقدار سوَپ و پارتیشن هوم و... رو مشخص کنه
_تمام درایو در اختیارش باشه
_با ویندوز جایگزین بشه؛ به این معنا که ویندوز از درایو C کاملاً پاک و اوبونتو به جاش قرار بگیره.البته نمیخوام درایو سی حذف بشه!!!قصد دارم که اطلاعاتش(که فقط ویندوز هست) حذف بشن! دیگه متوجه شدین که منظورم اصلاً دوال بوت نیست.
و اما یک چیز دیگه...
میخوام مصرف RAM اوبونتو از 1GIG کمتر باشه.چنین چیزی ممکن هست؟
🚫اخطار:باید کامل پاسخ بدین ;D.
دیگه خودم هم از سوال کردن خسته شدم، چه برسه به شما! ممنونم برای اینکه کمکم میکنید=)
بدرود!
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1401، 02:09 ق‌ظ توسط حافظ دوست »
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : اوبونتو(حل شد)
« پاسخ #1 : 31 تیر 1401، 07:49 ب‌ظ »
اخطار: انجمن انگلیسیش نیود؟ دیگه باید صبر و شکیبا بود.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین آرگون

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 263
  • 我是氩
پاسخ : اوبونتو
« پاسخ #2 : 31 تیر 1401، 07:52 ب‌ظ »
بیشتر اعضای انجمن دبیانی هستن😄
لطفا ایمیلتون رو چک کنید
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. انجمن دکمه تشکر نداره

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 31 تیر 1401، 08:13 ب‌ظ »
نقل‌قول
پارتیشن بندی خودکار داره ولی علم غیب نداره  :D که بخواد مقدار مصرف شما رو حدس بزنه ! باید خودتون پارتیشن بندی کنید ! بزارید روی دستی بعد پارتیشن بندی رو توی ویکی  بالای انجمن جستجو کنید

نقل‌قول
توزیع های گنو/لینوکس از جمله اوبونتو از پارتیشن های ویندوزی پشتیبانی می کنند (خوندن به طور کامل اما نوشتن چون فرمت ویندوزی انحصاریه و با مهندسی معکوس داره ازش توی گنو/لینوکس پشتیبانی میشه ممکنه فایل رو خراب کنه)

نقل‌قول
_با ویندوز جایگزین بشه؛ به این معنا که ویندوز از درایو C کاملاً پاک و اوبونتو به جاش قرار بگیره.البته نمیخوام درایو سی حذف بشه!!!قصد دارم که اطلاعاتش(که فقط ویندوز هست) حذف بشن! دیگه متوجه شدین که منظورم اصلاً دوال بوت نیست.
(سومین باری که این موضوع رو دارم براتون توضیح میدم !  ::)  :))
پارتیشن بندی دستی رو انتخاب کنید پارتیشنی که ویندوز توش نصبه رو انتخاب کنید تیک فرمت رو بزنید و بزاریدش روی روت (/)

راه حل همه مشکلاتتون خوندن این دوتا است !

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%B4
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D9%86%D8%B5%D8%A8_%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88

ویرایش : لطفا عنوان رو هم تغییر بدید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 31 تیر 1401، 08:48 ب‌ظ »
نقل‌قول
پارتیشن بندی خودکار داره ولی علم غیب نداره  :D که بخواد مقدار مصرف شما رو حدس بزنه ! باید خودتون پارتیشن بندی کنید ! بزارید روی دستی بعد پارتیشن بندی رو توی ویکی  بالای انجمن جستجو کنید

نقل‌قول
توزیع های گنو/لینوکس از جمله اوبونتو از پارتیشن های ویندوزی پشتیبانی می کنند (خوندن به طور کامل اما نوشتن چون فرمت ویندوزی انحصاریه و با مهندسی معکوس داره ازش توی گنو/لینوکس پشتیبانی میشه ممکنه فایل رو خراب کنه)

نقل‌قول
(سومین باری که این موضوع رو دارم براتون توضیح میدم !  ::)  :))
پارتیشن بندی دستی رو انتخاب کنید پارتیشنی که ویندوز توش نصبه رو انتخاب کنید تیک فرمت رو بزنید و بزاریدش روی روت (/)

راه حل همه مشکلاتتون خوندن این دوتا است !

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%B4
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D9%86%D8%B5%D8%A8_%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88

ویرایش : لطفا عنوان رو هم تغییر بدید
تیک فرمت رو که گفتید تفهیم شدم ;D.
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : نصب اوبونتو و جایگزینی ان با ویندوز
« پاسخ #5 : 31 تیر 1401، 11:52 ب‌ظ »
دیگه خودم هم از سوال کردن خسته شدم، چه برسه به شما! ممنونم برای اینکه کمکم میکنید=)
بدرود!
سوال پرسیدن، خسته شدن نداره. هر چی بپرسید، بقیه تا جایی که بتونند کمک می‌کنند. اجباری نیست که یه نفر حتما کمک کنه.
سوال پرسیدن شما باعث نمیشه بقیه خسته بشن.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ

همونطور که مختون رو بردم( ;D) میخوام اوبونتو رو طوری نصب کنم که خودش:
گزینهٔ پاک کردن دیسک و نصب اوبونتو رو بزن. بهتره LVM رو هم فعّال کنی:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Install

میخوام مصرف RAM اوبونتو از 1GIG کمتر باشه.چنین چیزی ممکن هست؟
خیر. مصرف رم دست شما نیست! خود کرنل تصمیم می‌گیره چه‌قدر استفاده کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرگون

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 263
  • 我是氩
نقل‌قول

میخواد فقط درایو سی جایگزین شه تو بقیه درایو ها اطلعات داره  که نمیخواد حذف شن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. انجمن دکمه تشکر نداره

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
نقل‌قول

میخواد فقط درایو سی جایگزین شه تو بقیه درایو ها اطلعات داره  که نمیخواد حذف شن
بله قصد ندارم دیسک از نو افرازش بشه! چون اطلاعاتم بقیه درایو ها نصب هست(فقط یک دیسک دارم که دارای چند پارتیشن هست).

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
خودتون افرازش کنید خوب
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
خودتون افرازش کنید خوب
اگر یک پارتیشن جدید ایجاد کنم، دیسک که فرمت نمیشه؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
اندازه پارتیشن ویندوز رو یاد داشت کنید
نصب  رو شروع کنید و پارتیشن ویندوز رو پدا و انتخواب کنبد تیک فرمت کردن رو بزنید و بزاریدش روی روت /
بعد بزارید نصب شه
اگه فضای خالی دارید هم یک پارتیشن جدید ایجاد کنید بعد بزارید روی روت /

بالاتر هم لینک اموزشش رو گذاشتم!