انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اندازه مناسب مانیتور  (دفعات بازدید: 544 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
اندازه مناسب مانیتور
« : 06 امرداد 1401، 03:08 ب‌ظ »
سلام، یه بحث دوستانه کوچیک صرفا جهت تفریح به وجود اومد گفتم با شما هم در میان بزارم نظر شما را هم بدونم.
من دیگه چند ساله با مانیتور ۱۵ اینچی لپ‌تاپ کد می‌زنم، ولی خوب چند نفری از اطرافیان معتقد بودند که برای استفاده طولانی، مانیتور حداقل باید ۲۰ اینچ باشد وگرنه به چشم آسیب می‌زند، آیا به نظرتون این درسته؟
حالا که تا اینجا اومدید نظرتون در مورد استفاده از چند مانیتور هم برای کد نویسی بگید...  ;D

آفلاین helium

• Full Member
  • *
  • ارسال: 168
پاسخ : اندازه مناسب مانیتور
« پاسخ #1 : 06 امرداد 1401، 03:16 ب‌ظ »
سلام،
تراکم پیکسلی می‌تونه یک مزیت باشه اما عریض بودن صفحه نمایش یک نکته مثبت داره و اون تحرک بیشتر چشم هست.
به خدا چنان امیدوار باش که اگر گناه جن و انس را بیاوری به تو رحم کند.

لقمان حکیم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 06 امرداد 1401، 06:06 ب‌ظ »
اندازهٔ صفحه زیاد مهم نیست. اگه مقیاس میانگیر قاب نمایشگر درست باشه، تراکم پیکسلی هم زیاد مهم نیست.
مهم‌ترین چیزی که در نمایشگرها برای سلامت چشم مهمه:
۱. هماهنگ بودن نور صفحه با محیط اطراف
۲. نرخ نوسازی تصویر بالا. هرچی این نرخ بالاتر باشه، بهتره. برای برنامه‌نویسی،‌نمایشگرهایی با کمینهٔ ۹۰ هرتز پیشنهاد می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #3 : 06 امرداد 1401، 09:15 ب‌ظ »
سلام، یه بحث دوستانه کوچیک صرفا جهت تفریح به وجود اومد گفتم با شما هم در میان بزارم نظر شما را هم بدونم.
من دیگه چند ساله با مانیتور ۱۵ اینچی لپ‌تاپ کد می‌زنم، ولی خوب چند نفری از اطرافیان معتقد بودند که برای استفاده طولانی، مانیتور حداقل باید ۲۰ اینچ باشد وگرنه به چشم آسیب می‌زند، آیا به نظرتون این درسته؟
حالا که تا اینجا اومدید نظرتون در مورد استفاده از چند مانیتور هم برای کد نویسی بگید...  ;D
ترجیحا باید مثلاً میتونید یه مانیتور بگرید عمودی بزارید خیلی خوب هماهنگ میشه ولی سایز ربطی به آسیب چشم نداره اصلا هم tftنباشه چه پدر چشم درمیاد حتما ipsباشه متاسفانه من هروقت با tftکار میکنم لپتاپ چشمم درد میگیره خسته میشه ولی با crtهای قدیمی هم اینجوری نمیشد (منهای گوشی های tft سامسونگ)رفرش هم هرچی بالاتر بهتر وقتی با نود یا صد و بیست کار کنید اصلا شصت کابوس میشه
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #4 : 08 امرداد 1401، 01:31 ق‌ظ »
حله... ممنون از دوستان.