انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نحوه نصب فایل tar.gz در دبیان  (دفعات بازدید: 280 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • بی صدا اماپرمعنا! کم گوی اماگزیده گوی! حافظ دوست:)
نحوه نصب فایل tar.gz در دبیان
« : 03 امرداد 1401، 07:10 ب‌ظ »
درود. حقیقتاً از قبل یک تاپیک با همین موضوع قرار داره، منتهی چون کسی با زبان مبتدیان در اون تاپیک راهنمایی نکرده بود، چیزی متوجه نشدم.
در گیت هاب لیبره تیوب یک سورس کد با فرمت tar.bz برای دانلود قرار داره(لیبره تیوب رو برای مثال استفاده کردم):
github.com/libre-tube/LibreTube/archive/refs/tags/v0.4.1.tar.gz
برای نصبش در دبیان لینوکس بایستی چه کاری انجام بدیم(در صورت امکان کاملِ کامل راهنمایی کنید)؟
ممنون و سپاسگزارم.
بدرود!
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : نحوه نصب فایل tar.gz در دبیان
« پاسخ #1 : 03 امرداد 1401، 07:26 ب‌ظ »
اول از هر چیز بهتره که اصلاً هیچ برنامه‌ای رو از سورس نصب نکنی. چون در اون صورت بروزرسانی برنامه و از اون مهمتر، حل کردن وابستگی‌ها به عهده‌ی خودته و ممکنه نتونی درست انجامش بدی و حتی توزیعت به مرور خراب بشه.
این صفحه از ویکی رو بخون:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86_%D8%B1%D8%A7_%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8_%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

نکته‌ی بعد اینکه فایل tar.gz رو نصب نمی‌کنیم. بلکه محتویاتش رو استخراج می‌کنیم و برنامه رو از کد مبدأ کامپایل می‌کنیم و از روش بسته‌ی قابل نصب کردن رو می‌سازیم بعد از حل کردن وابستگی‌ها نصبش می‌کنیم. که علاوه بر اینکه ممکنه سیستمت حین این داستان کثیف بشه و حتی بعداً خراب بشه، بسته به حجم برنامه ممکنه زمان زیادی هم ازت بگیره.
برای فهمیدن مراحل کافیه فایل README داخل tar رو بخونی.

به عنوان آخرین راه اگه خیلی اصرار داری از همین برنامه‌ی خاص استفاده کنی و جایگزینی هم نداره، بگرد دنبال ppa و مخزنش رو اضافه کن. اینطوری هم بروزرسانی‌ها خودکار انجام میشه و هم احتمال اینکه توزیع رو خراب کنی کمتر میشه. البته نمی‌دونم ppa در دبیان هم کار میده یا فقط مخصوص اوبونتوئه. هیچ وقت دبیان نصب نکرده‌م.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 767
  • Linux Mint
« پاسخ #2 : 03 امرداد 1401، 07:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
An alternative YouTube front end, for Android.
https://github.com/libre-tube/LibreTube

تا جایی که متوجه شدم این برنامه برای اندروید ساخته شده نه برای لینوکس !!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 03 امرداد 1401، 09:39 ب‌ظ »
دبیان لینوکس نداریم اشتباهه
به وضوح نوشته دبیان گنو/لینوکس خوب الان جای بحث دربارش نیست
کاربرد برنامه چیه ‍؟
ppa اصلا ایده خوبی توی دبیان نیست
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com