انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف اطلاعات هنگام نصب  (دفعات بازدید: 371 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Reza_D_S

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
حذف اطلاعات هنگام نصب
« : 28 شهریور 1401، 09:21 ب‌ظ »
سلام.من‌ برای بار صدم قصد نصب المنتری داشتم.متاسفانه تو صفحه نصب،اشتباهی گزینه erase data رو جای کاستوم آپشنز زدم و همه چیزو حذف کرد و وسط حذف لپتاپو خاموش کردم حالا ویندوز و تمام اطلاعات هارد و پارتیشن های  لپتاپم پریده.الان که روشن کردم خود نصب المنتری رو هم ارور میده. تو رو خدا کمک کنید چکار باید بکنم که اطلاعاتم برگرده .اصن نصب هم انجام نمیشه .

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
پاسخ : حذف اطلاعات هنگام نصب
« پاسخ #1 : 28 شهریور 1401، 09:41 ب‌ظ »
سلام
اطلعاتتون رفت و احتمالا بر نمیگرده.
الان میتونید بین اینها انتخاب کنید:
۱. هیچ کاری با لپ تاپ نکنید تا دوستان دیگه بیان و راهنمایتون کنن که شاید بشه یه بخشی از اطلاعات رو ریپیر کرد (بعید میدونم)
۲. همون فلشی که دارید رو باز بوت کنید و یه erase install انجام بدید (دقت کنید که با این کار احتمال برگشتن دیتا خیلی خیلی کم میشه و اگر میخواید برای برگردوندن تلاش کنید، اصلا هیچی رو هاردتون نصب نکنید و ننویسید.)

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #2 : 28 شهریور 1401، 09:46 ب‌ظ »
شرکت هایی هستند در زمینه بازیابی اطلاعات  فعالیت دارند و آنها می‌توانند کمک کنند. فعلا هیچ کاری با سیستم  نکنید و اگه خیلی کار واجبی دارید  فلشو لایو بالا بیارید و استفاده  کنید.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1401، 10:10 ب‌ظ توسط سودو »
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 28 شهریور 1401، 10:07 ب‌ظ »
با اطلاعاتتون به صورت غیابی خداحافظی کنید
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Reza_D_S

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #5 : 28 شهریور 1401، 10:47 ب‌ظ »
با اطلاعاتتون به صورت غیابی خداحافظی کنید
.  فعلا بی خیال اطلاعات شدم.ولی تو نصب هم ارور میده و تحت هیچ عنوان فرایند کپی فایل شروع نمیشه و تو همون شروع پارتیشن بندی ارور میده که نصب انجام نمیشه.تو gparted تنها بخش موجود هارد که /dev/sda2 باشه رو به صورت lvm2 pv نشون میده و کاری باهاش انجام نمیشه داد.تو ترمینال دستور lvscan رو بصورت /dev/data/root نشون میده و وقتی هم با دستور lvremove می‌خوام این lv رو حذف کنم میزنه که ولوم فوق درحال استفاده (in use) هستش  و حذف نمیشه. الان باید چکار کنم که همین هم نصب بشه؟

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #6 : 28 شهریور 1401، 10:58 ب‌ظ »
تو gparted هاردتون رو بیارید و از Device روی Create partition table کلیک کنید، اگه لپ تاپ جدیده gpt رو انتخاب کنید و اوکی
بعد اینکه پارتیشن تیبل جدید ساخته شد تو اینستالر erase hard drive and install (یه اینجور چیزی) رو بزنید.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #7 : 29 شهریور 1401، 10:41 ق‌ظ »
فعلا بی خیال اطلاعات شدم.ولی تو نصب هم ارور میده و تحت هیچ عنوان فرایند کپی فایل شروع نمیشه و تو همون شروع پارتیشن بندی ارور میده که نصب انجام نمیشه.
دقیقا چه خطایی میده؟
شاید مشکل از چیزی هست که می‌خواهید باهاش elementry os رو نصب کنید. ممکن هست اون نسخه‌ای از elementry os که روی قلش ریختید، درست روی فلش نوشته نشده باشه و به همین دلیل درست کار نکنه.
ممکن هم هست کلا اون iso مربوط به elementry os خراب باشه.
دوباره iso رو بریزید روی فلش و امتحان کنید که فرقی کرده یا نه.اگه می‌تونید، هش اون iso رو هم بررسی کنید.

می‌تونید با استفاده از برنامه etchdroid، از طریق یه گوشی اندرویدی، یه iso یه توزیع لینوکسی رو بریزید روی فلش. این برنامه هم توی fdroid موجوده و هم فروشگاه google. به دسترسی روت هم نیاز نداره.

نقل‌قول
تو gparted تنها بخش موجود هارد که /dev/sda2 باشه رو به صورت lvm2 pv نشون میده و کاری باهاش انجام نمیشه داد.تو ترمینال دستور lvscan رو بصورت /dev/data/root نشون میده و وقتی هم با دستور lvremove می‌خوام این lv رو حذف کنم میزنه که ولوم فوق درحال استفاده (in use) هستش  و حذف نمیشه. الان باید چکار کنم که همین هم نصب بشه؟
موقع نصب خواستید که از lvm استفاده کنه؟
میدونید که زکات علم نشر آن است