انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل) دبیان رسمی، لیبره و آزاد. ثابت‌افزار، مالکیت و انحصار. با هم ولی سوا از هم؟  (دفعات بازدید: 637 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
عدم دانلود مجدد ایزو یا شک در نیاز به اون راه انداز یا نیاز به راه انداز خاصی و یا فقط چند راه انداز
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
نمی‌تونه توی همون فلش حاوی ایزوی دبیان باشه یا توی افراز بغلی؟ حتما فلش جدا؟
میشه از همون فلش استفاده کرد، توی یه پارتیشن دیگه به فرمت fat.
البته نصب‌کنند دبیان یه باگ داره و اگه فلش (فقط برای فلش) پارتیشن‌تیبل داشته باشه، نصب‌کننده دبیان، پارتیشن‌های اون رو خودکار سوار و بررسی نمی‌کنه.
یه راه حل موقت برای این مشکل اینه که برید توی یه tty دیگه و به طور دستی پارتیشن مورد نظر رو یه جا (مثلا /mnt/) سوار کنید. اینجوری نصب‌کننده، اون پارتیشن رو هم می‌گرده.

بالاتر اشتباهی گفتم باید فایل‌های deb رو اونجا قرار بدید. ولی این اشتباهه.
باید خود firmware‌ها رو داخل یه دایرکتوری به اسم firmware توی روت اون پارتیشن قرار بدید.
firmware ها رو میشه از جاهای مختلف پیدا کرد. برای مثال kernel.org، خود وبسایت دبیان، از بسته‌های deb، سیستمی که اون firmware‌ها رو داره، بعضی وقتا درایور اون سخت‌افزار و اگه حرفه‌ای باشید، از روی سخت‌افزاری که firmware روش بارگذاری شده.

نقل‌قول
لینکی چیزی دارین از نحوه اجرای همینی که فرمودین؟
این رو ببینید.
https://wiki.debian.org/Firmware

نقل‌قول
یا حتی از گزینه و ترفند دوم در باب دستکاری فایل iso؟
می‌تونید از این راهنما استفاده کنید و مراحل رو با توجه به هدفی که دارید، تغییر بدید. به فارسی هم هست.
https://linuxlearn.org/debian-iso-autoinstallation
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1401، 01:22 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
یکم در این مورد تحقیق کردم، اون‌جوری که فهمیدم یه فایل تکست دریافت می‌کنه و می‌فهمه باید چجوری نصب کنه؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این که می‌دونی خود ایزو یه چیز رسمیه و کسی دستکاریش نکرده. هرچند طبق تصمیمی که دیروز گرفته شد، توی دبیان ۱۲، ثابت‌افزارهای انحصاری قراره تو ایزوی رسمی باشن از قبل.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
چه حرکت خوبی زدن دیروز!
خب گفتم شاید از اون جایی تو خود سایت رسمی دبیان هست، روش نظارتی می‌شه که بشه بهش اطمینان کرد!
ضمن اینکه وقتی ثابت‌افزارها رو داریم از بخش Unofficial می‌گیریم یعنی در لایه‌های پایین ممکنه همون چیزی باشه که ازش وهم داریم دیگه!! چه فرقی می‌کنه؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
راستش در اون سطح، کار زیادی از سیستم‌عامل ساخته نیست. باید موقع خرید سخت‌افزار دقت کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن