انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: داشتن پیش نمایش عکس های حذف شده در عین باز نشدن و خالی بودن آنها(حل شد)  (دفعات بازدید: 207 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2587
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
من ۲۰ تا عکس دارم که اسمشون به ترتیب از 1 تا 20 با پسوند png. هست.
اول با rm پاکشون کردم و بعد با دستور

touch {1..20}.pngبیستا فایل هم اسم اونا ساختم و در کمال تعجب اون فایل ها پیش نمایش عکس های حذف شده رو داشتند ولی وقتی بازشون می‌کردم یا اینکه با file اونارو می‌زدم مینوشت empty!
اگه این فایلا حذف شده بودند چرا بعد از ایجاد فایلای هم اسمه اونا دا ای پیشنمایشعکس بودند؟
دوم چرا با داشتن پیشنمایش اونا فایل های جدید خالی هستند؟
« آخرین ویرایش: 29 آبان 1401، 11:32 ب‌ظ توسط درود بر امپراتوری بریتانیا کبیر »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام، چون اونا خالی بودن!
احتمالا گنو لینوکس یا مدیر پرونده ات داخل حافظه نهانش ثبت کرده بود عکس های اونارو، برای مثال فکر کنم برنامه vlc عکس هارو نگه میداشت در یک پوشه برای خودش.
احتمالا کارکردش هم بر اساس نام بوده، برای همین دوباره با همون نام اون فایل ایجاد کردید، بازهم نرم افزار مدیر پرونده شما فکر کرده همون عکس قدیمی هست.
درست کردنش نمیدونم چطوره، شاید بگردید توی پرونده های برنامه مدیریت پرونده ات بتونی چیزایی که ذخیره میکنه رو پیدا و پاک کنی، هرچند احتمالا بعدا خودش متوجه این موضوع میشه و عکس اونارو پاک میکنه، کی؟ نمیدونم، شاید یبار ببندی و بازش کنی شایدم خاموش روشن کنی، شاید وقتی پرونده جایگزین با عکسی دیگه رو ببینه شایدم هیچوقت! بستگی به برنامه ای که استفاده میکنی داره!

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2587
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پوشه رو باز و بسته کردم و اتفاقی هم نیفتاد.(البته اصلا مهم نیستند)
به اینکه با اسم میشناستشون اشاره کردی و اتفاقا یکی از اونا پسوندش pnm. بود و بابقیه فرق می‌کرد و وقتی من تمام فایل های جدیدو با پسوند png ساختم اون فایله طبیعی بود و پیشنمایش نداشت ولی بعدش رفتم پسوندشو pnm کردم و بلافاصله بعدش پیشنمایشش اومد
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
صحیح+
مثلا الان رفتم در پوشه /home/username/.cache/thumbnails/
دیدم کلی عکس با کیفیت پایین از عکس های ذخیره شدم داخلشه! تا جایی که متوجه شدم اینطوره
شما وقتی در پوشه ای میری شاید در لحظه 30 تا عکس ببینی! خب این برای کامپیوتر شما سنگینه، مخصوصا ممکنه عکس ها 5 مگ باشن! برای اینکه این اتفاق نیفته برای بار اول میره همه این عکس هارو کم حجم میکنه، مثلا یه عکس 5 مگی رو میکنه 20 کیلوبایت، و در یه جایی ذخیره میکنه تا برای نشون دادن پیش نمایش ازش استفاده بشه، در نرم افزار های موبایل هم این اتفاق دیدم و عادیه..
حالا شما باید ببینی کجا این عمل انجام میشه، حالا نمیدونم هر برنامه مدیریت پرونده جدا عکس های کوچک شده رو ذخیره میکنه یا همه در یک مکان، ولی احتمالش زیاده در پوشه .cache ذخیره شده باشه